Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 'i anlayanlar Kurulu [fan thread]

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

Hikaye şöyle:

Dünyanın neresinde yaşadığı bilinmeyen bi adamın bir derdi varmış... bu adam gördüğü tüm rüyaları sabah uyanınca unutuyormuş. bu yüzden rüyalarının aklından bir yere kaçtığını düşünerek tüm dünyada o rüyaları bulmaya koyulmuş... amacı tüm rüyaları bulup tüm hayatını görüp de unuttuğu güzel rüyaların içinde yaşayarak geçirmekmiş... Babil kralı gibi çok büyük insanlara da uğrayan bu adamın bu kutsal amacı herkesi etkilemiş...

hatırlayın Morph un dediğini:
"Dün gece bir rüya gördüm, şimdi ise onu unuttum."

bu hikaye basit gelebilir ama bir çok Pragmatist empirik düşünce içerir ve beni hayran bırakır :)[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

tabii... Matrix sisteminde yeteneklilere yer yoktur. Üç tane yetenekli şeye izin verilir. Seçilmiş, Kahin ve Ajanlar... Bazı olasılıklar ile bu izin kodu kaydırılabilir, hacklenebilir ve yeni türler oluşabilir... Diğer olasılıklar bu üçünün farklı ama kusursuz olamayan varyasyonlarıdır. Üçü içinden ajan varyasyonları olarak vamğirleri ve diğer egzantirik mahlukları, Kahin varyasyonları olarak, Merovingian, Keymaker ve diğer bağımsız programlar, Seçilmiş varyasyonları olaralk da Seraph, Smith ve gördüğün yetenekli çocuklar... Ama tam olarak bu şekilde işlemeyebilir. Yani bunuı daha sağlam temellere dayandıranmadım. :) Kanıtları bulunca tekrar yazarım.[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

artistic Freedom isimli bir Matrix Comic te çocuğun akıl okuma ve multi telekinezi güçlerini de görüyoruz. Hem bu arada çıkarılmış olabilir. hatırlayın:

"bunu sana vermemi söyledi, Neo. senin anlayacağını söyledi." Karl Popper (kid) (reloaded)[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

sahsn cocuklar konusunu biraz daha irdelersek daha ilginc (bu arada ilk defa katılıo felsefe salak filam derseniz bende felsefesini yapmaya hayatımın 3 yılını ayırdım ama sizin gibi iste kolu neden oynadı vb ye girmiorum mazur gorun)

[Bu mesaj Raistin tarafından 27 Ağustos 2004 23:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

insan deilki Matrix ten çıkarılamamış demek istedi herhalde. (felsefeyi anlamak bir yılımı aldı. Sonraki yıllarım ayrıntılarda yolculuk yaparak geçti. Asıl zevklisi felsefenin üstüne oturtulan ayrıntılar emin ol :) )[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nebuch, 27 Ağustos 2004 23:10 tarihinde demiş ki:
insan deilki Matrix ten çıkarılamamış demek istedi herhalde. (felsefeyi anlamak bir yılımı aldı. Sonraki yıllarım ayrıntılarda yolculuk yaparak geçti. Asıl zevklisi felsefenin üstüne oturtulan ayrıntılar emin ol :) )

ppf gaza getirdiniz simdi filmleri filam bulup ayrıntı bulana kadar izliycem.... birde cocukalr konusunda konusmaya dvm bence neo ya kasık yok diyen cocuk eger zaman kaymasından gelen program/insan ise bence neo nun couckluk hali olabilir sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa bu kadar uzun bi thread i usenmeden okudum (18. sayfada eve gitmek istiorum! oldum :) ve benim sorumu soran gormedim bu 18 sayfada, varsa kusura bakmayin uykum var :p)

insanlar gunes enerjisini engellio gunesten hic bi sekilde faydanalilamiosa hadi pil olarak kullanilan insanlar bi nevi de zionda ki insanlar nasi hayatta kalabilio? gunes olmadan oksijen nasi oluor ? 3. filmde su makine oksijen yapio denio da sanirim su dan yaptigini soluo e bu su hic bitmiyor mu gunes olmadan agac olmadan vs. nasi yani ?
Sosyal ağlarda paylaş

tatmin edici bi yanit alamadim?
fotosentezi gunesden baska ne yapabilir? yapsa bile dunyanin cekirdegi acik havada degil ki (ya da ben ole biliorum acik havada olmasi mantikli mi?) bitki yok.. ve suyun monokullerine ayrildiktan sonra cikan oksijen bizim bildigimiz oksijen gorevini yapmio diye biliorum?(yanlis bilme olasiligim yuksek ogrenmek icin buradayim) ayrica su nasi bitmio? bunu anlamadim hala. bunlar yuzunden 2. filmden sonra acaba zionun oldugu yerde matrix gibi bi sanal dunyami felan oldum.. ama bilmiorum iste.

(ayrica bu thread de yazan herkese tek tek teskur ederim cok guzel butun gorusler gercekten, kaldigim yerden-18. sayfadan okumaya devam)

[Bu mesaj Patos tarafından 28 Ağustos 2004 12:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bak uzaydaki mekikleri dusun orada bitkilerin oksijen uretmesiyle ilgili yapılan deneyler var ve bu deneylerin bir parçasıda güneş ışıgı ukullanmamak cunku uzaydaki güneş ışıgı radyoaktiftir ve bitkiyi oldurur ancak gunes ısıgıyla benzer cinster foton yayan lambalar uretilebilir ve bunların bitkilere tutulmasıyla fotosentez yapılabilir matrix in gectigi doneminde simdiden en az 100 yıl sonra oldugunu dusunursek bu teknolojinin gelişmişini kulalnarak insanlar/makinelerin bitkilere fotosentez yaptırması normaldir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...