Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EfSanE BALDUR'S GATE

Xan

Öne çıkan mesajlar

Çoğu kişinin gamefaqs lar sayesinde bitirebildiği bir oyunu tekrar ettirmemeleri çok normal,sanırım neden oyuncu profilinin artık bu kadar karmaşık şeylere dayanamaması.Bunun en iyi örneğide ps2 deki baldurs gate:dark allience serisi.Oyun eski serilerdeki konular kadar sağlam hatta 1 de bitirdiğinizde drizzt'le bile oynama şansınız var ama...oyuna gelirsek vur öldür arkadaşınla iyi vakit geçir tarzında.Diablo ile başlayan bu akım sonunda buralara geldi...Sorun oyunların konsollara dağalması ile ilgilide olabilir çünkü yukarıdaki uğraşmayan insan profilinin çoğu konsol kullanıcısı.[signature][hline]-i am not fat, my mom says i'm big boneddd.
-screwww you guyssss i'm going hoomee.
eric the cartman
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xan, 08 Temmuz 2005 13:03 tarihinde demiş ki:
hmm baldurs gate-1=5 cd
baldurs gate 2=4 cd
istersen ice wind dale-1=2 cd
ice wind dale heart of winter=1cd
ice win dale 2=3 yada 4 cd tam olarak hatırlamıyorım.
hepsi black isle hepsi aynı tür hepsi süper oyunlar.

Bitti mi? Bitmedii :) Bg1in Tales of the Sword Coast eklentisi 1 cd, Bg2'nin Throne of Bhaal eklentisi 1 cd ve yanlis hatirlamiyorsam Planescape: Torment de 4 cd olmali.
Bg2 oynadiktan sonra Bg1i oynamak biraz yavan gelmisti bana. Hatta Bg2 tutu yuzunden(bg1i 2nin grafikleriyle oynatan mod, azcik hatali yuklemisim) Baldur's Gate de bir suru bugla karsilastim (daha dogrusu hepsinin nedeni yanlis hatirlamiyorsam sehrin girisinde bizi karsilayan guardlarin lideriyle olan konusmanin aslinda bitmeden bitmek zorunda kalmasi ve bazi olaylarin trigger edilmeyisiydi). Hikaye olarak en cok Bg2yi, oynayis olarak da Bg2:ToB'u sevdimdi, onu da buraya ekliyim :) (levellar yukselince savaslar daha keyifli oluyor ;))[signature][hline]Why can't we not be sober?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim CD'i bozuktu quest yapcam Dock'a gitmem lazım paso takılıodu giderken kuduruodum. Sorceror du karakterim bide başka save'im vardı warrior olan çok güzel oyun mükemmel oyun hatta ama tabi şu var bu vakit insanlar first person oyunlarına alışmış yani quest die bi kavram yok ... Adamlar quest'i yapamayınca karınlarına agrı giriyor ve " Ne Pohktan bir oyun " diip alt+f4'ü çekiyorlar..

Icewind Dale
Baldur's Gate
Fallout

FOREVER BLACK ISLE[signature][hline]|¯--> Dwn Tristallne <--¯|
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ AOTG ]

Sosyal ağlarda paylaş

ya ıı guzelde bi iki olay oyndan baya sey goturuor =).
Misal elflerin ordakı dragon 1 buyude ölüodu dandrık bı buyu hemde.Bugmıdır nedır,bide ben lichlerin daha saglam olmasını dılerdım hep aynı kapısıolar.
Bu arada drizzti kesen oldumu?ben gıttımde benım saveım yoktu[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Dungeon Siege ci olarak Baldurs Gate camiasına saygılarımı sunuyorum. Oynama şerefine ulaşamadım ama ismini besmelesiz anmadığım oyunlardandır.[signature][hline]Now I lay down to sleep
Pray the lord my soul to keep
If I die before I awake
Pray the lord my soul to take

:-) :-)
Sosyal ağlarda paylaş

Ahh ah Bg de ne oynamıstım zamanında daha ılk acısımda oyunu dırek ılk bolumde Yoshımo ıcın off ne baba adam +1 katanası bılem war off be nınja gıbın fln dıyodum sonra bızı satınca we benım onda bı suru ıtemım gıdınce arkasından cok kufretmıstım.Bide bata minsc e uyuz olmustum bg 1 'i bg 2 soa dan daha sonra oynadıgım ıcın konuyu bılmıom tabi ya bu ne oyle fareli mareli bagırıp duruyo minsc will be free bılmem ne dıye.Sonra ilk demi lich in bana time stop attıgı anı hatırlarım oyun mu tıkandı noldu dıye fareyı saga sola hareket ettırıodum oyleydı ılk paladın acmıstım sword of chaos diye bı kılıc wardı onu bulacaktım güya sonra aman ben lawful good la oynıamam dıyıp hemen dwarf fighter acmıstım (tabii oyunun basında cok kolay gelıo gerçi sonlara kadar da gayet rahat cons. deli gibi olunca) işte gunler gectı spell book u acmayı ogrendım fln işte sonra bı wızard acmıstım onla tutunamamıstım bi ilizyonistim wardı onla baya bı ılerlemıstım.Oyleydi ben bg yı cok sewerım...!![signature][hline]Self control;
Breaks down..!!
Sosyal ağlarda paylaş

Baldur's Gate 1 : Nedense beni pek sarmadı ama genede güzeldi

Baldur's Gate 2 :İşte efsanevi oyun budur Jaheria da çok hoş bir kızdı oyunda öyle birisi olsa derdim keşke gerçekte:)[signature][hline]Yeah yo yo yo bana bak fıçı kafalı Bellow ben kel değilim tamam mı şişko desen senden zayıfım beni tüm cemaat bilir ama seni bilmez come on yeah man dönde aynaya bak sırık al kendine bir bıyık
Sosyal ağlarda paylaş

drizzt i kesmiştim bir kere.bruenor a maze atıyosun regis wulfgar catti brie kek zaten drizzt e de earth elemental+5 mordakainen sword yolluyorsun drizzt haywanı bikaçını yokettikten sonra ölüyo zaten ama çok kazık yani.ölünce ondan aldığın eşyaları bodhi nin ordan çıkarken marcholl harpel (adı böle bişeydi) gelip alıyordu bende.pratikte bi faydası yok.fakat drizzt i görünce korgan ın tepkisi süper "oo nice shiny equipment for loot " gibisinden bişey söylüyodu.

oyunun en zevkli kısmıda robe of vecna+staff of mage +amulet of power giyen sorcerer ile çıkıyodu.time stop+improved alacrity combosuyla böle irenicus gibi paso flesh to stone atıyoduk[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Storm , Earth and Fire heeed my call !!
Graul of BL
Sosyal ağlarda paylaş

valla ilk driizzt i gördüümde baldurs gate 1 di..ben daha 2.level dım.yanımdaki imoen kivan falanda 3.level civarı.save edip oldurmeyi denedim.baktım adam ölmüo hatta canı bile gitmio sonra 3 can götürmüştüm çok eğlenmiştim.ama o beni 2 kılıcı olmasına ragmen 2. kılıcını kullanmadan tek kılıc vurusuyla her adamımı indiriodu assagı.saygı duydum valla aadama.[signature][hline]Öyle Değerliymişki Zaman,
Hep Acele Etmem Bundan!
Sosyal ağlarda paylaş

bg1ide 2yide severim

bg1de kesememiştim drizzti ama 2'yi evil karakterle oynarken ÇOK rahat kesebiliyorum
hehe,elministerı saldırmaya calışıorum hep ama aşaramıorum.

çok güsel oyunalrdı be...[signature][hline]Kapansın camiler açılsın meyhaneler
İçin dostlarım benim için
için için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xan, 08 Temmuz 2005 12:54 tarihinde demiş ki:
çatının üstünde onlarca undead tauren falan ve aşşağı inmeye bile korkuolar..

e yani bunun lamerlikle ne alakası var?
frp oyunlarında da bir taktik olarak kullanılmıyor mu çatının üstünden saldırmak? özellikle roguelar çok kullanır.
laf olsun da, ne olursa olsun. illa bizim istediğimizi yapmassa, inip erkek gibi bizle savaşmassa, muhakkak lamer oluyor.

zaten cs'de de vardı bu. awp kullanırsan kıral'sın. ama shotgun kullanırsan lamersin. neden? çünkü shotgun lamer silahı. neden? çünkü adam shotgunı kullanmayı beceremiyor, bundan dolayı laf atçak.

şunu söyleyeyim. bütün mmorpg oyuncuları potansiyel lamer değildir.
burda fallout, baldur's gate, planescape torment, daggerfall gibi rpg oyunlarının hastası,
vampire: the masquerade, werewolf: the apocalypse, hunter: the reckoning, planescape, dark sun, forgotten realms benzeri frp oyunlarına ilgi duyan insanlar da bulunuyor mmorpg oynuyan.

illa mmorpg'lerde "rp" arıyorsan, mis gibi rp serverları oluyor. wow'da mesela pvp serverına girersen böyle şeyler olması normal. çünkü oyun pvp.
ancak wow'un rp serverları daha sıkı kontrol ediliyor. bazı şeyler engelleniyor.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

fallout ve baldurs gate serileri oyun hayatımda oynadıgım en güzel oyunlardı.daha cıkmadı o zevki veren oyunlar. bunların arasında bei en cok etkileyende bg1 dir. konusu cok daha iyi idi digerlerine nazaran.[signature][hline]WOW
Damodar-lvl 60-Night Elf-Rogue
Sardokar-Human-Paladin
DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...