Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KOTOR 2 sith lords

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Eski saveimi silip baştan başladım ama daha önce son derece kısa sürede oynayıp geçtiğim yerlerde kalıyorum. Artık yardım istemenin vakti geldi diye düşündüm. Quest hedelerim resimdeki gibi ve ben haala Telos'tayım. Hani benim Ebon Hawk'ım? Exchange bürosuna git sor diyor ama oradaki herkesi öldürdüm. Herhalde sonsuza dek burada mahsur kalacak değilim ya!?

[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]

Sosyal ağlarda paylaş

Ithorianlar öldü
Czerka'dan sadece bir kadın kaldı onun da benimle konuştuğu tek konu bu yenilenen şehir ile ilgili bir şeyler.

Sanırım başardım. Oyun kitlendi ve çıkış yok! Gemim yok! Gemimi bana bulabilecek herkesi öldürdüm gibime geliyor (:

Bir daha dark side oynamayacam suyunu çıkartıyorum :p[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
Konuyu da böyle hortlatırım.

Daha önce 4 kere kotor 1'i bitirmiş biri olarak, kotor 2 yi oynamak anca nasip oldu. Çok zevk de aldım, senaryo sürükleyici ama sonundan pek haz alamadım. Eee noldu şimdi diye kaldım öyle. Direk paladin modunda gittim. Light side jedi guardian yaptım. Sonra weapon master'a döndüm. Forumdaki 26 sayfayı da okudum da, burda yazılanlar kadar powerplay yapmadım.

Millet kasmış 40 str yapmış falan.. benim str tüm bonuslarda 17'ydi. Dex 24. Bol wisdom item'ı giymişim sanırım 29 olmuş. Diğer stat'lar da ortalamaydı. İki saber kullanmayı yada çift taraflı saber kullanmayı sevmediğimden dueling gittim. Kılıcı da horace'ın kine benzer şekilde crit kristalleri taktım. Master speed + Master critical strike ile 75 x 3 vuruyordum. Yani öyle str abanmak falan çok gereksiz geldi, nasıl isterseniz öyle takılın. Bütün boss'lar 2-3 turn'de indi yani. Bayık oldu.

Bu sefer dark side ve counselor olarak baştan başlamak istiyorum. Melee girişmeyeceğim bu sefer, ama 4 gün sonra sınavım var bir kaç gün mola vereceğim mecbur. Oyun denildiği gibi çok kolay ama zevkli. Senaryoyu sürükleyici yapmak için "şurrunu kaybettin" numarası artık çok baydı aslında. Dakka başı video girer araya arkandan konuşurlar. "Biliyo mu ne olduğunu?" cart curt deyip meraklandırırlar adamı. Baldur's Gate... Planescape Torrent... Sanitarium... Kotor ve daha bir çok örneği var. Hep aynı numarayı yapıyorlar ama hep de işe yarıyor doğrusu. Yine aynı senaryo tipinde bir oyun çıksa yine zevkle oynarım, eski moda olsa da...

Sonuç olarak, bu yazıyı okuyan bir rpg sever varsa ve daha bu oyunu oynamamışsa... oynasın.

[ Mesaj 26 Mart 2006, Pazar - 00:16 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kotor ile kotor 2 arasindaki fark da o bence.
ben de kotoru 3 defa bitirdim, kotor2 yi bitirdim ve "hmm iyiymis" diyerek kenara koydum.
hikaye ilkinin cok gerisinde. oyun, ilki kadar kolay ve ilkinin tek eksigi buydu. son boss'u oyuncak ettigim oyundan nasil bu kadar haz aldim hala sasiriyorum. ve hepsinden de önemlisi 2. oyunda ilkinin grafiklerinin kullanilmasi, ciktigi zamanin grafiklerinin yaninda küfür gibi kaliyordu, oyun boyunca izleyeceginiz bir seyin en azindan kare kicli olmamasini istiyorsunuz yani : )
Sosyal ağlarda paylaş

Kotor2 yi bioware yapmadı ne yazık ki,bir çok questi oyundan kaldırmışlardı,hatta droid factory diye bir gezegen vardı onuda kaldırmışlardı hatırladığım kadarıyla.

Kotor2 çıkıcağı zaman filmden önce yetiştirmek için acele ettiler içinede ettiler.

Güzel oyun iyi hoş ama aşırı soru işareti bırakıyor insanın kafasında ve umarım kotor3 ü yapıp bu soru işaretlerini cevaplarlar,umarım bioware yapar kotor3ü

kotor2 de ben daldan dala atlamış gibi olmuştum oyunu bitirince.
Sosyal ağlarda paylaş

Kotor 1'in senaryosundaki güç duygusundan yoksun olmuş, o yüzdendir.

[spo]Kotor 1'de yine şuurunuzu kaybetmişsinizdir. Herkes sizden bahseder, bir şeyler saklarlar falan. Anlamaya çalışıp durursunuz ama gerçeği anladığınızda gücü tadıp zevkten dört köşe olursunuz. Daha önce senaryoyu bir şekilde okumamış yada birileri tarafından spoil edilmemiş birisiyseniz "vaay bee" dersiniz gerçek meydana çıkınca.

Kotor 2'de ise yine aynı şekilde sizden bahsediyorlar; bir şeyler sakladıklarını, ama bunu zamanı gelince anlatacaklarını söyleyip duruyorlar. Bunu o kadar abartmışlar ki, artık cidden olağandışı bir şeyler bekliyor insan. Sonunda uğraşıp didinip öğreniyorsun, "eee bu muymuş?" diyorsun. En ufak haz alamadım açıkcası.[/spo]

Birileri demiş kotor 2'nin senaryosu daha derin, daha iyi düşünülmüş falan. Yani senaryo olsun diye çok düşünülmüş ve felsefe yapılmış olabilir, ama kotor 1'deki kadar zevk vermiyor. Önemli olan da bu.
Sosyal ağlarda paylaş

hicbi oyunda kotor1 deki kdr dumur olmamistm. hatta gercegi oorendiimde aglamak uzereydim snki o sirada char yktu onun yerinde bn vardim fln bole bi grp hissettirmisti kotor 1.. su an ne zamn skilsam aciorm kotor 1i malakla ilk karsilasma oncesinde save etmistim ordan aciorm oynuorm keyfim yerine gelio :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
şu ufak remote droid ile shadow generator'u açtıktan sonra, darth sion'la karşılaşırken ana karakter bug ile level 1 soldier'a dönüşüyor =), işin ilginci oyun patch'li. bununla karşılaşan ve düzelten var mı acaba?

ayrıca yeni oynuyorum evet =(

[ Mesaj 09 Mayıs 2007, Çarşamba - 17:11 tarihinde, Silphatos tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
- Restoration project diye birşey varmış, team gizka mı ne yapıyormuş. kotor 2 developerların dahil etmediği şeyleri oyuna koyuyormuş. ama sitesinde download hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım. closed beta gibi seçilen beta üyelerine felan mı yolluyorlar download linki, anlamadım. download sayfalarında restoration project dışında bir sürü ıvır zıvır şey koymuşlar, o benim daha da kafamı karıştırdı.
- official 1.0b patchi çok problemli diyorlar, ne ki bu kadar problemli yapan. 1.0a mı yüklemek gerek 1.0b yerine? a'yı nerden bulcaz?

Oyunda bazı problemler mevcut.
- Steam efektleri olduğunda bilgisayar çok yavaşlıyor. Taa ilk oynadığımda fx5200'den felan kaynaklandığını sanıyordum, ama daha gelişmiş bir bilgisayarda da aynı problemleri yaşıyorum. Buharların arasına girince bilgisayar iyice fıttırıyor, ve kilitlencek kadar yavaşlıyor.
- Bazı yerlerde npc'lerle konuşurken dialoglar gösterilmiyor. Direk pas geçiliyor, benim dialog opsiyonlarım çıkıyor. Bir opsiyon seçince gene karşıdaki adamın dialoglarını okuyamıyorum, hepsi pas geçiliyor, gene dialog opsiyonu çıkıyor. Bütün dialogları, dialog review ekranından görmek mümkün. Yani eksik dialog değiller. Ama NPC'yle konuşurken bütün bu dialogları atlıyor direk. Zorunlu olarak NPC'yle konuşmam bittikten sonra dialog review'i açıp tekrar gözatmam gerekiyor.

Bu tip hatalarla karşılaşıyorum oyunda, farklı saçmalıklara da rastladım. Acaba 1.0a yüklesem düzeltiyor mu bunları?
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada eski bir mesaj farkındayım ama...

Sam said:
bu arada farkında değilsiniz sanırım ama kotor'un bilgisayar oyunları tarihindeki ağırlığı ve önemi jedi academy serisinin toplamının birkaç katı, birazdan sizi linç etmeye gelecek rpg'cilerden bahsetmiyorum bile.. :-)

:

Knights Of The Old Republic

vs

Dark Forces
Dark Forces II: Jedi Knight
Jedi Knight: Mysteries Of The Sith
Jedi Knight II: Jedi Outcast
Jedi Knight: Jedi Academy

mu yapmış oluyor burda sam?

Kyle Katarn'a laf yok. ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...