Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

Ehehe anlamak istemediğiniz Nokta şu
Özellikle ben hiçbirinizle Aynı serverda deilim :=)
Alakam yok , o bakımdan
.

Shaman hakkında gerçekleri sölemek dışında birşey yapmıyorum size , ve bu şekilde hiçbir kazancımda yok

Shaman Overpowerken nerflenmeden önce
BLde oynarken ben daha girip tüm guilde SHaman dururken başka bişi oynamak saçmalıktır demiş adamım.

Keşke shaman dediğiniz gibi overpower olsa ben daha mutlu olurum :=), hatta zil takar oynarım :=P

Neden bunu anlamak istemiyorsunuz ki :=)
Sosyal ağlarda paylaş

ya belkide şöyle bi olay var shaman zatem güçsüz bi calss degil bi sürü avantajı var bunu üstüne birde serverın yarısı shaman bununda bi etkisi olabilir :) battlegrounda giriyosun mesela karşındaki takımda en az 3 shaman oluyo ve totemleriyle nukeleriyle heallearıyla vs ile oyunu ciddi etkiliyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Shaman diğer sınıflara karşı avantajlı olabilir. Ama adam akıllı oynayan gelir alır. Ben şahsen shamana karşı oynasam yenilsem otururum niye yenildim nasıl önlerim diye araştırırım. Böyle geçip forumda omfg n00bz nerf shamen piliz F.. u blizz demem şahsen. (birazda gurur var :P) Madem shaman güçlü sizde iyi oynayın yenin. Güçlü sandığınız için yeniliyorsunuz zaten. Zaten shaman öyle bi anlatılıyorki hem flurrysi var hem elemental furysi var hem nature's swiftnessı var. Öyle bi anlatılıyorki Shaman anca 2 kişi alınabilir. Bizim serverda Nal diye bir warlock var. Havada karada karşısına geçen tüm sınıfları yeniyor. Engineering falanda kullanmıyor. Hadi söleyin bakalım nerf warlock? Eğer sen full kapasite oynamıyorsan ve shamana yenilip foruma nerf shaman piliz diye mesaj atıyorsan bence yanlış yapıyorsun. [signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)

[Bu mesaj Sage tarafından 08 Temmuz 2005 02:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

shaman grupta çok daha etkili paladinden (pvp bu bahsettigim pve bilnmyorum cünkü shamanla aynı grupta fazla bulunmadım :P )
battleground olarak degerlendirirsek paladinde sadece cleanse ve heal var bunun dısında pek bi ise yaramıyo zaten dps falan yok dogru düzgün :) ama shaman heal ediyo düsmanlara purge atarak büyük avantaj yaratıyo bayrak tasıyo saglam damage veriyo düsmanları yavaslatıyo ve aklıma gelmeyen diger şeyler :)
Sosyal ağlarda paylaş

PvP bilmem ben abi, holy/discip priestim PvP diyince gelip tokat atiyolar bana : )

Oda arkadasim Skullcrusher'da shammy ve oradan gözlemledigim kadariyla PvE de pek de tercih edilecek birsey gibi gelmedi bana[signature][hline]Agac rüzgari affetse bile, kirilmis bir kere...
Elandra, Night Elf Priestess
Penthesilea, Night Elf Huntress
Penth, Gnome Rogue
Sosyal ağlarda paylaş

shaman'ın grup içinde görevi o shamanın talent buildine bağlı yani ister tank olur ister healer, hatta unofficial forumlarda priest kadar etkili healer olan lvl 60 shaman bile gördüm, adamımız şöyle demiş..

said:
manwe demiş ki:
a shaman can heal better than a druid, and almost as well as a priest, with 5000 armor, 4000 health, and 6000 mana unbuffed readily obtainable.

[signature][hline]My shaman is so overpowered that when I hit people with my mace they get disconnected from the server.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 08 Temmuz 2005 01:27 tarihinde demiş ki:
said:
xrex, 08 Temmuz 2005 01:16 tarihinde demiş ki:
said:
Absolut, 08 Temmuz 2005 00:49 tarihinde demiş ki:
Ya offf hala shaman overpowered değil diyebiliyorsanız cidden tartışmanın anlamı yok.

dyiebiliyoruz.shaman overpowered degil.

siz pvp m@ster oldugunuz icin millet size yeniliyo dimi?hatta herkes n00b shaman oynayanlar elite oyuncular falan vs :)

evet pvp master iyim ben.yapabilecegim birsey yok kusura bakma.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Birinin imzasi vardi, cok gülmüstüm görünce, böyle Frost Shock spam ile Ragnaros'u aglatiyordu NERF SHAMAN diye : )
Ama cidden, bikac patch öncesine, daha dogrusu frost shock spam i önleyen patch öncesine kadar imbanin allahiydi, simdi eh diyebilecegimiz ölcüde. Cooldown'indan uzun etkisi olan instant cast büyü nedir yahu?[signature][hline]Agac rüzgari affetse bile, kirilmis bir kere...
Elandra, Night Elf Priestess
Penthesilea, Night Elf Huntress
Penth, Gnome Rogue
Sosyal ağlarda paylaş

paladin kesinlikle pve da shaman dan cok cok daha iyi.özellikel mc ve onyxia da.pvp grup icinde ise bencil oynamayan bir shaman baya is yapar.horde un yarisi shaman diye bir inanis da var.alakasi yok bl da % 18 warrior % 18 shaman var öyle diyim.rogue daha da fazla.
horde uny arisi shaman,shaman böle overpower söle.birakin bunlari arkadaslar.böyle daha kafada kaybediyorsunuz haberiniz yok.:)[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 07 Temmuz 2005 11:27 tarihinde demiş ki:
bu full bufflu halin dimi? yoksa ağlamaya başlıcam :)

elindeki silah ne? epic mi? hand den başka caster shaman için (yakında respec edicem, ama üşeniyorum .p) düzgün silah ne var. vardı bikaç tane ama hatırlamıyorum öle epiclerin ismini teker teker. çıksa bile 3 rollarım ben.

bide aklıma geldi. keşke tauren seçseydim warstomp istiyorum bazen :/

Stomp teh win canim zaten :p Kolay ulasabilecegin Malown's Slam (bence mavilerin en iisi )
Arcanite reaper
yada bikac haftaa reput kasip Unstopable force felanalabilirsin 2h kulaniyorsam silahmin 225 üstü max dmg olcak illaki
Bufflu canim dahada oluyor Blood patct battle standard fealn 7k blood elf buff u fealan food admiral hat vs eklenirse 8k yi görüyor hp tabi o mc icin ama normal ortalama olaran 6.5k civari
Frostbite yi 80min 150 max dmg + 15 str den 30 attack power icin kullaniyorum 1h de wf le hoş dmg okutabilmek icin ah be ah cikmadiki bi Death bringer rakiplere gg dedirtelim :p

Bu arada shaman 1 vs 1 de gerçenden kulanim kolaylıgı olan cok buyuk bi deneyim olmadanda balina faraşına karşındakini kesebildigin bi class eyw ama
Wow eşitdegildir 1 vs 1 ve alin bi arkadaşinizdan bi shaman bi kac hafta oynayin bakalim 1 vs 1 dede zorluyabilecekmi shaman abi sizi karşindaki karakterin ne yapabildigini büyülerini talentlerini bilmek gerekir bugun bi pala ile duello yaptim adam 3-4 kere Stone claw oyununu yedi
+ eliniz armutmu topluyor 24324 tane server var acın bi shaman kasin veya reroll yapın seçim sizin misal paladin olmayı sectiyseniz tepenizde pala ol lan diye aniran biri olmadan seçmişsinizdir tutupda ne oldugu ne yapabildigi herkezce bilinen her yerde yazan bi class i seçip sonra şu class bunu yapiyor bu class bunu yapiyor bende isterim hüveeeee hüveeee diye dövünmemelisiniz....

Yenemiyorsan onlara katıl.....[signature][hline][Dreadlords]
Regalya
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 08 Temmuz 2005 02:56 tarihinde demiş ki:
Birinin imzasi vardi, cok gülmüstüm görünce, böyle Frost Shock spam ile Ragnaros'u aglatiyordu NERF SHAMAN diye : )
Ama cidden, bikac patch öncesine, daha dogrusu frost shock spam i önleyen patch öncesine kadar imbanin allahiydi, simdi eh diyebilecegimiz ölcüde. Cooldown'indan uzun etkisi olan instant cast büyü nedir yahu?

frost shock imba idi evet.aslinda benim anlamadigim fs un 500 damage vurmasi.bana göre fs un temel görevi yavaslatmak olmali.bence fs nin damage i 500 den 250 ye cekilip.mana costu da yariya indirmeliler.benim icin bu sekilde daha kullanisli olurdu.sadece noob shamanlar frost shock spamlerler onlarada yenilmeyin yani.onun disindaki bütün spelleri gayet dengeli su anda shaman in:).da.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk

[Bu mesaj xrex tarafından 08 Temmuz 2005 03:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Regalya, 08 Temmuz 2005 02:58 tarihinde demiş ki:
said:
Jadelith, 07 Temmuz 2005 11:27 tarihinde demiş ki:
bu full bufflu halin dimi? yoksa ağlamaya başlıcam :)

elindeki silah ne? epic mi? hand den başka caster shaman için (yakında respec edicem, ama üşeniyorum .p) düzgün silah ne var. vardı bikaç tane ama hatırlamıyorum öle epiclerin ismini teker teker. çıksa bile 3 rollarım ben.

bide aklıma geldi. keşke tauren seçseydim warstomp istiyorum bazen :/

Stomp teh win canim zaten :p Kolay ulasabilecegin Malown's Slam (bence mavilerin en iisi )
Arcanite reaper
yada bikac haftaa reput kasip Unstopable force felanalabilirsin 2h kulaniyorsam silahmin 225 üstü max dmg olcak illaki
Bufflu canim dahada oluyor Blood patct battle standard fealn 7k blood elf buff u fealan food admiral hat vs eklenirse 8k yi görüyor hp tabi o mc icin ama normal ortalama olaran 6.5k civari
Frostbite yi 80min 150 max dmg + 15 str den 30 attack power icin kullaniyorum 1h de wf le hoş dmg okutabilmek icin ah be ah cikmadiki bi Death bringer rakiplere gg dedirtelim :p

Bu arada shaman 1 vs 1 de gerçenden kulanim kolaylıgı olan cok buyuk bi deneyim olmadanda balina faraşına karşındakini kesebildigin bi class eyw ama
Wow eşitdegildir 1 vs 1 ve alin bi arkadaşinizdan bi shaman bi kac hafta oynayin bakalim 1 vs 1 dede zorluyabilecekmi shaman abi sizi karşindaki karakterin ne yapabildigini büyülerini talentlerini bilmek gerekir bugun bi pala ile duello yaptim adam 3-4 kere Stone claw oyununu yedi
+ eliniz armutmu topluyor 24324 tane server var acın bi shaman kasin veya reroll yapın seçim sizin misal paladin olmayı sectiyseniz tepenizde pala ol lan diye aniran biri olmadan seçmişsinizdir tutupda ne oldugu ne yapabildigi herkezce bilinen her yerde yazan bi class i seçip sonra şu class bunu yapiyor bu class bunu yapiyor bende isterim hüveeeee hüveeee diye dövünmemelisiniz....

Yenemiyorsan onlara katıl.....

ben daha 4k hp yi göremedim buffsiz ki itemlarim kötü deil.8 k falan biraz abarti gibi geldi o yüzden.bütün itemlarini ve buffsiz statlarini bir yazsana.yada alakazaam dan bir accoutn yarat linkle
merak ettim[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk

[Bu mesaj xrex tarafından 08 Temmuz 2005 03:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 08 Temmuz 2005 03:18 tarihinde demiş ki:
ya ahaha abi bırakın artık gittim geldim hala aynı konu burdan redbaronu protesto ediyorum kendisi nubdur :P

sen nerdesin olm
kor gal a mi gectin sende
nub warrior[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 08 Temmuz 2005 03:31 tarihinde demiş ki:
abicim
iyi forst shocun dmgini nerfleyinde
o zaman ya shock down timeindan cıakrıyn
ayrı bi buyu olsun
yada eskisi gibi kite yapılsın

shocklarda anamadıgınız sey su
her shock +1 ozellikle geliyo
earth shock: taunt + spell interrupt
flame shock: dot
frost shock: snare

timer falan karistirma 6 sn normal.damage olayi nerflenebilir mana yi azatmak sartiyla.o zaman iyi olur hatta :)[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
Sosyal ağlarda paylaş

bir düzeltme yapayım, 60 oldum yeşilleri de bir-iki mücevher vs dışında geçtim de sınıfların kabiliyetleri belli. eşyalar bir yere kadar destekler ama epic zırhı giyince paladinle frost shock atamazsın. bellidir yapabileceği şeyler..

soc ile wf'yi karşılaştırmışsınız, kıyas dahil kabul etmez, neden: soc proc rate'i dakika üzerinden uygulanıyor, dk başına belli bir miktarda olur, fazlası olamaz. bu yüzden ancak en ağır silahlarla işe yarar sadece. ama wf proc rate'i hit başına hesaplanır, istenirse 1.50 speed'li silahla bile kullanılabilir istendiği zaman. ve bakıyoruz tanımına: "grants two extra attacks with xxx attack power bonus" hani öyle bir attack da değil, iki attack. yakın dövüş uzmanı diye konulan warrior'un yapabildiği şeylere bakıyorum, hiç böyle dmg verebilmeyi sağlayan bir yeteneği yok. execute filan belki. ve bakıyoruz bu windfury neymiş, o kadar güzel ki 31 talent'la alınacak birşey diye düşünüyor insan. aaa, o da ne: windfury beleşmiş 11 talent isteyen seal of command'in aksine! bak sen! mortal strike var warrior'ların almak için flurry'i gözden çıkarmak zorunda kaldıkları, ama bakıyoruz ki o bile devasa miktarlarda rage biriktirmeyi gerekiyor kullanmak için, öyle her vuruşta kafadan %20 şans ile olmuyor!

şimdi şamanın overpowered olmadığını söyleyen arkadaşların mesajlarına bakıyorum, önce "hayır şaman overpowered değil" diyorlar, sonra diğer sınıfların hayal dahi edemeyeceği "baaak wf şöyle koydu, frost shock böyle koydu, kurt oldum totem koydum kaçtım" övünmelerini de dizmeden geçemiyorlar, buna biraz pohpohlanmak dürtüsü sevkediyor belli ki :) ama kendilerini ele veriyorlar çünkü istenildiği kadar iyi oynansın diğer sınıflar, şamanın becereilerinden bihaber olmayan her insan evladı hem grup pvp hem solo pvp'de uzaktan yakından yüksek dmg verebilecek, düşmanların kaçmalarını engelleyebilecek, verimliliklerini doğrudan düşürecek ve bunları yaparken de kolay ölmeyecek yegane sınıftır..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 08 Temmuz 2005 05:46 tarihinde demiş ki:
bir düzeltme yapayım, 60 oldum yeşilleri de bir-iki mücevher vs dışında geçtim de sınıfların kabiliyetleri belli. eşyalar bir yere kadar destekler ama epic zırhı giyince paladinle frost shock atamazsın. bellidir yapabileceği şeyler..

soc ile wf'yi karşılaştırmışsınız, kıyas dahil kabul etmez, neden: soc proc rate'i dakika üzerinden uygulanıyor, dk başına belli bir miktarda olur, fazlası olamaz. bu yüzden ancak en ağır silahlarla işe yarar sadece. ama wf proc rate'i hit başına hesaplanır, istenirse 1.50 speed'li silahla bile kullanılabilir istendiği zaman. ve bakıyoruz tanımına: "grants two extra attacks with xxx attack power bonus" hani öyle bir attack da değil, iki attack. yakın dövüş uzmanı diye konulan warrior'un yapabildiği şeylere bakıyorum, hiç böyle dmg verebilmeyi sağlayan bir yeteneği yok. execute filan belki.

gerisini okumaya gerek görmedim

allahaşkına git oynamaya başla şu oyunu buraya post atacağına. 60 warrior oynuyorum arkadaşımın acc ından canım sıkıldığında (3 aydır 60 adam ii itemi var, shaman da bayıyo bazen), ve emin ol ki arms fury warrior inanılmaz damage veriyor.

ya öf neyse takıl.[signature][hline]faşist paticik grubu:

area masters ftw!
Sosyal ağlarda paylaş

Sam bu arada harika yazmışsın eline sağlık demek istiyorum.Shaman overpowered değil diyorsanız , bide başka sınıfları açıp oynayın veya arkadaşınızın lvl 60 charını alıp shaman ile pvp yapın öyle konuşun.

O bi çok bilen arkadaş var , pvp master kendisi galiba.Al bakiyim druid innervate kullanmadan istediğin özelliği , talent buildi kur , shamanı al da göreyim seni.

Ben sana olacakları söyleyeyim , innervatesiz shaman almak tamamen şans hatta şanstanda öte.tüm savaş boyunca pvp yaptığım arkadaş 3 defa windfury proc ladı , flurry leri saymıyorum bile.Yine bu arkadaş her 5sn de 1 heallarımı engellemek için shock attı , hemde rank 1 30 mana yiyor at babam at ne güzel.Bu şekilde bir druidin healing touch atmasına İMKAN yok.shock yedin mi , 2sn büyü atamıyorsun , cooldown için 3 sn kalıyor , healing touch ise 3.5 sn de atılıyor yani tekrar shock yiyorsun ve atamıyorsun.Zaten diyelim ki , healing touch atabildin o 3.5 sn de shamanın sana verdiği zarar 1k yı bulabiliyor.Gelelim purge'e oyundaki en iyi buff olan ve çok şey katan mark of the wild dahil olmak üzere , thorns ve her türlü hot büyün dispel ediliyor , innervate buna dahil.yere atılan totemleri saymıyorum bile.geriye heal olarak atabileceğim tek bir büyü kalıyor regrowth oda eğer kritik heallar ise 1800 civarı hp veriyor ve çok mana yiyor , hot kısmı zaten direk purge ediliyor.Manasını bitirip 1 defa innervate sayesinde yenebildim o da şanstı , 2ncisinde zaten windfury si proc ladı bide shock attı , ki shock u kritik vurdu 2sn içinde yattım.Bu sadece druid değil , bir çok sınıf için geçerli.Oyna gör ondan sonra konuş , başkda hiç bir sınıf ile ilgili sorun yok ufak-tefek şeyler dışında her şey normal.Burda kimse shaman 10 kişiyi alır demedi okuyun öyle yazın.Shaman 1e1 de , pvp ve düelde bir çok sınıfı rahat ezer.Bir tek ezik warlockların shaman lara karşı ciddi bi avantaj ve şansı var o kadar.

Shamanların shock ları abartı ya dmg ların indirilmesi lazım ya cooldown ların sürelerinin ayarlanması lazım.Warrior la oynarken bu kadar zorlanmıyorum , shaman warriordan çok daha fazla zarar veriyor çok.Oyundaki en kısa süreli ve en iyi interrupta sahip üstelik 30 mana.5sn de 1 interrupt , oldu başka isteğin.Tabi oynadığınız sınıf size cazip geliyor , en baba sınıf aşırı güçlü değil demek koaly geliyor.Birde lvl 60 da eşit gearlarla olup ölen druide oynamasını bilmiyor dedi ya.[signature][hline]Arloth Orc/Warlock @ Burning Legion "You shall burn in flames"...
LorathTauren/Druid @ Sylvanas
-What is done , can not be undone-
Sosyal ağlarda paylaş

LoL bir druid çıktı ve Ben Shamanı Hala yenemiyorum 1 vs 1 de dedi ya bu topic benim için bitmiştir :=)

Sam wariorın tek vuruşta 14k verdiği damage var SS olarak rivayettir.

DeliDumrulun rekoru 6k tek vuruş :=P
Ama ben Warriora karşı %20 eksik hp ile oynuyorum Hp ne olursa olsun direk %20den sonra bitiyor diye aglamıyorum :)

[Bu mesaj Szasstam tarafından 08 Temmuz 2005 10:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...