Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Schindler's List

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar izleyenler vardır mutlaka.1993 yapımı Steven Spielberg imzalı siyah-beyaz metrajlı bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

2.Dünya Savaşı sırasın 1100 Yahudi'yi satın alarak kurtaran Schindler'in hayatının bu kesimini anlatan film kesinlikle izlenmeli.Kesinlikle bir başyapıt ve insanı acaip etkiliyor.

Savaşın insana neler yaptığını anlatan süper bir yapım.

İzleyenlerden yorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

edit:filmlerimi karıştırdım??
edit:tamam karıştırmamışım üsttekinin yazısı kafamı karıştırdıda
benim izlediğim en am,nlamlı filmleren biri
en sevdiğim yeride filmin sonlarına doğru adamın arabayı satmadığına yanıyo bikaç kişi daha kurtarabilmek için..
aahhh süper bi filmdi yaa[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

Cem_Jedi, 20 Aralık 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
beni kızdırmayın siteyi hackletirim

[Bu mesaj Gwindon tarafından 12 Haziran 2005 21:50 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Gwindon tarafından 12 Haziran 2005 21:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk tepkim (savaş filmi beklediğimden dolayı) çok iyimser değildi ama sonra fikrim değişti. seyredilmesi gereken filmlerden biri
bir de en sonunda gerçek insanlarla aktorleri yan yana getiriyorlar mesela yaşlı bir teyze nin yanında genç bir kız yürüyor(teyze canlandıran aktor) bölye devam ederken sonlara doğru yan yana yaşlı bir teyze ile genç bir adam(aktor) yan yana geliyor, ona çok kopmuştum
[signature][hline]try to walk while your brain is not inserted

[Bu mesaj codename_curse tarafından 12 Haziran 2005 21:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GeneralGuderian, 12 Haziran 2005 21:40 tarihinde demiş ki:
Bence filmin en çarpıcı sahnesi, Nazi askerlerinin bir yahudi ailesinin evini bastığında ayağa kalkın emrine sakat olduğu için kalkamayan bir kişinin tekerlekli sandalyesiyle birlikte evinin balkonundan aşağı atıldığı sahnedir. İzlerken tüylerim diken diken oldu.

piyanist le karıştırdın filmi sanırım :/[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

Cem_Jedi, 20 Aralık 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
beni kızdırmayın siteyi hackletirim
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden izlemiştim...küçüğüz tabi etkilenmiştim...ama şu anki yahudi katliamıyla ilgili olan filimlere karşı nefretimin kurbanı..yoksa güzel filimdir..[signature][hline]Feriştah Yinge, ateşli bir yaz gecesinin bilinmeyen tarihinde demiş ki:
Adının sonradan Mando olduğunu öğrendiğim ''M'' harfli genç...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
555, 12 Haziran 2005 22:52 tarihinde demiş ki:
daha geçen hafta izledim herkes tavsiye ediyodu.güzel bi film bence de izlemeyen warsa da izlesin.

direk nazi karşıtlıgı var ve yaptıkları herşey bok gibi anlatılıyor .izleyen herkes direk olarak almanlara canavar gibi bakıyor. film yapması gerekeni yapmış sanırım.[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
bunu yazan tosun güç seninle olsun
MSN: [email protected]
http://netbux.org/?r=169517
ayda 24$ kazanmak için..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
benim bu başlığa yorum yapmış olmam gerekiyordu öyle hatırlıyorum garip. Güzel filmdir, çok duygusaldır özellikle elemanın en son veda sahnesinde çok hüzünlenmiştim. Bu arada naziler zaten canavar ve hepimiz karşıt olmalıyız ne var ki bunda? :D Ha Yahudi propagandası kokuyor diyorsanız zaten holywood'dan çıkan filmlerin hemen hemen hepsi öyledir biz kontrol etsek bizde Türk propagandası yapardık fark etmez ama bu nazilerin cani, canavar olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GeneralGuderian said:

Bence filmin en çarpıcı sahnesi, Nazi askerlerinin bir yahudi ailesinin evini bastığında ayağa kalkın emrine sakat olduğu için kalkamayan bir kişinin tekerlekli sandalyesiyle birlikte evinin balkonundan aşağı atıldığı sahnedir. İzlerken tüylerim diken diken oldu.

Bu sahne Roman Polanski'nin piyanist filminde vardı. Gerçi arkadaş yörünge dışı ama yanlışsam düzeltin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...