Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Azumi - zaaart zooort kesme sanatlarına düşkün olanlara..

Sam

Öne çıkan mesajlar

Anime tadında bir film işte :) Gel gelelim, japonlar neden hiçbir böyle "sükse yapacam" tadında çektiği filmlerde katanayı düzgün tutturamıyorlar ? Deli oluyorum, adamlar balta tutuyor gibi katana tutuyorlar ya.

Bak bi de Kurosawa amcaya ve oyunculara.. Nasıl tutuyorlar katanayı..

Hey allam, hani Japonsun bi de, senin tarihin ile alakalı bir etmen yani.. Hani bizim Himmet abi çekse "tutturamamış" dersin geçersin de, yuh be.[signature][hline]Those who don't understand Linux are doomed to reinvent it, poorly.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben japonların yerinde olsam live action filmlere taş çıkartacak kalitede anime'ler yapabilirken (grz: rurouni kenshin: reminiscence) hakiki filmlerle hiç uğraşmazdım.. :) adamlar godzilla'yı yeni yeni unutturuyor daha animeleriyle ehe[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

çocuklar için çizgi film? büyüklere çizgi film desen anlarım da, anime sırf küçük çocuklar için yapılmıyor ki.
matrix'teki animasyonlardan bir farkı yok.
sadece biraz daha renklisi...

ha ne yazık ki toplumumuzda çizgi film = 3 yaşındaki veletleri oyalamak için oyuncak
gözüyle bakıldığından, bir ghost in the shell, bir spirited away hala hakettiği yeri bulamadı. belki gençler sayesinde gelişçek anime kültürümüz, ama onlar da farklı düşünmüyor, birşey çizgiyse, animasyonsa mutlaka cıstır kakadır...[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bonecrushera katılıyorum.

verdiği öreneklerden spirited away'e bakacak olursanız bu filmin önceki yıl berlin film festivalinde altın ayıyı aldığını, oscarlı olduğunu, japonyada (titicanicten sonra) en çok izleyici toplayan ve bugüne kadarki en büyük hasılatı elde eden film olduğunu görürsünüz. ama nedir, anime mi? salla gitsin. yanlış bir düşünce tarzı. beğenmediğiniz bu animelerden bir çoğu milyon bütçeli hollywood yapımlarından çok daha kaliteli eserler.[signature][hline]yargılamayın, henüz siz de yargılanmadınız
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
spirited away'ye cocuklar için diyen biri varsa o zaten yapılan taşlamaları konuyu anlamadıgından öyle söylüyor demektir.
Azumiyi Durlag'ın önerisiylen baya zaman önce izlemiştim oldukçada hoşuma gitti nede olsa çoçuk animelerini seven biriyim.[signature][hline]Wow:Satanix NE Rogue of BL
Daoc:(iskoç)Trex lvl 50 paladin DEL,SataVir lvl 50 ice wiz DEL
Trex lvl 50 Bm
Coh:Satanix Electrical blast/Electricity manipulation
Swg:Viru Jan-Tiran BH on Ecl.
Horizon:Satanix The Dragon..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yok tabi sizde haklısınız da zevk meselesi.Bayağı anime hastası olan arkadaşım da var.Hatta o gits in bir bölümünü de izlettiler de can sıkıntısından patlamıştım :) Ben daha çok bilimkurgu hastasıyım.Battlestar galactica olsun babylon5 olsun andromeda olsan Sg serileri olsun tek geçerim her birini 3er 5er defa izlemişimdir.Ama animelere bir türlü ısınamadım.Çocuk şeysi olarak da kastetmedim sadece anime diyince aklıma çocukken TRT de felam izlediğim Sailor moon maymun veletli çizgi film gibi şeyler geliyo nedense :P[signature][hline]!...Fenerbahçe Cumhuriyeti...!
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe sonunda oturup baştan sona kadar izledim.
şu "güllü adam" çıkınca aklıma "aa animedeki adamlara benzetmişler" geldi. ha bi de birçok sahnede Sam'e benzettim, böyle sayko sayko bakıyor. ehehhe.

şu maymun adamın olayını anlamadım. iyi birisine benziyor ama ota boka atlıyordu.

birkaç sahne güzel de, çoğu sahnede sadece kesip duruyorlar sıkıcı sıkıcı. anime'ye benzettim, çoğu sahne ninja scroll ve kenshin çağrıştırdı beni.

Hero ile Azumi arasındaki farkı rahatça görebiliyoruz. Birinde İmparator var diğerinde Derebeyleri. Birinde katanayla kesip duruyoruz diğerinde kılıçla sanat yapıyoruz. İkisi de baya ilginç filmler. Ama Azumi'yi tercih ederim.
Tabii Azumi çok iyi kurgulanmış bir film demek istemedim. Hero çekim teknikleri vs açısından çok daha başarılı. Ancak Azumi tarzında katana sahneleri yok. Mesela Zatoichi diyim, süper filmdi bence o.

said:
sharky, 01 Haziran 2005 23:15 tarihinde demiş ki:
tabii, daha estetik gözüküyor herhalde :) Gel gelelim 9. Dan adam bağıra bağıra videolarında "Bakın katana böyle tutulmaz, böyle tutulur, yapmayın etmeyin" diyor, bunlar pek sallamıor :)

Valla dan'la man'la alakam yok da, ne demek istediğini tam olarak anlamadım.
Bir de Tomb Raider gibi filmde bile bir sürü koreograf, bir sürü dövüş ustası felan tutup Lara Croft'a değişik teknikler felan öğretmişler. Bunda neden öyle birşey yapmasınlar ki? Sonuçta kendi ülkeleriyle ilgili birşey :)[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...