Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2

batuhan

Öne çıkan mesajlar

çok küçük birimlerde değil de, böyle 100 birim enerji vereyim 50 birim malzeme ver gibilerinden teklifler sunamıyor muyuz? bu arada dedim sovyetlere geçeyim yok kabul etmediler, axis olayım o da olmadı, alliance zaten kabul etmiyor... değişik bi durum. dünya savaşı başlasın da yancı olup bulgarları alayı diyorum hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

altyapının inşa etme sürelerinde etkisi var.
fabrika vs basarken o yuüzden altyapısı düzgün olan yerlere öncelik ver.
türkiyeyle oynarken,fabrika basacaksın ama kaynakların biryerden sonra bunu karşılayamayacak ve fabrikalarıdna ürettiğin supplies'ı dışarıya satıp hammede satın almak zorunda kalacaksın
o yüzden fabrika geliştirirken biryandanda ideolojine yakın , güçlü bir ülkeyle ilişkilerini geliştir.
başka bir önerim,asklerlerini hiç upgrade etme.hepsini "logistic wizard" traitli komutanalra ver,bakanlarınıda iyi seç.

oyunda hiç savaşmadan güçlü bir ekonomiye sahip olmak istiyorum diyorsan sliderlarını market-liberalizm'e getirip full free market'e gitmelisin

bence öyle oynama,al sovyetleri,bin tane piyade yap,almanlar saldırıncada 100 tane daha yap,daha hızlı öğrenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkasokak said:
türkiyeyle oynadığım ve askeri bir iddiam olmadığı için paso industry abanıyorum ama bir artısını göremedim desem yeridir. o boşta kalandan kasıt nedir eni konu ic konusunu anlatır mısın sana zahmet?

Türkiyeye endüstri kassanda bir işe yaramaz. Açıkcası ben kendi Civilwar Eventlerimi yazmıştım öyle bir işe yaradı.
1.cisinde osmanlı Mdu falan var Bütün Kuzaey Afrika Mısır vs vs core alıyordum. 2.sinde ise Atatürkün Ölümünden sonra tarihi olarak 3 Aday vadı hani Şükrü Diye bir bakan tam bürokratik nazi, desteği yoktu, Birde Fevzi Çakmak aslında onun desteği en fazla olandı O İnönüyü destekledi, işte Ahistorical Choice olarak 3 Seçenek oluyordu. FEvzi Çakmak'ı seçersen Otorite Political right Hawk Lobby falan 2 slider kayıyordu, Sonrada Alman yardımı diye 2-3 eventle Biraz IC 1-2 yeni teknoloji Teamı, birazda resource falan geliyordu. Birde Republician Guards diye 2-3 division eklemiştim, 41e kadar fıstık gibi ülke oluyordu(abartmadım tabii sadece biraf buff). Sonrada Önce Ortadoğu sonra Rusya falan:)
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:
bazı modlarda ufak ülkelerede tarih dışı eventlar eklemişler böle olası işte senin eklediğin gibi
hiç mod ismi hatırlamıyorumda paradox forumlarında vardı onları deneyin türkiyeyle oynıcaksanız
modsuz haliyle çok bayıyo

Aslında biz yapsak Kendimiz. Alternative Turkey Adıyla bir adet.
Sosyal ağlarda paylaş

bir yerde denk gelmiştim türkçeleştirmişlerdi oyunu. aynı zamanda türkiye'nin fabrika, asker vs. değerleriyle oynamışlardı. yani rus ordularını türkiye'ye vermişler filan. gereksizdi açıkçası. böyle daha zevkli geliyor bana. yeni oyun açtım gayet geliştim vs. derken almanya öyle bir ilerledi ki macarları romanları bulgarları kendi yanına çekti. mecburen ben de axise girdim korkudan. sonra doğal olarak ıraktan ingilizler girdi. asker kontrolü vs. derken tüm balkanları doğu anadoluya yığdım ama yine de bir işe yaramadı. zor oyun. türkiye ile oynarken daha da zorlaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...