Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2024

neokrasi

Öne çıkan mesajlar

Yunus icin GS ozel olarak oynattiriyor demek sacmaligin daniskasi. Hoca Montella olmasa kadroya dahi giremez ki zaten girmemesi gerekir, sikinti burada. Adam ADS de oynadi diye Sameti Yunusu cagiriyor, GS nin ne umurunda abicim Yunus. 2 senedir takimda istenmeyen adam zaten. Senin mantiginla Samet hala fenerin oyuncusu, parlatiliyor FB lobisi tarafindan. Mantikli oldu mu? 

Adamin anlamsiz forvetsiz bir taktigi var ha Enes olsaydi ne olurdu bilemem. Ismail, Irfan zaten banko oynayacaklardi sakat olmasalardi. Gidip Yusuf u oynatiyor filan anlamsiz sekilde. Senede iki maca cikmis Altayla basliyor. Orkun 6 aydir top oynuyor mu belli degil. Kafanjza gore iki kurban secip Gs lobisi diye birsey cikarttiniz simdi de. Ne dediler arayip Arda oynamayacak mi dendi mesela varsa biz de bilelim. Anlamsiz isler.  

Bu arada Semihle ilgili durust olmam gerekirse bu sene her buyuk macta ezildi fizik olarak. Bu seviyelerde oldugunu dusunmuyorum, ama yine de su anki takimi gordukten sonra gormeyi isterim. Ha bence Cenk daha mantikli. Fizik olmadan Ceklere durabilmek imkansiz su an. Gidip sacma sapan BAY veya YY forvetle oynatacaksa hic cikmayalim zaten. 

Onun disinda zaten iyi bir kadromuz yok tonla sakatimiz var. Garip bir beklentiye girildi Gurcu maci sonrasi. Seninle ayri dusunmuyorum zaten cok konuda da, Montella fazla capsiz cikti ne yalan soyliyim adam herhangi bir plan dahi yapmamis dha 1.dk da belliydi bu. Daha dogrusu kafasindaki ile oyuncularin form durumununun da bir alakasi yok. TD dedigin bu isi birlestirme sanati zaten. 

simdi dinledim en iyi Sergen konusmus valla. Gurcu maci sonrasi da demisti - sen de dedin - katildik zaten biz de farkindaydik.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben o kesin dille bu prim olayından snra bunların saçmalığın daniskası olduğuna inanmıyorum, sonunda saçmalığın daniskası olacak olsa bile. Çünkü milyon avroluk adamların prim için küstüğünü ve milli takımı hiç ettiklerini gördük. Olayın detayları saçılmadan bu da bana göre saçmalığın daniskasıydı. 

samet olayı da managerlik olayı olabilir. milyon eurolar dönüyor.

fenerden paketlendi > adana lobisi artık kimin cebine ne girdi bilmem ( fon olayıları ft para kaybı vs ) > pana. Orda sıçtı batırdı > milli takım. Neler oluyor ya. 

Şurda fb liler haklı olarak ağlıyordu samet kazması yüzünden. Yahu kazma bu adam ya. Alpaya kazma derdik 1000 kere daha topçu şu kazmadan. 

Kadroda olsa hızlı kanatlar ile benim ilk tercihim serdar dursun olur, madem başkası yok. dikilsin orda sadece boğuşsun yeter. Onu da almadı. Bari cenki koy hem fikirim. son 10-15dk semihi alırsın. Portekiz maçında alabilirdi onu da yapmadı.

Neyse bakalım görücez ne neymiş. Çekleri çok yenebiliriz gibi gelmiyor bana.

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

"GS lobisi" lafı komedi, dünden beri sıkıldıkça ekşi'deki başlığı açıp 2 entry okuyup gülüyorum. Millet iyice paranoyak komplo teoricisi oldu.

Kadromuz zaten çok kötü, kimse oo süper kadro diye kandırmasın kendini. O kötü kadronun yarısı da sakat üstüne.

Montella Portekiz maçında fiziksel olarak basacak adamları doldurdu, tutmadı. BAY hayvansal fiziğiyle boğuşur dedi, Yunus İngiltere liginden ciğersiz gelmiştir dedi, sağ bekte Leao'yla birebir oynamaya alışmış Zeki'yi denedi, tutmadı hiçbiri. Orkun'u oynatan da mı GS lobisi, Altay'ı kaleye koyan da mı GS lobisi, abidik şeyler. Ha Montella tanıdık adamlarla çalışmak istiyor, ADS'den bildiği adamları koyuyor dersek evet o var.

Takımda düzgün bir 6 bir de 9 olmadıkça patlamayı sürdüreceğiz gibi duruyor. Son maçı alabiliriz bu arada, rakip bizden daha pörtlek. Ama sonrası çok üzmez umarım.

Sosyal ağlarda paylaş

hamit, ağar, ft, çifte byl*kçu, vb. ve bunlarla ilişkili herkes türk futbolundan temizlenmedikçe ligte de milli takımlarda da bu rezillikler olmaya devam edecek malesef.

kadro seçimlerinin hiçbir mantıklı açıklaması yok, belli bir zümre dışında bu tercihleri yapacak kimse de yok zaten.

S-H tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Milli takımda bence siyasetten çok menajer boğazlaması var. Bir şekilde eli güçlü menajerler prim yapsın diye kendi adamlarını oynattırıyorlar. Başta bunu temizlemek lazım. Montella'dan önce de nice yabancı antrenörler geldi, ki bazıları dünya çapında adamlardı. Her biri aynı şeyi söyledi, kadroyu kendim bile kurmuyorum, kağıtla veriyorlar, itiraz dinlemiyorlar diye. Hamit falan da değil bu, Hamit o zaman yoktu. Birileri çok güzel çarka bağlamış milli takımı, öyle kendi adamını parlatıyor. Ozan Tufan falan da nasıl geldi ilk 11'e işte, böyle.

İlk bunun temizlenmesi lazım.

İkincisi de etikete göre oyuncu seçiminin. En güzel örneği Hakan Çalhanoğlu. Adam kendi takımının bel kemiği, taş gibi de oynuyor. Ama bu adam milli takımda olmuyor. Yıllarca getirdik koyduk, sabrettik hiçbir şey veremedi katkı olarak. O zaman hala 11 çıkmasının anlamı yok. Nitekim Orkun. Etiket bazen de isimden oluyor. Uğurcan ne güzel dedi, kendi takımında süre alamayan futbol oynamamış adamlar isminden dolayı milli takıma seçiliyor, bu yanlış dedi. Ne güzel, tam isabet söyledi. Sonuç ne oldu? Uğurcan kesik yedi.

İkincisi de bunun düzeltilmesi lazım.

Üçüncüsü de aday kadroyu kim seçiyorsa biraz kadro mühendisliği öğrenmesi lazım. Tek 6 numarası sakatlıktan yeni dönecek İsmail olan, 9 numarasız geniş kadro olmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu ulkede futboldan sosyal hayata politikadan bilmemneye son 20+ yildir degismeyen tek birsey var. Tek birsey. Butun kararlari alan tek bir olusum. Sikinti direk orada. Bu ve lanet partisi bu ulkeden defolmadikca herhangi birsey beklemeyin.

Ha ama acayip bir Gsliler Arda'ya karsi Semihe karsi bilmmne algisi da yaratildi su zaman diliminde anlamak mumkun degil. Ali Koc'un yarattigi nefret tohumlarinin suyu cikti. Bu ulkede hangi GS'linin Ardayla filan bir problemi olabilir nasil bir delusiondir bu cozemiyorum. 2008'de takimin yarisi GS-FB idi tek yurek deliler gibi seviniyorduk. Iki takima antipatik gelen adamlar doluydu ustune Volkanlar Sabriler Ardalar.

Inanilmaz bir takimcilik yaratildi havadan su son donemde. Futbolda kus ucsa GS'ye suc atacak, 2 basin toplantisindan birinde terorist imasi yapan bir baskanin da acil uzaklastirilmasi lazim su sistemden.

Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 23.06.2024 21:06 tarihinde dedi ki:

hamit, ağar, ft, çifte byl*kçu, vb. ve bunlarla ilişkili herkes türk futbolundan temizlenmedikçe ligte de milli takımlarda da bu rezillikler olmaya devam edecek malesef.

kadro seçimlerinin hiçbir mantıklı açıklaması yok, belli bir zümre dışında bu tercihleri yapacak kimse de yok zaten.

Şimdi var aslında mantıklı açıklaması, mantıklı açıklamanın adı Hamit.

Hamitin alakası yok vs gibi palavralara kanmıyoruz.

BAY > 2021 A milli takıma çağrılma stefan kuntz dönemi > GS > 17 maç - 311dk  > 0 gol 0 asist, dünya kupası elemelerinde oynadı. GS deki performansı da kötüydü.

u21 > 9 maç 2 gol

Semih Kılıçsoy> 2023-2024 > Beşiktaş 23 maç ilk 11 > 11 gol 3 asist > Santraforsuz milli takımda aldığı süre 0 saniye.  Hazırlık maçında 45dk 9 kez topla buluşma.

genç milli takımlar :

u14 > 2 maç > 2 gol

u15 > 6 maç > 5 gol

u17 > 13 maç > 9 gol

u19 > 6 maç > 5 gol

u21 > 2 maç > 2 gol.

Basit verilerle bir örnek. Bu arada örnekleri rahatlıkla çoğaltabiliriz Berkan ın şampiyon takımın sol beki varken yerine sol bek oynatılması vs . Ki o da hamit kontrolündeki > stefan kuntz dönemi alındı kazma. 

Merak ettiğim sorular gs nin el altı paralarla transferler yaptığını açıktan para verdiğini biliyoruz. itirazı olan yoktur tahminimce.

GS nin menajerlere olan borcu nedir, bu menajerlerin milli takım ile bağlantıları nedir. Semih ilk milli takıma çağrıldığında şu menajerle anlaş diye yalanlanmayan söylemdek bahsi geçen menajer kimdir. GS nin oyuncularının performansı bile yokken hamit altıntop döneminde bu denli rahat milli takıma çağrılma ve forma alma durumlarını nasıl açıklarız? 

Stefan Kuntzun elimize kadroyu veriyorlar iddaaları doğru mudur? Direkt Mehmet Büyükekşi > Yusuf Günay > Hamit Altıntop yani Sarı Kırmızı kontrolündeki futbolumuzda bu denli alengirli işlerin olması normal midir? 

Sosyal ağlarda paylaş

Haha bu nasil bir kompleks lan. Yazik.

Tek birseyin cevabini ver: Diyelim gercekten GS menajerler araciligiyla zorla oynattiyor bu adamlari. Zorla dedigimiz de takimin diger yarisi Fenerli bakma. Baris Alperin menajeri kendi oyuncusunun santraforsuz sistemde forvet mi oynamasini ister yoksa asil basarili oldugu mevkide mi. Parlaticak ya. Berkan'in menajeri sol bek mevkiinde mi oynamasini ister yoksa kendi mevkiinde mi. Hersey ayarlaniyor ya. O zaman senin kendi evladin Kuntz da isin parcasi desene.

Azicik cikin hava alin kendinize gelin bu ne sfds. Kompleksi kis, top 2 takimdan 40 kusur puan farki yemis, sampiyon olduktan sonra once UCL'de 0 cekmis, sonra Koy takimlarindan iceride 5-6 yemis takiminla ilgilen az. Hani sizin bir mantiginiz vardi ya GS kollaniyor, yurtdisina gidince patliyor diye. Senin sampiyon olmus takimin UCL de 0 cekti mi cekmedi mi. Turk oyuncularinin yetersiz oldugu yeni birsey degil, buna en formdalari dahil. Ama su takimda en son laf edilecek adam BAY filan olabilir acikcasi.

Sosyal ağlarda paylaş

Dostum relaxxxx bir sakin ol, derin nefes al, işkembeden atmadım verileri koydum ortaya, milli takım seçim olayınının gs lehine nasıl işlediğini anlattım neyine heyecan yaptın?

Ben sotto haksız seçim yapıyor demiyorum şahsına bir şey söylemiyorum ki sakin.

GS takımı ile düşüncemi son derece tarafsız öve öve anlattım. Tekrar söylüyorum Öve öve. Kafana vura vura tekrar söylüyorum ÖVE ÖVE. 2-3 önceki postta. Bu yüzden konuyu çarpıtmayalım.

Bilale anlatır gibi yazıyorum: birinin transfer edilmesi milli takımda forma bulması için yeterli görülürken, diğerinin performansı bile yetmiyor. Burdaki sarı kırmızı kayırmacılığı nereye kadar devam edecek. Daha kiralıktan dönen yunus olayını eklemedim buna. 

Sosyal ağlarda paylaş

Koydugun verinin one surdugun argumanla bir alakasi yok ki. Adam forvetsiz cikiyor maclara. Gitti Yusuf Yaziciyi filan koydu oraya dk 60'ta. Yusuf Yazici oynuyor, Semih oynamiyor sisteminde. Bunun GS ile ne gibi bir alakasi var? Yusuf Yazici dunya uzerinde oraya konacak son adam filan olabilir.

Hirvatistan macini got bela BAY forvetle aldik diye onu oynatiyor. Onu da bir kez Okan Buruk denedi Kadikoyde Jesus takimina karsi dandik stoperlerine karsi basarili oldu hiziyla. Adamin baska forvet oynadigi mac var mi yokluk harici bilmiyorum.

ADS'de Yunuslu Sametli basarili oldu diye onlari oynatiyor adam. Montella umurumda bile degil de, Semihin oynatilmamasini GS den suc bilmek kompleksten baska birsey degil. Once rasyonel dusun azicik sonra ciddiye alalim.

Kaldi ki dunku macta Semih Pepe ile Diaz arasinda ne yapabilirdi ben de bilmiyorum acikcasi. Sistemi zaten sacmalik adamin bastan.

Sosyal ağlarda paylaş

Argumanım basitçe şu: hiç performansı olmayan adam ilgili  takımından kolayca çağrılıyor ve forma şansı da çatır çatır buluyor. Veri bunu dakikasıyla doğruluyor, hem de resmi maçta. Diğeri ya çağrılmıyor ya forma şansı bulmuyor. 

Bence o veri son derece bunun gösterir ve kanıtlar nitelikte? Ki nasıl zorla çağrıldığı baskı sonucu alındığını da ayrıca atlamayalım. İlk olayı biliyoruz. 

Yani seni ikna edeceğim bir durum yok gibi ortada

Sosyal ağlarda paylaş

Su dedigin sadece soyle mantikli olurdu gidip Semih yerine alakasiz bir forvetle ciksaydi maclara haklisin. Atiyorum Bertug oynasaydi su an ok. 3 forvet var, sure almadi daha.

Adam forvetsiz cikiyor sikinti bastan burada. Yetersiz hocanin teki. Baris'in milli takimda olmasi problem degil, zaten mantikli olan. 2021 yilinda cagirilmis olmasiyla da 2024 Semih performansi arasinda bir bag yok dedigim gibi. Mantiksiz olan adami oynattigi yer. Gidip de bunu menajerler istiyor demek de tinfoil hat oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben semihi niye oynatmıyor demiyorum. Lütfen anla. ilk 11de olmasada oynatması gerekiyor ama bunu taktik teknik sebep bulursun. Baskı olmasa çağrılmayacakdı semih. Özellikle beşiktaş ve hatta fenerli spor yorumcuları ve taraftarlardan ses yükselince, hasan arat almasınlar da göreyim diye beyanat verince alındı. Alınmayacaktı arkadaş. Alınacak adamı göndermezdin 1 idmana bile almadan kamptan. 

Benim merak ettiğim hamit döneminde performansı olmayan oyuncuların milli takıma kolayca çağrılması lüksünün nasıl oluyorda diğer takımlarda ya hiç ya çok ender gözükmesi. Fakat aynı takımda verilerle ortaya koyduğum hiçbir şekilde elle tutulur sebep olmadan milli takıma çağrılmaları.

Bu arada manager olayına benim gördüğüm en adaletsiz kişi olan @Rewendor bile değinmiş. Olmayadabilir ama şeffaflık olmayıp hamitspor kararları aldığından anlayamıyoruz ve teori üretiyoruz. Bunlar konuşuluyor açıklamalar vs yapsınlar. 

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Baris Alper 2021 yilinda sag kanat olarak dandirik bir Cebeli Tarik macinda oynamis bir doksan dakika, Karadag macinda 11dk oynamis. Sacma sapan bir deneme kadrosu zaten o mac oynayanlara bakarsan.

Sonra 2023'e kadar duzenli forma sansi bulana kadar oynamamis. Hatta cagirildiginda U21'e cagirilmis.

Kim var mesela alinmamasi gereken baska alinan. O Portekiz macinda kadro su:

https://www.transfermarkt.us/spielbericht/index/spielbericht/3704058

Ne yapti Hamit Berkan'i solda oynatacaksin diye Kuntz'a baska mi yapti. Ne faydasi oldu GS'ye mesela.

Genel olarak 3 buyuklerde oynayan oyuncular Anadoluya gore onde oluyor evet, atiyorum Cenk Tosun 6 gol atmis mesela gecen sene ligde cok mu super baya kotu. Adam yok diye cagirildi. Bertug Yildirim 0 gol. Sifir.

Yani Hamit i filan da savunmuyorum burada igrenc herifin teki de. Bence baya yetersiz bir hocamiz ve kadromuz var gozden kacan o.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...