Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik Para Kazanma Yolları

ReinerZuFall

Öne çıkan mesajlar

DRaGoN_SLaYeR, 13.10.2023 08:18 tarihinde dedi ki:

Ne tarafta oturuyorsun? Oturduğun muhite göre zengin bebelerine özel ders ya da bar çalışanı ol bir süreliğine. Kredi çekip pc almak da gayet mantıklı sonra fiverr üzerinden 3-5 amele işi yapar çıkarırsın parasını

Bilkent Üniversitesi' ndeyim. Tek sorun onlara nasıl ulaşacağım? Bildiğiniz platform vs var mı? Fiverr üzerinden yapabileceğim pek bir şey yok. Pc alır almaz programlama dili vs geliştirip öyle girmeyi düşünüyordum.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 13.10.2023 10:11 tarihinde dedi ki:

En mantıklısı Bilkent Burslu Endüstri öğrencisinden özel ders diye ilan vermen internetteki özel ders yerlerinde. 400. 500. ne işte ise oldum da yazarsın, bulursun ders verecek birini. En net öyle kazanırsın. Biriktirmek zor ama bu devirde, bankalar kredi verirse (benim zamanımda öğrenciye verirlerdi ama şimdi bilmem) özel dersler oturduktan sonra kredi çekersin, alırsın. 

Sağ olun hocam fikir için. Benim de aklımda vardı da zaman sıkıntısı olur diye çekiniyordum. Okul 15.00 16.00 gibi bitiyor, böyle olunca sıkıntı. Başlayayım bakayım. Birkaç ay sonra döner konuyu güncellerim. 

Sosyal ağlarda paylaş

Gallant, 13.10.2023 10:46 tarihinde dedi ki:

Ozel ders biraz sabir ve sans isi. Bazen salak ogrencilerle ve onlarin entitled velileriyle ugrasmak durumunda kaliyorsun. Ayrica ogrenciye gore hazirlikta yapman lazim. Yoksa gideyim cayimi iceyim, kekimi yiyeyim, anlatayim ve parayi alip gideyim olmuyor.

Fuar irgatligi yogundur ama sektor fuarlari insanin bakis acisini gelistirmesi yonunden cok faydali. Kendi sektorum dahil, ne zaman bir fuara gitsem mutlaka vay anasini sayin seyirciler diyebilecegim bir urun yada bir ekipman mutlaka goruyorum.

Uğraşırım hocam para aksa yeterli. Biraz sosyalleşmiş olurum. Ayrıca 4 senede birçok taktik vs biriktirdim. Bunları birine aktarayım mezara kadar gitmesin. Şu fuar ırgatlığını ilk defa duyduğum için bilgim yok. Nereden nasıl ulaşıp başvurabilirim? Bir yeterlilik gerekli mi bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 13.10.2023 21:30 tarihinde dedi ki:

armut'a ilan verebilirsin. başka siteler de var ders ilanı verilebilecek. 

burs için de ankara'da çok çok fazla imkan var. biraz araştırsan baya burs bulursun. başvuru sürelerini de geçirme. 

Bir bakayım da hangisine bakarsam bakayım bir şart sağlamıyor. Yine de geniş çaplı aratayım. Bildiğiniz birkaç tane varsa paylaşabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

Onlar işte hep ağızdan ağza dolaşan efsaneler.

Bilkent Üniversitesini bilmiyorum açıkçası ama tüm devlet üniversitelerinde ihtiyacı olan öğrenciler yarı zamanlı olarak ve derslerini aksatmayacak bir program ayarlanarak çeşitli işlerde istihdam ediliyorlar, üniversitenin sosyal hizmetleri burs ayarlıyor. Bazen üniversitedeki öğretim üyeleri durumundan haberdar oldukları başarılı öğrencilere nakdi yardım yapabiliyor. Üniversitenin ilgili departmanıyla görüş mutlaka. Yalnızca bilgisayar ihtiyacın nedeniyle çalışmayı planlıyorsan bir çaresine bakarlar diye düşünüyorum.

Eğer küçük şehirden geldiysen geldiğin şehirde iyi puan yapanlara burs veren iş insanları, varlıklı aileler falan vardır. Onlarla iletişime geçebilirsin. Özellikle karadenizde böyle bir adet var sanırım, az veya çok yolluyorlar. Ankara'da da Ankara Ticaret Odası vb. gibi sivil toplum örgütleri her yıl belli sayıda öğrenciye burs verir mutlaka, hepsinin duyurusu yapılır.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...