Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çelik kapı kilit değiştirme

beatifulmind

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Matkapla o perçinleri çürütmen gerekecek. Sonra yeniden perçin atarsın. Bizim insanımız çelik perçin de kullanmayacağı için çürütme işin kolay olacaktır. O perçinler Ø4 veya Ø5'dir. Komple delmene gerek yok, önce kafalara matkap ile gir, pul gibi çıkınca da ince bir çivi ile kalan parçayı kapı içine ittirirsin.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

paramecium, 23.09.2023 10:04 tarihinde dedi ki:

Selam,

Matkapla o perçinleri çürütmen gerekecek. Sonra yeniden perçin atarsın. Bizim insanımız çelik perçin de kullanmayacağı için çürütme işin kolay olacaktır. O perçinler Ø4 veya Ø5'dir. Komple delmene gerek yok, önce kafalara matkap ile gir, pul gibi çıkınca da ince bir çivi ile kalan parçayı kapı içine ittirirsin.

Saygılar.

Çok teşekkürler. Bende perçin tabancası yok, almadan tekrar perçinleyebilir miyim? Amacım çilingir çağırmadan kendim halletmek çünkü...

Çilingir çağırsam o halledebilir mi veya kaça mal olur onu da bilemedim...

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Küçük kafalı sac vidası da atabilirsin eğer kapı ile kasa arasında yeterli boşluk varsa. Ama çok basit ucuz bir perçin tabancası işini rahat görür.

İnce sac kısmı ve kötü işçiliği kapatmak için artık ince paslanmaz sacdan böyle bir kaplama kullanıyorlar. Ayrıca kilitlerin vidalarını da kapattığı için daha temiz bir görünüş oluşturuyor. Kozmetik bir parça, kasanın ana bileşeni değil. Ön kaplamanın da kenarlarını örtüyor ayrıca.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Bir çilingir perçinleri sökmeden tam barelin vida hizasını deleriz dedi.

Matkapla denedim ama ya bendeki uçlar yetmiyor ya kaplama çelik : )

Çilingir çağıracağım sanırım cümleten çok teşekkürler...

paramecium, 23.09.2023 21:16 tarihinde dedi ki:

Selam,

Küçük kafalı sac vidası da atabilirsin eğer kapı ile kasa arasında yeterli boşluk varsa. Ama çok basit ucuz bir perçin tabancası işini rahat görür.

İnce sac kısmı ve kötü işçiliği kapatmak için artık ince paslanmaz sacdan böyle bir kaplama kullanıyorlar. Ayrıca kilitlerin vidalarını da kapattığı için daha temiz bir görünüş oluşturuyor. Kozmetik bir parça, kasanın ana bileşeni değil. Ön kaplamanın da kenarlarını örtüyor ayrıca.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
paramecium, 05.10.2023 23:42 tarihinde dedi ki:

Selam,

@dasaaa
Göbeği tutan vida yanda oluyor ve o kaplamanın altına denk geliyor 😕

@beatifulmind
Yan kaplama paslanmaz olduğu için senin matkap uçların kifayetsiz kalabilir. Ayrıca vida hizasını delerken o vidanın başını da bozabilir, dikkatli olması lazım.

Saygılar.

Son durum: 

Çilingir geldi ama aynen paramecium hocamın dediği gibi oldu. Vida hizasını bulmakta zorlandı ve vidaya zarar verdi. Dolayısıyla kilidi toptan kırdı : )

Herkese çok teşekkürler.

• Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...