Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OpenAI ChatGPT API vs Plus

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

ChatGPT elim ayağım oldu. Halihazırda plus'a aboneyim. Fakat pay as you go modeli çok daha avantajlı gibi geliyor. Çünkü aylık 20 dolarlık kullanım yapmadığıma eminim.

Sorularıma geçeyim,

1- API'yi günlük işleri için kullanan var mı?

2- API dokümanlarına baktığımda bi sürü model ve metod var. Plus API'ye göre bir şeyleri çok daha akıllı mı yapıyordu? Hangi modeli ne zaman kullanması gerektiğini bilmesi gibi vs

3- All-in-one bir client var mı? ben api key'imi vereyim, o onu chatgpt plus'a çevirsin, fakat kullandığım kadar ödeyeyim.

Teşekkürler.

Postumu gpt4'e sordum paralelde, cevabını aşağıya koyayım:

Merhaba,

Size yardımcı olabilmek için sorularınıza sırasıyla yanıt vereceğim:

1- Evet, API'yi günlük işleri için kullanan birçok kişi ve kuruluş bulunmaktadır. İnsanlar, içerik oluşturma, metin düzenleme, hızlı bilgi arama, otomatik e-posta yanıtları ve programlama gibi çeşitli alanlarda API'yi kullanarak işlerini kolaylaştırmaktadır.

2- API dokümanlarında yer alan çeşitli modeller ve metodlar, farklı ihtiyaçlara ve kullanım senaryolarına yönelik olarak geliştirilmiştir. Plus API ile ilgili olarak, bu, belirli bir kullanım senaryosu için optimize edilmiş olabileceği anlamına gelir. Genellikle, belirli bir modelin veya yöntemin ne zaman kullanılması gerektiği, kullanıcıların deneyim ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Bu nedenle, API'yi kullanırken hangi modelin veya yöntemin sizin için en uygun olduğunu deneyerek ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayarak öğrenebilirsiniz.

3- Şu anda, önerdiğiniz gibi çalışan resmi bir "all-in-one" istemci bulunmamaktadır. Ancak, API kullanımı ile ilgili olarak ödeme yapmayı ayarlamak istiyorsanız, öncelikle OpenAI'nin fiyatlandırma sayfasına göz atarak mevcut planlar ve fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Buna ek olarak, özel bir istemci oluşturmak için gerekli becerilere sahipseniz, bu tür bir uygulama geliştirebilir ve API anahtarınızı kullanarak kendi özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler size yardımcı olur! Başka sorularınız varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin.

Sosyal ağlarda paylaş

Su var https://github.com/cogentapps/chat-with-gpt API key ile chatin benzerini yaratiyor.

GPT-4 api icin waitlist var, eger o ciktiysa kullanilabilir. Maliyet olarak goreceli, soyle bi ornek vereyim rastgele bir gun actim, yaklasik 19 bin tokene 0.70 cent kesmis. Tabi fiyatlandirma biraz da tek seferdeki token miktarina bagli: https://openai.com/pricing 32k olan 8k nin 2 kati.

Ben prodaki su 3 saatte bilmem kac soru kisitlamasi olunca kullaniyorum, bi de bazen yogunluk vs calismayabiliyor. Ama oyle akilli ben su modeli kullanayim gibi bi durum yok. https://platform.openai.com/playground buradan chat secip sonra GPT-4 yada 3.5'la chatgpt'dekinin hemen hemen aynisi yapilabiliyor. 

Is icin kullanacaksam ama direk API'den yapiyorum. Privacy aciklamalarina gore API'den geleni tutmuyorlar ama chate yazilan direk egitim amacli kullanilacaktir diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...