Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wartales

Shadow

Öne çıkan mesajlar

incredibull, 24.04.2023 13:02 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

blacksmith kurtarıp haven'e ya da başka bir yere teslim ettiniz mi?

ben teslim ettim, ama bi b.k değişmedi BS dükkanında, hala başlangıç silahları var bir kısım adamımda, hala doğrudüzgün bişey craftlayamadım.

@Nigger_of_the_sand Bi tane outlaw var, bi kulede yaralı şekilde duruyor, onu yanına alabiliyorsun çok iyi rogue oluyor. İsmi Hakert

Shadow tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun, 24.04.2023 14:11 tarihinde dedi ki:

5-6 kişiye kaçıncı saatte ciktiniz mesela? Benim kanım ısınmıyor tiplere dhhdhs

Bi de hangi class almaliyim emin degilim, archer ranger brute ve 1de kilic kalkanlim var

Brute area damage atıyor, senin adamlarına da geliyor yani damage, ben onun yerine kalkan+tokmakçıları tercih ediyorm asdfsaas

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

early game icin bu yazdiklarim - en iyi onlar cunku. hem guard, hem engagement. ayrica 1H mace abilitylerinin ikisi de (sartli olarak) damage arttiriyor. overall en verimliler. rogue da mutlaka lazim ambush icin. brute en kotu. hele o delayli olan, coup de grace mi ne, daha da kotu. warrior hem daha fazla vuruyor hem de heavy armor giyebiliyor. ama o da kotu bence. friendly vuranlar, (rogue haric) base attack'i engagement vermeyenler kotu.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu tutsaklar kamptan pre-determine bir sekilde mi kaciyor anlamadim. Bir tanesinin kacacagi tuttu, 50 kere save-load yaptim, butun parti uyelerini dibinde tuttum, gozcu kulesine adam diktim yine kaciyor ayni gece. Adamlarimin hem levellari hem statlari onunkinden yuksek, hani arada nasil bir faktor var da her seferinde kaciyor? Ne kadar onlem aldiysem hicbiri birsey fark ettirmedi cok sinir bozucu.

Sosyal ağlarda paylaş

tutsaklar için stocks diye bir kamp ekipmanı ediniyorsunuz herhangi bi hapishaneden (tiltren harici) ve tutsakları buraya bağlıyorsunuz, kaçma olasılığı sıfırlanıyor. diğer tüm opsiyonlarda kaçma ihtimali var. kaçan tutsaklar ise haritada dolaşmaya başlıyor, çevrede arayıp tekrar tutsak edebilirsiniz

Sosyal ağlarda paylaş

combat AI'da ciddi bir sorun var. arada bir AI okcular friendly fire yapinca RNG'ye takilmislardir diyordum ama bugun basima cok acayip bir sahne denk geldi. iki tane hammercibasi

1. biri coup de grace acti bombos yerde
  2. oburu acilan coup de grace'in alanina girdi ve kendi de coup de grace acti 
  3. sonraki round ilkinin coup de grace tamamlandi ve oburunu oldurdu

orderly shoot'u da bos alanda actiklarina denk gelmistim ama area denial ile alakalidir belki demistim. pek oyle degilmis. ciddi bir sorunu var.

• Haha 2
Sosyal ağlarda paylaş

incredibull, 25.04.2023 16:27 tarihinde dedi ki:

tutsaklar için stocks diye bir kamp ekipmanı ediniyorsunuz herhangi bi hapishaneden (tiltren harici) ve tutsakları buraya bağlıyorsunuz, kaçma olasılığı sıfırlanıyor. diğer tüm opsiyonlarda kaçma ihtimali var. kaçan tutsaklar ise haritada dolaşmaya başlıyor, çevrede arayıp tekrar tutsak edebilirsiniz

Sagol, stockstan haberim var ama onun formulunu bulana kadar kacan kacti.

Stocks sorunu tam olarak cozmuyor, cunku oraya koydugun tutsak bu sefer kampta calisamiyor. Her meslege, kamptaki her is alanina yetecek kadar askerim yok ben de tutsak aldim iste, gayet mantikli birsey bence. Ama patir patir kaciyorlar, oyunun kacma sansini azaltici faktorleri hicbir ise yaramiyor. Stock kafadan o sansi ortadan kaldirdigi icin ise yariyor, RNGlik bir durum degil.

Sosyal ağlarda paylaş

Buradan baktim da haritanin o kisimlari henuz hazirlanmamis diyorlar. E adamlar oyunu bitmeden mi cikarmis?

Hayir bir de gorev var orada, bounty ve mezar kesfi icin. Hadi bitmemis urune bitmis diye kanip para verdik, e yazik degil mi kardesim benim oraya gitmek icin harcadigim zamana?

https://steamcommunity.com/app/1527950/discussions/0/3830916907594169354/

• Nasi yani? 1
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand, 25.04.2023 21:47 tarihinde dedi ki:

Sagol, stockstan haberim var ama onun formulunu bulana kadar kacan kacti.

Stocks sorunu tam olarak cozmuyor, cunku oraya koydugun tutsak bu sefer kampta calisamiyor. Her meslege, kamptaki her is alanina yetecek kadar askerim yok ben de tutsak aldim iste, gayet mantikli birsey bence. Ama patir patir kaciyorlar, oyunun kacma sansini azaltici faktorleri hicbir ise yaramiyor. Stock kafadan o sansi ortadan kaldirdigi icin ise yariyor, RNGlik bir durum degil.

Bu tutsaklar gruba katılabiliyor mu Mount&Bladedeki gibi? Eline bi kılıç versek bide armor? Bi de gruptan çıkarmak istediğimiz elemanı nasıl çıkaracaz öyle bir tuş simge göremedim, illa ölüme mi  yollayacaz?

Sosyal ağlarda paylaş

gordugum her seyi denedim sanirim. isimsiz itemlar icin yaziyorum:

en randimanli spear. friendly adjacency ile valor generate, friendly uzerinden bedava atak, piercing throw (her targeta bleed icin kitap lazim)
sonrasinda da 1h sword.  heavy armor. riposte ile beles attack. encouragement (aoe protection veren ability) oyundaki en iyi ability. disarm, immunityler.
filler class/guvenilir dps 1h axe. bleed, fury.
burst'de 2h mace guvenilir. base attack ile valor generate, wrath ile fury, weakening blow

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...

basarili bir post-launch olmustu. bir sure once kafa slotu icin degisiklik geldiydi - pasif ability veriyordu. oynanisa bir katman oradan geldi. ek icerigi guzel yaparlar diye tahmin ediyorum. mekan, quest, faction falan zaten cok iyi beceriyorlar. 

uzun soluklu bir oyun olarak goruyorlar. umarim mod destegini gozardi etmeye devam etmezler. son hali gayet guzel bence fakat tekrar oynanis limitli oldugundan pek battle brothers alternatifi olamamis olmasi en azindan benim icin hayal kirikligi.

bu arada scaling ile oynamayi tavsiye ederim.  aksini yaptim, kotu tercihmis.

Sosyal ağlarda paylaş

geçen denedim bunu, bayağı güzel oyun ya. Tam benlik , strateji açlığını giderici 😛 . Jrpg serisine dalmıştım onun bir oyunun halledeyim geri döneceğim. Ben tabi full oynamadığım için tekrarlanabilirlik kısmında yorum yapamıyorum, 2 defa yeniden başlayıp ilk bölgede dolandım biri upscaling ile diğeri statik zorluk olarak. Sanki upscaling olan daha düzgün gibi geldi, yeni bölgeleri açıp bitirince başlangıcı o bölgedende yapabiliyorsun görünüyor. 

Upscaling ile oynarken sisli bir yere girdim undead çıktı fear mear dağıttı beni. Statikde ise boss olan moblar herhalde daha güçlü oluyor , tank bir türlü ayakta duramadı.

Hala denememiş olan varsa bir göz atsın derim. 

Battle brothers ı hiç denemedim yanlız, bir ara ona da bakayım 🙂

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...