Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

100-400mm ve bir kaç soru

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

100-400mm fuji lensim için bütçe dostu olan doğru bi tripod arıyorum.

ayrıca gimbal konusunda bilgisiz olduğum için soruyorum.

geçenlerde sokakta gördüm herhalde 135mm lens falan vardı vatandaşta gimbal'ı takmış sabitlemiş ve çekimler yapıyordu. belli ki foto çekiyordu. acaba gimbal ı kullanabilir miyim ki 100-400 gibi bir lensle ya da mantıklı olur mu ?

edit

https://www.klasfoto.com.tr/dji-rs2-fiyati,TA-52753.html

xwhiplashx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Bone dedi ki:

şu iJustine denilen kızın da hayatı ne güzel ya, sırf güzel diye her aktiviteye ilk çağrılan kişi oluyor, ekmek elden su gölden bir hayat.

bence hiç güzel değil la. sırf bu ortamlarda kız diye çağırılıyor gibi gelio bana.

10 saat önce, xwhiplashx dedi ki:

100-400mm fuji lensim için bütçe dostu olan doğru bi tripod arıyorum.

ayrıca gimbal konusunda bilgisiz olduğum için soruyorum.

şimdi öncelikle gimbal video için ideal. Genelde video için ois + eis birlikte olunca sorunsuz oluyor. 

sen diyorsun ki 400mm! , elinle sabitleyip çekemediğin hiçbir görüntüyü gimbal ile alamazsın! gimbal, elinle tutarak çekebileceğin görüntüyü daha smooth hale getiren video için hazırlanmış bir aparat olarak düşün.

400mm ile kullanacağın tripodun, rüzgardan bile etkilenmemesi gerekiyor ki alacağın tripod'un mount'u bile lens üzerinden olmalı, dengede durması için.

makina ne ? ff mi?

KillJoy tarafından düzenlendi
dji videosu iyi duruyor ama bilemedim :/
Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, KillJoy dedi ki:

bence hiç güzel değil la. sırf bu ortamlarda kız diye çağırılıyor gibi gelio bana.

şimdi öncelikle gimbal video için ideal. Genelde video için ois + eis birlikte olunca sorunsuz oluyor. 

sen diyorsun ki 400mm! , elinle sabitleyip çekemediğin hiçbir görüntüyü gimbal ile alamazsın! gimbal, elinle tutarak çekebileceğin görüntüyü daha smooth hale getiren video için hazırlanmış bir aparat olarak düşün.

400mm ile kullanacağın tripodun, rüzgardan bile etkilenmemesi gerekiyor ki alacağın tripod'un mount'u bile lens üzerinden olmalı, dengede durması için.

makina ne ? ff mi?

- 400mm ile kullanacağın tripodun, rüzgardan bile etkilenmemesi gerekiyor ki alacağın tripod'un mount'u bile lens üzerinden olmalı, dengede durması için.

gimbal heads for tripod  diye bi yer çıktı abd'de tripodların kafasına takılıyor sırf teleler için üretilmiş manuel ayarlamalı.

- makina ne ? ff mi?

fujifilm x-t4

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, dasaaa dedi ki:

400mm biraz agir degil mi?

daha pro bir gimbal gerekebilir.

videoda adam kendisi dengeleyip, lensin on kismin cozup oyle takmis ancak biraz eglence amacli oldugu icin pillerin ne kadar gittigini soylememis gimbal'de. sanirim hizlica bitmeye baslayacaktir piller.

- 400mm biraz agir degil mi?

2.8 kg civarı veriyor yanlış hatırlamıyorsam şimdi.

- daha pro bir gimbal gerekebilir.

rs 2'ler bu tip makineler için olduğunu öğrendim araştırırken.

- videoda adam kendisi dengeleyip, lensin on kismin cozup oyle takmis ancak biraz eglence amacli oldugu icin pillerin ne kadar gittigini soylememis gimbal'de. sanirim hizlica bitmeye baslayacaktir piller.

evet cüsseye ağırlık binince görevi yerine getirmek için mesela crane 3 lab ve rs2'ler fazla güç kasmaya başlayınca tam dediğin gibi pil seviyesi hızla düşüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

dji rs2 yi denemesini yaptiktan sonra satin aldim. 

100-400e uygun alta yerlesitirilen zamazingoyu alarak denge sorunu tamamen ortadan kalktı . 

sadece dengeleme biraz uzun sürüyor ilk başta kurulum yaparken. 

sabit bir noktada ormanlık alanda denemeleri yaptım. 

zoom mevzusunu çözdüğüm müddetçe sıkıntı yok. 

dengelemeyi ayarladiktan sonra alt kısmı kilitleyere yalnızca hafif sağa sola telefon app üzerinden döndürerek istenilen sonucu elde ettim. 

fotolari ve sonuclari iyi/kötü paylasicam. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

100-400mm lens + kamera gimball ile imkansiz degil de alacagin verim pek iyi olmayacak ve uzun vadede o zorluk (o agirligi elde tasimak, o odak mesafesindeki nesneyi gimball dahi olsa cektiginde yasayacagin kalite bozuklugunun kullanissiz yapabilecegi) seni yildirabilir.

bence spesifik olarak bir proje icin gerekli degilse (ornegin goldeki tekne gecerken sen de kenarda tekneye 100m mesafede yuruyerek videoya alman gerekirse mesela daha iyi alternatifin olmadigi icin alabilirsin) gereksiz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...