Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

R56 John Cooper Works > Yeni araba

prozzak

Öne çıkan mesajlar

On ‎22‎.‎02‎.‎2020 at 05:49, Emre333 dedi ki:

hayirli olsun. kaplama demisken benim de karbon parcalar resmen kir miknatisi. yapisip kaliyor. hele bagaj kapagi ve spoiler resmen mumlaniyor sanki. ceramic coating filan fayda eder mi buna?  Bir de bazilari 300£ isterken  bazilari 1200£ istiyor. kimi de amazondan kit al kendin yap diyor. napsam sizce?  

bu arada tr de iyiki m4 almamissin, arabanin stock hali berbat,en az kendi fiyati kadar para harcatiyor.

Selamlar,

Karbon fiber bagaj kapağı geldi geçen perşembe taktım. Parçanın üzerinde bir işlem yok boya koruma vs size yazayım önümüzdeki haftalarda mumlanma olursa. Karbon fiber parçalar için Seramik korumadan ziyade acaba PPF mi yapmak daha mantıklı emin değilim. Bu durumda üzerinde toz kalmayabilir.

Boya koruma işi bence çok subjektif. Seramik kaplama işine henüz girmedim P1 coating ile renk değişimi düşündüğüm için. boya koruma işinde kullandığınız malzeme kadar bunun uygulaması da çok önemli. Bildiğim kadarı ile 2 ayrı kil uygulaması, demir parçaların giderilmesi, boya kalınlıklarının ayarlanması vs bir çok aşama var. Pasta cila aşamasında harelenmenin oluşmaması için özel ilgi vs derken 300 Euro ya kit alıp yarım yamalak yapmaktansa iyi bir araştırma ile fiyat/performans bir detailing dükkanına yaptırmak bence daha mantıklı.

Tercih tabiki size ait.

Evimizin 2. arabası statüsünde şuanda JCW. M4 te alsam günlük binmek isterim. Ikisinin de performansı bence şehir için yeterli. 3. araba statüsüne geçen herhangi bir arabaya modifiye yaparım anca. Bu arabaların beygir gücünden ziyade sürüş karakterleri çok keyifli. Yoksa herhangi 2.0 litre - 3.0 litre  makineleri yükleyip metanol kitleri ile 500 - 600 beygirlere çıkarabilirsin. 

prozzak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Emre333 dedi ki:

PPF icin fiyat aldim ama manyak bir fiyat cektiler. 4450£  !!!oha birader ya. PPF yi ucuza nasi getiririz ya da seramik paklar mi beni? abir resmen yikadiktan sonra leke kaliyor. on kaputta da tas izleri olmaya baslamis karbon kisimda.

https://imgyukle.com/i/n8Sx3y

Ingiltere de parça bedeli kadar uygulamada ciddi para tutuyordur kanımca. Roadtrip yap, gel TR ye uygun bir yer bulup yaptıralım.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Emre333 dedi ki:

olur valla, fiyat alabilecegin yer var mi?

seramik kaplama icin de 1000£ istedi ayni yer,ppf ye oha cekince

Bir arkadaşım heroicdetailing den bi kaç ay önce 996 sı için teklif almış 7 - 8 bin TL vermişler. +/- 1000 tl ye bence bulunabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Emre333 dedi ki:

hatta sport cat urettirebilecek bir yer varsa su downpipe daki koku da baya  rahatsiz etmeye basladi. var mi boyle bir tanidik vesaire yardimci olabilecegin?

Maslakta Iskender ile görüşmen faydalı olacaktır. Custom yaptırmak istiyorsan tabi. Süreç uzun olacağını düşünüyorum çünkü baya yoğun oluyormuş. 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Emre333 dedi ki:

7-8k ise iyi ya 1000£ eder. 200£a da downpipe halletsem  kral.

Downpipe dediğin gibi bence de 1000 - 1500 tl ye çıkar. JCW cikma iskender DP lar 600 tl ye filan satiliyor. Bu arada seramik kaplama da 1,500 tl diye biliyorum. Geçenlerde 6 ay ömürlü boya koruma için 600 tl verdim. 3. Dunya ulkesi oldugumuz icin iscilik ucuz. Sadece kaliteli yer bulmak mesele.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada egzosculara baktim da cogu kaynakci gibi geldi. catli, 200cel bir sey yaptirabilirsem  donerken 3 tane daha alsam butun masrafi cikarabilirim. 1300£ civarina satiliyor catli downpipelar.

cikma dedigin stock downpipelar ise baya kotu, bahceye attik zsten full egzosu. 4.20d nin 4 lusu resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Emre333 dedi ki:

bu arada egzosculara baktim da cogu kaynakci gibi geldi. catli, 200cel bir sey yaptirabilirsem  donerken 3 tane daha alsam butun masrafi cikarabilirim. 1300£ civarina satiliyor catli downpipelar.

cikma dedigin stock downpipelar ise baya kotu, bahceye attik zsten full egzosu. 4.20d nin 4 lusu resmen. 

Cikma dediğim Gene custom Yapılmış fakat araba part out yapıldığı için sökülmüş. Cat li bulur musun bilemiyorum. Onun için akropovic miltek gibi spesifik ürün gamına sahip markalar daha mantıklı olur

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, roket adam dedi ki:

Abi mini inanılmaz sevdiğim bir marka ama istanbul trafiğinde nasıl bir road rage magnet olacağını tahmin bile edemiyorum. her türlü hb aracı deli gibi taciz ediyorlar, bi de böyle şekil bir şey olsa kesin üstümüze sürerler anasını satayım.

Bizim millet beş para etmez. Pazar günü TEM de Type-R ile kalktık. Arkadan RR Vogue gelip üstüme çıktı, makasa girdi barzo. Riva dönüşü Megane taciz etti. Eşim kullanınca sırf bir kadın JCW kullanıyor diye taciz edenler var, kapışmaya çalışanlar var.

Hadi benim arabada swaybar, kule gergisi, spor suspansiyon, 4 piston fren var, Michelin PSS ile sağlam tutuyorum yeri filan da millet neye güveniyor ben hayret ediyorum.

Bu benim 3. Minim insan her şeye alışıyor diyelim ? Mini kafası ayrı, is it love diye boşuna demiyoruz. Hızlanma, direksiyon tepkisi, yol tutuşu her şeyi arka plana attırıyor. Road rage ı birazda şoför çekiyor arabadan bağımsız yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 8.03.2020 at 03:44, Emre333 dedi ki:

milltek asiri pahali,akra catli uretmiyor. 

kaplamayi acil yaptirmam lazimmis bu arada,kaputun ustu kilcal cizik dolmus

Mumlanma dediğin Seyi ben de bugün gözlemledim. Yagmur camurda karbonun ustundeki tortu baya cirkin gorundu gozume. Dusunmek lazim.

kaplama icin TR yollari gorundu desene ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 10.03.2020 at 17:43, prozzak dedi ki:

Bizim millet beş para etmez. Pazar günü TEM de Type-R ile kalktık. Arkadan RR Vogue gelip üstüme çıktı, makasa girdi barzo. Riva dönüşü Megane taciz etti. Eşim kullanınca sırf bir kadın JCW kullanıyor diye taciz edenler var, kapışmaya çalışanlar var.

Hadi benim arabada swaybar, kule gergisi, spor suspansiyon, 4 piston fren var, Michelin PSS ile sağlam tutuyorum yeri filan da millet neye güveniyor ben hayret ediyorum.

Bu benim 3. Minim insan her şeye alışıyor diyelim ? Mini kafası ayrı, is it love diye boşuna demiyoruz. Hızlanma, direksiyon tepkisi, yol tutuşu her şeyi arka plana attırıyor. Road rage ı birazda şoför çekiyor arabadan bağımsız yani. 

Valla burda da öyle, kaza olacak filan dinlemeden taciz ediyorlar.   Polisler bile taciz ediyor bazen. Dün durdursalar direk söyleyecektim. Ulan millletin farları çalışmaz durdurmazlar adam beni sağlayıp ileride pusu kuruyor ya. inanilmaz  bir şey. 

Bu arada spor suspansiyondan kastın nedir?   shockları mı değiştirdin sprinlerden mi bahsediyorsun. ya da ikisi birden mi? Springleri kısaltıp arabayı alçattım, üstüne 20 lik teker  taktıgım günden beri burnum boktan çıkmıyor.  en son  arka  2 shock absorberın ikisinin de  ... koymusum.   şimdi  direk oem shock mu alsam  yoksa bilstein upgrade mi yapsam diyorum. abi bir de benim arka tekerler  6 ay civari dayanıyor normal mi bu?(sıfır yanlama)  ulan yıldım ben teker parasından bu arabanın. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On ‎22‎.‎03‎.‎2020 at 06:29, Emre333 dedi ki:

Valla burda da öyle, kaza olacak filan dinlemeden taciz ediyorlar.   Polisler bile taciz ediyor bazen. Dün durdursalar direk söyleyecektim. Ulan millletin farları çalışmaz durdurmazlar adam beni sağlayıp ileride pusu kuruyor ya. inanilmaz  bir şey. 

Bu arada spor suspansiyondan kastın nedir?   shockları mı değiştirdin sprinlerden mi bahsediyorsun. ya da ikisi birden mi? Springleri kısaltıp arabayı alçattım, üstüne 20 lik teker  taktıgım günden beri burnum boktan çıkmıyor.  en son  arka  2 shock absorberın ikisinin de  ... koymusum.   şimdi  direk oem shock mu alsam  yoksa bilstein upgrade mi yapsam diyorum. abi bir de benim arka tekerler  6 ay civari dayanıyor normal mi bu?(sıfır yanlama)  ulan yıldım ben teker parasından bu arabanın. 

Polislerin taciz etmesi efsaneymiş. Tahminim en kötü Vauxhall Atra vardır. Burada Transit Connect ile direk önüne kırıyor egosunu tatmin etmek için. 

Yay ve Süspansiyon ile 10 MM düşüyor araba. Eski sahibi 2. el EBAY den baya uyguna bulmuş. Stokları da satmış zannedersem. Memnunum şimdilik fakat aklımda ya Ohlins veya KW var upgrade anlamında. Trackday yapıp görmek istiyorum performansını.

bence upgrade yap ama ayarlanabilir bir şey al ( sertlik ve yükseklik mümkünse) Arka tekerlerin 6 ay gitmesi bence normal değil. Bir baktır derim. Rot balans, kamber ayarı filan.

Bu arada geçenlerde heroic Detailing de deri koltuk bakımı yaptırdım. Sahibi Bora baya düzgün biri. Karbon fiber parçalari toplayınca Bora'ya PPF yaptırmaya karar verdim. Yaptırdıktan sonra foto ve deneyimlerimi anlatırım. 3M den daha iyi bir PPF kullandığını söyledi. Markası aklımda değil. Yazarım.

Görüşmek üzere,

Sosyal ağlarda paylaş

Kamber sikintisi varmis bu arada. bmw nin star rated tekerlerinin kamber acisi arabayla uyumluymus ondan sikinti yapiyomus.  sali gunu readinge gidip orada biriyle arka tekerleei degisecez ahaha. ne cektik su arabadan ya.

bu arada ppf ve touch up boya konusunda  direk purple silk ya da imola red e boyatiyim ustune ppf yaptiriyim diyorum.  baya cizik var, anahtarla cizilmis yerler var, parktan cikarken birisi boyanin bi kismini almis, yanlarken on tamponu azcik surttuydum o var. bunlarin fixiyle ugrasmaktansa  baska bi gormemis rengi secsem olmaz mi?

fiyatlar fena ucuk ama abi, soyle tanidiginiz fiyat performansci birisi var mi.

su halinden

spacer.png

su videodaki renk

ya da surdaki imola red.

BMW M4 Coupé

Sosyal ağlarda paylaş

@Archangel_  hacı kac paralık arabanın ne show off u.  yazdim sana  faceden.  sırf boyaya ikna edim diye adamın arabasının boya parasını ödemeyi teklif ettim hatta. 

sorunum şu ki bu boya vs işlerinden hiç anlamıyorum: tampondaki 50 kuruşluk boya kalkmaları için gittiğim yerler tüm tamponu boyariz diye tutturuyor, e bunlarla uğraşmayım diyorum bu sefer her tarafı çizili kalıyor. karbonlar can çekişiyor, çözüm arıyorum.

al tr deki herif 40000 TL  boya için,  15000 tl de  kaplama için istiyor.  ben bunun kesinlikle bu kadar etmeyeceğini düşünüyorum, bir şekilde ucuza getirmem lazım

Emre333 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 03.04.2020 at 14:39, prozzak dedi ki:

Bu arada geçenlerde heroic Detailing de deri koltuk bakımı yaptırdım. Sahibi Bora baya düzgün biri. Karbon fiber parçalari toplayınca Bora'ya PPF yaptırmaya karar verdim. Yaptırdıktan sonra foto ve deneyimlerimi anlatırım. 3M den daha iyi bir PPF kullandığını söyledi. Markası aklımda değil. Yazarım.

Görüşmek üzere,

Burası tam aradığım yermiş yalnız. Benim gibi pek araba bakımından anlamayan insanların güvenebileceği birisi gibi geldi. Detaylı iç temizlik, boya koruma, krom kaplamaların yenilenmesi, deri bakımı falan bayağı bir işim var. Karantina mevzuları bitince atlar giderim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...