Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunlardaki unutulmaz anlar...

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

Knights Of merchants da eski bi oyundur kendisi 8 yıl oldu herhalde oynamayalı:) çok hoşuma gitmişti dedim aa oyun bitircem son bölüme geldim bide ne göriyim bizim ordu düşman ordusunun 4 te 1 i direk oyunu silmiştim:D
Birde Half life ı bitirdigimde cok sevinmiştim.Atmosfere tam ayak uydurmuştum ööyle bi daldım oyuna yani süfer di ya keşke bi oyuna bi daa öyle dalabilsem:D[signature][hline]"Evim evim güzel evim"
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
FFX: Grubumuzun ronso denen minotaur kılıklı bir barbar ırkının kutsal dağına çıkması gerekmektedir. Grubumuzun ronso'su Kimahri'nin çok eskiden boynuzunu kıran iki ayı arkadaşı, Kimahri'yle yoğun şekilde dalga geçmektedir.
Kimahri: Kimahri must fight. Must win.
Tidus (bu bizim ana karakterimi oluyor): [yardım edeyim hede hödö gibi birşeyler]
Kimahri (düşük int, yüksek wis'li bir arkadaşımızdır. Çok az konuşur, düzgün cümle kuramaz :)) olayı bitirir: Kimahri alone.

Grubumuz çok (çok çok) güçlü bir Boss'a (ki bu arkadaş gerçekten efsaveni bir arkadaştır) dalmak üzeredir.
Gaza getirici müzik girer, Sir Auron Baba başta olmak üzere tüm grup oyuncuyu gaza getirmek için "hoyde bre!" tarzında şeyler söyler (Yuna & Tidus biraz romantizm de katar tabii ki) ama olayı Kimahri (düz mantık) bitirir:
Yuna need Kimahri. Kimahri protect Yuna!
Zaten bu sözden sonra turn based falan dinlemeden patada kütede döveriz Boss'u.[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.

[Bu mesaj Eraq tarafından 12 Şubat 2005 18:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sparkcaster, 04 Kasım 2004 20:20 tarihinde demiş ki:
Farcry: birçok olay var enteresan.Hand glide a (Tükçesi ne bunun ) binip yamaçtan süzülürken karşıdan gelen helikopteri görmem daha sonra aşşağıya inme fikrimin sudaki 2 tane bot tarafından bozulması

Tek kelimeyle mükemmel bi andı. (nası?)[signature][hline]A.K.T.I.F: Android Keen on Terran Infiltration and Fighting
T.A.B.L.E.T: Transforming Artificial Being Limited to Exploration and Troubleshooting
Sosyal ağlarda paylaş

SPOILER!!
MI4'te Monkey Island'ın yalnız müdavimi (?) Herman Toothrot'un aslında Elaine'in babası olduğunu öğrendimiz an. Yaşadığım dumuru başka hiçbir şeye benzemez.[signature][hline]A.K.T.I.F: Android Keen on Terran Infiltration and Fighting
T.A.B.L.E.T: Transforming Artificial Being Limited to Exploration and Troubleshooting
Sosyal ağlarda paylaş

ahh ahhh Final Fantasy 8 rinoa yı kurtarmaya gitmişim kabine bi kılıç koydum sevgilim rionam kollarıma süzüldüğü anı hiç unutamıyorum (evet final fantasy çok seviyorum... evet manyağım...[signature][hline] Who are those little girl's in pain
Just trapped in a castle of dark side of moon
Twelve of them shining bright in vain
Like flowers that blossom just once in year
They're dancing in the shadow like whispers of love
Just dreaming of place where they are free as dove
They never been allowed to love in this cursed cage
It's only the fairy tale they believe...

Sosyal ağlarda paylaş

dakika 90+2. kaleye 34 metre. recobayla topun başındayım. kalede casilyas bana bakıyo, ben ona. gerildim gerildim.
yarabbim !!! o ne sol ayaktır !!! langırt die sağ doksanın örümcek ağlarını temizleyerekten durumu 2-1 yaptım. mükemmel bi andı.

ha ayrıca CSdeki ilk klan maçımda unutulmazdır. 56k ile 14-3 yapmıştım :D yaş 12mi ne..

bi de PS2 de NFSUdaki drag yarışlarımız vardır. son saniye nitrosu+iman gücü sentezi ile 406km/h görmüştüm.[signature][hline]Known as "Raven" icq:289270637 msn:[email protected]
How can we dance while our earth is turning ?
How do we sleep when our beds are burning ?
Sosyal ağlarda paylaş

Icewind Dale 1. Daha yeni başlamıştım oyuna. Bir hafta sonra diğer haritaya nasıl geçeceğimi öğrenmiştim. Öyle bir bilgi birikimi yani. bir haritada goblinlerin üssü var. Altından geçtiğimizde görmeselerde, öldürmeye karar verdik. (arkadaş tepeden izliyor) Goblinlere bir kaç kez öldük. Son denememiz. Olmazsa aşağıdan süzülüp gidicez. Daldık aralarına taktik falan güzel dağıtıyoruz. O sırada bir goblin diğerlerinden uzakta. Hoparlörden bir ses yükseldi "Ali abi nerdesiniz?" "Gel gel!" ikimizde şok bir biçimde ekrana bakıyoruz tabi. Sonradan anlaşıldı ki şu aygaz araçlarının falan telsizleri bizim bilgisayardan duyuluyor araçalr yakındayken.

Geçen Knight Online oynuyorum. Daha ezik sayılabilecek bir warior ile(32). (Priestten sıkılınca oynadığım bir karakter) Abyss Gem çıkarılan yerde bir orc gelip özel mesaj attı "Kill me" Bende peki dedim daldım. Herifin canı azalmadı bile. (Zırh en düşük zırhlardan) Adam bana bir vuruş yaptı. Karakterim anında yattı. Herhalde unutamam uzun süre.[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

Öeeh Ali abi süpermiş! :)
Baldur's Gate 1'de, ilk oynayışımda hobgoblin dolu yollardan, dağlardan taşlardan geçip de can havliyle kendimi Nashkel'e atınca gördüğüm ilk bina handı, ona çok sevinmiştim :)[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

metal gear solid-merly ın kasıklarından vurulmasında ağlamaklı olup sinir dolmuştum..
tomb raider3-
o ilk bölümdeki hindistan yagmurlarını ve müziklerini asla ama asla unutamam oyunun her bölümünü hatırlıyorum..
baldurs gate 2-illa en güçlü wizard ben olacam edwin i kesmiştim oyundan benden güçlü wizard olmasın diye..
warcraft 3-Bnette inanılmaz maçlar kazanıp coşuyodum resmen..
silent hill 1- çocuktum psikolojimi bozmuştu..[signature][hline]Strenght,Pride,Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

Fifa 99 mu ne? İlk kez zorluğu yükselttim falan. Önce karşı taraf attı 1-0 oldu. İlk yarının sonunda penaltı oldu 1-1.
İkinci yarı ilk saniyede yedim golü. Dakka 80 Allah bi penaltı daha 2-2 şansa bala berabere kalacam derken bi penaltı daha 3-2 yenmiştim. Hiç unutmam.[signature][hline]Duyduk duymadık demeyin Cem_Jedi yeni bir nickle gine hortlamıştır!! Kutlamalara başlayın. Birilerinede ip ne işe yarar öğretin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 03 Kasım 2004 23:41 tarihinde demiş ki:
Max Payne 2'de su Max ile cıkan Mona arasındaki tartısmadan sora Mona'nın Vlad tarafından arkasından vuruldugu sahne, sora Max'in gaza gelmesi credits sahnesine kadar gelisen olaylar ve creditste late goodbye'ın calması. Aglayacak kadar olmustum cidden film gibi sonu vardı oyunun.

oyun bitti vay be ne hikayeydi derken bir anda o şarkı beni benden aldı

said:
LethE, 03 Kasım 2004 23:50 tarihinde demiş ki:
Fallout 1in sonunda vaulttan atıldığımız sahne

burda gerçekten ağlamıştım

said:
Sam, 03 Kasım 2004 22:54 tarihinde demiş ki:
en az birkaç tane sayılır ama en çarpıcısı sanıyorum ki half-life'ın introsuydu, ilk defa bir oyunu oynarken film izliyormuş hissine kapılmıştım ve yeni binyıla geçtiğimi hissetmiştim.. :)

gerçekten ağzım açık izlemiştim

said:
Sparkcaster, 04 Kasım 2004 20:20 tarihinde demiş ki:
BG2:irenicus ile karşılaşmalar.Elinde holy avenger olan keldorn un cort diye viconia yı doğraması
Kotor revan olduğumuzu öğrenmek

bg serisindeki tüm sahneler unutulmazlar arasında zaten

hl2:we don't go to ravenholm bölümü en unutulmaz anlardandır

serious sam:kafası olmayan ve elleri bomba şeklinde olan adamları kahkalar atarak öldürmem

gta vice city:polislerden hız motoruyla kaçışlarım[signature][hline]kullar arasında en ayıbım ben
Sosyal ağlarda paylaş

diablo 2 de ladder da cham rune yi ilk ben bulduğumda...

warcraftta demolara hastaydım am özellikle arthasın babasını kesişi ve elbeette orcların son demosu süperdi
what are you doing son?
sacriface you , father !

i rescue my self
no u rescure all fln süperdi

sonra tiberian sun da cane nin dönüşü ve gdı ı yok edişi

cane lives!

nwn de beyaz ejdere kırmızı ejder çağırmam ardından kendimde kırmızıya dönüşerek iki kırmızı olarak bir beyazı ....lamam

nwn de mephistotales i yenmem ruler of hell olmam

wolf 3d nin sonunu görmem (nostalji)

age of ta yaptığım ilk starateji ilk kez planlı şekilde oyun oynamaya başlalmam

disciples 2 rise of elfste uther in insanları kandırması
insnaların bizi melekler koruyor bize bir şey yapmazsınız demesi koruyanların iblis olşu ve hepsinin öldürülmesi

half life ta deneyde sorun çıkması ..

diabloda useast te ilk güçlü charımın ölmesi
(for the memory of sm-nceycey)

civizilation 3 te oyun sonunda herkesi yok etmem

red alert 2 exp da yuriye başkanın her şey bitti demesi yurininse daha yeni başlıyor triplerine girmesi oyun sonunda yuriye girmem...

nese bukadar hatırlıyorum şimdilik :D[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

Grim Fandango'da ilk bolumdeydi galiba sirketin yanındaki ara sokakta yerin birden asansor olup asaga inmemdi guldugum kadar korkmustumda neyse:D[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"
Resimlerim||Amma eleştirilmişim sevilmiyorum galiba :(
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler içerebilir.

Metal Gear II de Raiden'a yardım edenin Snake olduğunu algılamam.

Baldur's Gate I: Saverok la kardeş olduğumuzu öğrenmek, İlk Dopplegangerlarla olan karşılaşmam

Baldur's Gate II: Bu oyun zaten efsanedir benim için, herkes için de öyledir sanıyorsam.
-Cowled Wizard's denen o hokkobazların büyüyu sokakta yasaklamaları. Sonra Irenicus'un Spellhold'da bunları şebeğe çevirmesi
-Cowled Wizard's ları Edwin level 15 falan olduğunda benim şebeğe çevirmem.
-Mind Flayer şehrinde bir türlü çıkış yolunu bulamayıp sinirden hoparlörleri duvara fırlatmam, ardından babamın odada olduğunu farkedip, oğlum Hayvan mısın sorusuyla muhatap olmam
-Elf şehrindeki siyah dragonu tek finger of deathle öldürmem
-Nine Hell's teki tear of bhaal ı almak için girdiğim testler
-Irenicus Dimension Door'la yolculuk yaptığımda kıskançlıktan çatlamam, Irenicus'u son savaşta öldürünce hadi kolaylık olsun tahtalı köye dimesion door açıyorum, yol uzamasın demem.
-Irenicus'un eskiden Elflerle düşüp kalktığını öğrenmem

KotoR:
-Darth Malak'ın çenesinin halini gördüğüm an
-Revan'ın ben olduğunu öğrenmem
-Dominate Mind'la milleti şebeğe çevirmem
-Light Side'da Bastila'yı da Light'a döndürünce, beni seviyor musun diye sorduğunda verdiğim cevap, ve sonra Now, go my love demesi.
-Dark Side'da Bastila'yı benim Malak'tan daha güçlü olduğuma ikna etmem, Ebon Hawk'ta yaptığım katliam.
-Yoda kılıklı ucubenin aaa ben bunu nasıl sezemedim Bastila Dark Side'ı seçmiş dediği an ve onların düştüğü çaresizlik.

Warcraft'ta oğlun babayı öldürmek için gelmesi, o kapıları açması

Doom 3 te geçirdiğim ilk 2 saat, fireball atan hayvanları ilk gördüğüm an, gecenin 4 ünde sandalyeden düşmem.[signature][hline]With each kill I grow wiser
With added wisdom I grow stronger / A.E.
Sosyal ağlarda paylaş

bg2 inanılmazdır ya.. bende oyunda kızla evlenebilmek icin fighter/mage kensai actıgımı hatırlarım (Butun oyunlarda mage oynarım) kızla evlenip kalesinin kadını yapmıştım onu :) Her hafta para geliyordu babalar gibi stronghold dan ara sırada tarla filan kuruyodum süperdi ya ..[signature][hline]Strenght,Pride,Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

Max payne 2 de sondan bi onceki bolumu unutamam

[spo1=Max Payne]Mona'nın max'e silahı doğrultması, max'ın orda gayet de rahat silahını bırakması sonra da monanın "yapamıyorum max yapamıyorum iste" diyip silahını bırakması. Sonra biz gayet de samimi bi sahne beklerken max'in mona'nın arkasındaki vlad'i gormesi. Orda max'in yuzu ve altındaki "this is love..." yazısı ile patlayan silah. Cidden baya kaliteli yapılmıstı, hani sahne cok klasikti de hic beklemiyodum bi anda ben de "hayıır" diyip bagırmıstım.[/spo][signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05

[Bu mesaj Saendul tarafından 13 Şubat 2005 23:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

FFX'de Ronso dağını geçerken Ronsoların hepsinin bir ağızdan Nyim of Faith'i söylemesi ve sonradan kötü boss un bütün Ronsoları öldürdüğünü söylemesi o an yıkılmıştım.

Final Fantasy VIII'deki Riona ile Squall'ın dans sahnesi

Resident Evil 3'te Jill in mutant olmuş Nemesis i magnum ile parçalaması.

Parasite Eve 2'de duş sahnesi :)[signature][hline]Alante Freecrest
SWG - Eclipse - Force Academy
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 1 de 1inci levelde amansizca katletmiştim iskeletleri ikinci levele inmiş dolaniodum gecenin bi yarisi kulakliklar kulagimda disarda böel fiuvvv fiuvv tadinda bi lodos (dün geceki gibi bisi) 2inci lvlde (yada ücüncümüydü tam animsamiom leveli su an) gaza gelmiş bi sekilde zombie avlarken icinde bi sürü cesedin oldugu odaya yaklastigimda "Butcher"in "Freshh Meaaaattt!!! diyişiyle yaşadigim şoku vede sarsilmayi kulakligin kablosunu koparacak bisekilde geriye sıcramami hatta nerdeyse koltuktan düsücek olamami unutamam :P

Sonraki ise yine benzer kosulllar (lodos yok bu sefer [:) gecenin bi yarısı Alien versus Predator 1 i oynuyorum predle ilermeekteyim.. ilk levellerdeydim işte marine kesmeye aliştigim icin rahaaatmi rahaat dolasiorum koridorlarda bi kac ana koridoru gectikten sonra kenain kirmizilasmasininda etkisiyle görüs modlarim arasinda gecis yapmaktayim "nolyo nie kizardi burasi" diye düsünmekteyim.. ilerde gördügüm bi kapiya massuuum massum ilerlerken kapinin otomatik acilmasi vede kapinin arkasindaki alienin ciglik atarak üstüme sicramasi ile bende yukardaki sicramama es deger bisiler yasamistim :P
tabi düsünsen daha ciakrda en cok aklimda kalan ikisi bunlar[signature][hline]
Creed Demastikus Captain of the Apocalypse Class Battleship Vampire
"Who wants to live forever?"
"Angel: Well, personally, I kind of want to slay the dragon. Let's get to work."

[Bu mesaj Creel tarafından 14 Şubat 2005 16:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

WoW da level 17 karakter ile level 12 creepleri dalga geçerek keserken Son of Arugal (lvl24) ın çotank diye arkadan saldırması, kendisinin level 12 creepler arasında geziyor olmasının yetmemesi gibi res olunduktan sonra dönüşte sepulcher ın girişi gibi uzak bi yerde kendisi tarafından bir daha öldürülmek.. çölde kutup ayısı hak getire.. priceless..[signature][hline]NERF GOBLINS!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...