Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Emre kesinlikle teknik bir 10 numara ozelligine sahip bir adam degil. Alanya'da sana oyle gorunmus hadi peki oyle olsun. Ama Emre'nin en buyuk olayı 2. forvet gibi ceza alanına yaptıgı kosular ve ceza alanı cevresinden vurdugu sutlar. Bunun yanı sıra da topla iliskisinin bir orta saha oyuncusuna gerecekten biraz daha iyi olması. Emre bir poor man's Talisca'dır.

Zaten Emre bugun 10 numara pozisyonunda oynamadı, cift forvetin destek forveti seklinde oynadı, sahaya yayılımımızda Emre bir cok pozisyonda Eren'in ilerisindeydi ve ya yanındaydı.

Yine aynı adam 3 gun once maca girip 2 gol attı milli takımı kurtardı degil mi? 2si de destek forvet kosusu ile atılmıs goller.

Buna ister 442'nin 2. forveti de, ister destek forvet de, ister shadow striker de, ister mezzala de(aynı zımbırtının 8 numara oynayanı), Emre'nin isi ceza alanı ici ve cevresinde bos alanlar bulup o alanları karıstırıp kendisine ya da takım arkadaslarına gol pozisyonu yaratmak.

Eger Emre orta sahayı soyle domine edecek boyle domine edecek gibi bir beklentiniz varsa simdiden yıkın cunku asla oyle olmayacak. Ama takımın gol yukune onemli bir destek saglayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi eskilerin orta saha göbek 10 numarası veya sosa olmasini beklemiyorum. Ama bu adam 4 4 2 ye 2.forvet olarak alınmadı.zsten forvet arkası alındı. Hadi öyle olsun diyelim. 3 maça bakalim fark açılmadan savunmalar dagilmadan hangisinde bunu yaptı. Çünkü ben bu oyuncudan sıradan değil fark koymasını bekliyorum. 2.goldeki rodriguez olmasını istiyorum. Maçı kazandırsin istiyorum.

Alanya da verkaç yapan adam bunu şuanda hiç yapmıyor diyorum. Alanyada farklı adam izlemedim. Kanattakilerle yapsın santrforla yapsın. Nerde yaparsa yapsın. Beklentim bunları yapması çünkü yapabiliyor bu adam. Ben de biliyorum bu adam gol atacaktır zaten bu konuda tartışılmaz en iyi sutorlerden ligdeki ama oyunu da açmasını bekliyorum. Sadece şut atıp gol atmadı alanyada, bu adam alanyanın oyununu da sekillendiriyordu. Yani ben enazindan kendime adıma bş ts ve 3 büyüklerin maçlarını 90 dk izlerim, diğer anadolu takımlarının da muhakkak özet vs bakarım tüm yıl. Senin beklentin olmasın dediğin şeyleri sosa varı olmasa da 1 2 tık altı yapacaktır emre. Bu adam talisca değil oyunun daha içinde olmak zorunda mecburiyet bu yoksa besiktasin 2 sene şampiyonluğunda kilit ismi Oguzhani biz nasıl eleştiriyorsak ona da sıra gelecektir cicim aylarından sonra. Daha ts maçında bile bir çok yazar dokundurdu zaten ucundan.

Ayrıca oyun olarak hala gs yi beğenmiyorum. 10 tane de atsa 1 devrelik bjk daha iyi geliyor bana. Bjk topigine bakarsan kendi takımım için daha kötülerini de yazdığım oldu. Yani eleştirmek için eleştiriyorum gibi algılanmasın.

Neyse ozan kabak da hayırlı olsun. Kaybolmazsa eğer gs ve milli takım baya kaymağını yer. olmadi necip i veririz ozanı aliriz
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Gs yi beğenmeyen hayatında ilk kez bu ülkenin ligini izlemiş olmalı.
Kasımpaşa baya iyiydi. Bjk ile oynasaydı bu maçı en az 8-10 tane yazmışlardı.
Ozan adlı wonderkid tek başına bunun gsnin başına gelmesini önledi.
Emre de bu yıl ligde en iyi top oynayan adam 5 maçta. Belhandayla falan kıyaslamakta biraz talihsiz olmuş.
Deplasmanda 3 er 5 er yemeyi bırakırsa Fatih hoca gene şampiyon olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kasımpaşa dün ilk yarı harbiden çok iyi oynadı, GS hiçbir istediğini yapamadı. Golü atabilseler dönmezdi o maç ama ilk golden sonra çok fena dağıldılar. Bunda GS'nin boş alanı bulunca hayvan gibi iyi takım olmasının da etkisi var. Rodrigues falan perişan ediyor açık alanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan'ın yarattığı hype yeter, camiayı yükseltiyor böyle hamleler arada. ileride patlayacak olsa bile ki bilemezsin.

FT kurnazdır, TR'deki en iş bilir adamdır. GS'ye gelişi bile ölçülüp tartılmış, camiayı yükseltti hiçbir bok oynatmadan şampiyon yaptı o ivme ile. Onun olmayacağını görse nah gelirdi ama geldi, oynadı, başarılı oldu.

Ozan'ı oynatması da aynı mevzu. Gol yedirdi Ozan ayrı ama maçı veren, atıyorum 1-1 2-2 yapan golü de yedirse bir şey olmayacaktı. Çünkü forvet almayan yönetime, transfer yapmayan yönetime kalacaktı her türlü ihale hiç kimse çocuğu niye oynattın diyemezdi ki normalde de dememesi gerek ama nyse.

Bunların hesabını yapan adamdır FT, Semih'i de zamanında bir FB maçında böyle kullanıp çıkartmıştı. Güvenir böyle zamanlarda ayrı.

Hesap kitap yapar diyorum orası başka olay ama bunu yapabilen sayısı da TR'de bir elin parmağı hatta bu seviyede tek adam olabilir. O yüzden de saygıyı sonsuz şekilde hak ediyor. Transfer gelmiyor diye Pektemek ile şovlayan kekoya kıyasla 18 yaşındaki yetenek ile şovlayıp, hem gerekli yerlere mesaj vermek hem de çocuğu kazanmak cidden büyük iş.

FT cidden bu açılardan çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir adam. Tilkiliğin 10 numara örneği adam ülkedeki, her zaman kazanır bir şekilde sdsadfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Terim'in Ozan hamlesi zorunluluk değildi, bu maçta Donk'u da koyabilirdi Serdar'ın yanına ama yabancı sınırının konuşulduğu ortamda altyapıdan ilk 11'e oyuncu çıkarıp, sınır yokken de yerli oynatılır hem de 18'lik genç diye yapmış hamlesini, sırf bu hamle yüzünden bu hafta yabancı sınırı daha az tartışılır. Kendince meydan okudu Federasyon'a, en sevdiği şey zaten hocanın meydan okuyup riske girmek ve onun sonucunu almak
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Fatih Terim'in italya zamanları ve neden ayrıldıgıyla ilgili guzel bir video yapmıs biri.

aceace'in sesini andırıyor hafiften. tarzı da benziyor diyebiliriz :P
bildiğimiz bi hikaye bu ya. bir adama "taktikle ilgili hiçbir şey bilmiyor" demek tabi işin abartısı ama normal hocalar %80 taktik %20 motivasyon ise, terimde bu %50-50 falan heralde.

ayrıca başarılı diye lanse edilmeye çalışılmış çakalca ama fiorentina'nın patlama nedeni finansaldı. battı lan kulüp, bildiğin battı :D videoda demiş ki terim ayrıldıktan sonra küme düştü. harbi mi? kilit vurdular lan kulübe zaten :D

fatih terim'in bir sürü başarısızlığı da var yani gerek ligde gerek milli takımla. lucescu ne kadrolarla CL çeyrek finali oynarken, fatih terim ligde 6. falan olmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

FT bayağı çağ dışı teknik direktör, onun gibilerin devri normal şartlarda bitti de bizim gibi liglerde kısa vadede halen tutabiliyor.

Motivasyon - Teknik oranı %90-%10 falandır FT'nin %50 bile değil. Oynattığı oyunun çok büyük farkları yok ama işte oyuncuya nerede dokunması gerektiğini, taraftar temasları, medya ilişkileri vs. kusursuz resmen bakın yakın değil.

Ben halen tek başına kulubeden aldığı o Orduspor maçını unutmuyorum mesela. Belki şampiyonluk gidecekti o maç, orada hem yaptıkları ile maçı aldı hem de o ivme ile şampiyonluğa gitti.

Bu formüllerin tuttuğu her yerde FT başarılı olur. Gerisinde çöp.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana burda FT ovdureceksiniz.

FT turkiyedeki en caga ayak uydurmus teknik direktordur. Yoksa 4 ayrı donemde gelip, farklı farklı kural setleri (yabancı kuralından tut ofsayt kuralına kadar hersey degisiyor her geldiginde) ile tekrar tekrar sampiyon olamazdı. Hadi sansa bala 2 kez yapar da toplam 17 kupa almıs turkiyedeki en yakın rakibini 4 e falan katlamıs kupa sayısında.

FT yine acık ara en taktik acıdan flexible teknik direktordur. Aykut, Senol, Avcı, Ersun bunların hepsi tek bir taktik dusuncenin mukemmellestirilmesi uzerine calısırlar. FT ise elindekinden en pozitif faydalancagı taktigi bulmaya calısır. Aynı adam 4 farklı donemde 3 5 2, 4 4 2, 4 3 1 2, 4 3 3 ve 4 2 3 1 oynatmıstır takımlarını. Mac icinde boyle gerekti 2 sakatlık oldu boyle gerekli durumlardan bahsetmiyorum.

Sadece bir onceki doneminde yaptıkları:
4 4 2 ile basladı. İki tane ic oynayan oyuncuyu kanat oynattı (emre - engin baytar).

muslera
eboue urfa semih balta
emre selcuk melo engin
elmander baros

Ligi supurdu 9 puan farkla normal sezonu tamamladı.

Ertesi sene:

muslera
eboue urfa semih riera

hamit selcuk melo ambrabat

umut burak

ile basladı.

devre arası transferlerden sonra ilk olarak

muslera
eboue urfa semih riera
selcuk melo
hamit sneijder burak
Drogba

Denedi baktı olmuyor

muslera
eboue urfa semih riera
selcuk melo hamit
sneijder
burak Drogba

4 3 1 2 e dondu.

Turkiye'de mac icinde taktik degistirmekten aciz TDlerden icimiz kırılırken sezonlar arası, yıllara yayılmıs bir sekilde ve/ve ya bir sezon icinde takımına gore, yapılan transferlere gore takımın seklini semalini bastan asagı degistirebilen ve yine de basarılı olabilen bir TD daha gosterin.

Yoksa bos laflarınızı alıp uzayabilirsiniz.

Gercekten bana FT ovdurdunuz tebrik ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Adam basarisiz demiyor ki?

Taktik sadece koylu ulkelerde is yapar diyor.

Hadi kocum hadi aslanim diye adami gaza getirmeyi iyi biliyo ama yemezler tabi avrupada

avrupa'da yemediği için leeds, arsenal tokatladı. hem de aykut gibi 0-0'a kilitleyeyim diye değil, çatır çutur oyun oynattı. boş yapmakta üstünüze yok ya.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

fatih terim'in bir sürü başarısızlığı da var yani gerek ligde gerek milli takımla. lucescu ne kadrolarla CL çeyrek finali oynarken, fatih terim ligde 6. falan olmuştu.

2003 gelişi yürüyen egoydu. o günleri biliyorum. adamın kulübede oturuşu bile ben oldum buralar ne ya? gibiydi.

ama öyle veya böyle o hatalarını görüp o yaştan sonra tekrar kendini toparlamak çoğu kimsenin yapabileceği şey değil. silinip gidersin farkına varmadan.

yoksa hoca italyaya gittikten sonra 2000-2010 arası 2 şampiyonluk alan ama birkaç sene önce büyük takıma gelişinde 4 ayı dolduramayan efsane hocalar da var.

ya da 97 sezonu çekiştiği rasim kara nerede ft nerede? aralarında ki yaş farkı sadece '3'
Sosyal ağlarda paylaş

Cehalet başarı getirmez. Adamın karakterini sevmiyor olabilirsiniz ama taktik teknik vs en dolu hocamız bu.
Hadi aslanım diyerek %85 oranında şampiyonluk gelir mi? Hadi kara sürücü harbi futbol cahili de siz yapmayın beyler lütfen. Adam yıllar önce Uefa tarafından elit teknik direktör olarak kabul edildi. Sadece karakter olarak sıkıntıları var. Düzgün bi karakter olsa çok farklı yerlerde olurdu zaten. Futbol olarak öğrenen ve kendini geliştiren bir hoca. Ayrıca sahip olduğumuz en iyi hoca da bu. Eğer 2. Kez gs ye gelmek yerine Avrupada kalmayı tercih etseydi başaltı takımlarda rahatlıkla hocalık yapabilirdi. Tabi bide bizim ülke olarak pek bi reklamımız yok. O da önemli üst düzey futbolda.
Sosyal ağlarda paylaş

teknik taktik mi sdfds
bu konuda hiç sevmesem de avcı terim'in de şenor'un da eline verir rahat
terim'in olayı camiaya getirdiği heyecan, özellikle yerli futbolculardan iyi verim alması ve spor camiasının en ufak köşesine kadar sızmış lobisidir
gazetecilerin karşısına geçip bu sene lig maçlarının gün ve saatlerini tff ile biz ayarlıyoruz demesi onun en büyük gücüdür
bunlar da hiç yabana atılacak şeyler değil, zaten belirli bir kalitede topçu alınıyor büyük takımlara bunlar da olduğu zaman direkt şampiyonluk adayı oluyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

Esh said:

Adam basarisiz demiyor ki?

Taktik sadece koylu ulkelerde is yapar diyor.

Hadi kocum hadi aslanim diye adami gaza getirmeyi iyi biliyo ama yemezler tabi avrupada

avrupa'da yemediği için leeds, arsenal tokatladı. hem de aykut gibi 0-0'a kilitleyeyim diye değil, çatır çutur oyun oynattı. boş yapmakta üstünüze yok ya.

Okudugunu anlamayanlarda bugun.

Hangi avrupa takiminda ne basarisi var demeye calisiliyor burada, gsnin avrupa takimlariyla oynadigi maclardaki basarisi degil. Konu gs degil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...