Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Göktürk Üçlemesi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

film için bir şeyler konuşmak yersiz. önceki sayfalardaki müptezellerin seviyesine inip olmayan film hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söylemeyecek kadar ergenlik çağlarını geçtiğimi düşünüyorum. ama eğer oraya yazdığı isimleri iyi dinler ve dediklerine sadık kalarak mekan ve kostümde sırıtmayan bir yapım olursa güzel bir iş olur.

bunun dışında şöyle bir insan tipi var. kendisi yönlendirmeye ve yönetilmeye açık ve kolay manipüle edilir karakterde olduğu için, herkesin dizi veya film ile bu şekilde etki altına alına bileceğini düşünüyor. gerçi haksız sayılmaz zira toplumun büyük çoğunluğu benzer yapıda...

bu zevatın başka bir özelliği ise izleği filmin veya okuduğu romanın etkisinde kolayca kalması ve kendisini senaryo içinde hayal etmesi. bu yüzden kendi düşünce yapısına uymayan, ters düşen metinler ile karşılaştığı zaman bütün objektif yargı kurallarını hiçe sayarak, bu terbiyeyi almış olmasına rağmen saldırıya geçiyor

mesela Battlestar Galactica zamanlarında robotlar niye kazanıyor, robotlar niye iyi gösteriliyor diye dellenen bir gurup vardır...

yine bu kafa yapısına göre, viking seyreden bir bünyenin iskandinav tanrılarına tapmaya başlaması ve en yakın mağazaları yağmalamak için grup kurarak sw arabalar ile yola çıkması gerekiyor.

tabi böyle bir şey olmuyor :)

ne oluyor? çekim mekanları, kostümler, oyuncular falan gibi kalemlerin başarısı yüzünden oturup izliyor, ve bu tür yapımları sevenler olarak yapılan işin kalitesine göre güzel vakit geçiriyoruz ve birileri ile paylaşmak istiyoruz. çünkü mantıklı ve sağlıklı bir insan mutlu olduğu zaman mutluluğunu etrafı ile paylaşmak ister...

ve taktir edersiniz ki, kendi hinterlandımız içinde olan insanların, emekleme çağını geçmiş olmalarından mütevellit bir şeyleri izleyerek temel bilgi aşılanamayacağı ön kabulü ile davranıyoruz.

adamın diğer yaptığı işlerde, çekim teknikleri, oyunculuk, müzik kullanımı vs. gibi alanlarda başarılı işleri var, bu seviyeyi koruyup güzel bir senaryo ile bu işi yaparsa, dönem ve konu için alerjim olmadığından diğer film ve dizileri nasıl seyrediyorsam öyle seyredeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

resmen boş adamlarsınız ya, şaka gibi

konu ile alakalı her konuda insanların kültürüne göre değerlendirilmesi gerektiği söylerken gelen yorumların ırk üzerine olması ve ırkçılık üzerinden suçlama yapılması zaten nadir değerde bir olgu olarak ortada dururken,

isiminde "türk" geçen ve aslında olmayan bir filmin, olabilir olduğuna dair açılan konunda isminde "türk" geçtiği için, kendince şebeklik yapanların suçlamalarının yine "milliyetçilik" üzerine olması usta işi pırlanta değerinde iken

daha okuduğunu anlamaktan uzak bir pandanın, imla kuralları üzerinden bok atma gayretini değerlendirecek bir ölçek bulamadım şimdi.

öfff valla boş beleş adamlarsınız ya, hiç mi sevgi görmüyorsunuz etrafınızdan ?
çocukken çok mu ezdiler sizi de şimdi böyle tatmin oluyorsunuz?

adam konu açmış alakanız yoksa altına niye yazıyorsunuz?
adam konu açıldı diye yeni öğrendiği yönetmene yapımcıya senariste ve dolayısı ile onu izleyen kitleye küfür ediyor...

evet bir sağlık sorunu var burada

misal fatih şahsiyetini tarihte hiç sevemem, kendimi bildim bileli sevmedim. sizin kafa yapınıza göre adamın ismi ile yapılan dizilere falan en çok muhalif olanlardan birinin ben olmam lazım gelir. kendi fikrime göre olan fatihin dışında bir çizime baştan muhalif olmam gerekir

sizin kafa böyle çalışıyor çünkü

ama bu bir sinema gösteri olayıdır, bu çerçevede değerlendirmek gerekir
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

altın, ikidir aynı şeyi yazmışsın ama yeni okuyorum konuyu, hayfa sonu forumu takip edecek kadar boş adam değilim B)-

bu genelleme hiç hoş olmadığı gibi signature feamer typosu ile komik olmuş sdfs.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/93/Printable_map_haifa_israel_g_view_level_12_eng_svg.svg/250px-Printable_map_haifa_israel_g_view_level_12_eng_svg.svg.png
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...