Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Last Epoch ARPG

ajmet

Öne çıkan mesajlar

Pal'ın iki tane vidyosu var oyunu tanıtan beginner guide, genelde poe ile farklılıklar üzerinden anlatıyor güzel olmuş :

Bide bu SSF vs. trade modlarının farklılıklarını anlatan bi vidyo yapmış. TLDW yazayım spesifik uniquelere bağlı bi bült varsa tabii ki trade oynayın ama düşen itema göre build yapacaksanız ya da itemlarınız target farmablesa SSF modunda endgamede çok daha iyi itemlar düşürüyorsunuz upgrade mekanikleriyle.

Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster, 19.02.2024 17:14 tarihinde dedi ki:

Game design olarak cok guzel ama oyun teknolojik olarak felaket ya, insallah biraz daha ellerine para gecer de o kismi duzeltirler.

Aynen tamamen katılıyorum. Bir sürü süper fikirleri var ama oynanış kısmı en zayıf kısmı. Steame ekledikleri ilk günden itibaren çeşitli patchlerde toplam 150-200 saat civarı oynadım, en sonuncusu bir kaç ay önceydi sanirim, level 90 civarlarina kadar geldim bir kaç karakter ile. Şimdi bu release olurken animasyonları iyileştirdik demişler videoda umarım düzelmiştir. Nerdeyse tüm arpgleri oynadım bundaki animasyon ve combat hissiyatı çok kötü gerçekten, kaç sene önceki titan quest falan bile bundan kat kat iyi.  Path of exile da  ilk çıktığında çok kötüydü  senelerce uğraşıp düzelttiler belki bunlar da düzeltebilir. 

Kişisel olarak ana end game sistemi olan monolith of fateleri de aşırı sıkıcı buluyorum ve seneler boyunca sadece arayüz eklediler, loot alış şeklini değiştirdiler o kadar. Herhangi bir yeri seçip combata başladığında o map içerisinde yaptıklarımız değişmedi, aşırı irrite ve sıkıcı olan kısmı da burası zaten. Açıyorsun mapi atıyorum diyorki şu 2 elemanı kes, koş koş koş başka hiçbirşeye dokunma herşeyi skiple git o 2 elemanı öldür hoop bitti. Bunun gibi 3-5 değişik şey var ama hepsi aynı, hiçbirşeye dokunmadan oraya git ve onu yap bitti. Zaten monster density bence çok az bir de bu olunca hiç sarmıyor. Yani anlıyacağınız yıllar boyunca paketini şekilli hale getirdiler içindeki asıl ürün halen aynı boktanlıkta.

Son olarak başka bir kişisel olarak az sevdiğim fakat bir çok kişinin de çok sevdiği özelliği craftingin aşırı kolay olması. Bu yüzden levellerken falan item düşürme heyecanı bitiyor.  Atıyorum chest armorda kafanızda belirlediğiniz 4 stats var. Bunlardan 2 tanesinin olduğu bir item düştü. Hemen crafting ekranı açılır , diğer 2 stat eklenir ,bu da yetmez tüm 4 stats ın her birinin tierini upgrade edersiniz . Her itemin crafting durability gibi bir şeysi var ama ekstra craft scrollari ile şansınızı falan arttırıp bu durability tamamen bitene kadar zaten çok güçlü hale getiriyorsunuz. Orta karar olduğunda dahi endgame e kadar yerden yine benzer 2-3 statslı fakat daha yüksek durabilityli olanı alıyorsunuz onu tekrar upgrade ediyorsunuz craft ile, şans varsa tier arttıkça artıyor.  Seveni vardır fakat bence bu sistemi nerflemeliler biraz , çünkü levelling item kovalamasının heyecanını çok azaltıyor.

Oyunu yapan ekibin fikirleri çok güzel, o yüzden ilerde çok iyi olma şansı var. İnşallah kazandıkları paraları ilk olarak combat ve gameplay kısmını geliştirmeye harcarlar.

Xenocide, evet sezonlu olcak bu da. Diger oyunlar gibi itemların falan silinmedi standart lig de mevcut olcak haliyle fakat leaderboardlar falan olmıyacak orada. Yenilikler de ilk önce sezona gelcek klasik tüm oyunlarda olduğu gibi.

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Zeugna bu arada craftingi kötü demedim, craftingin çok kolay olmasını pek sevmiyorum dedim. Bence hile olarak çıkan karakter editorleri gibi neredeyse. İstedigin rare itemi neredeyse hiç uğraşmadan oluşturuyorsun. Bu da item düştüğünde acaba iyi birşeyler düştümü hissiyatını öldürüyor. Bu olay çok düşük levellerden başlayınca bence iyi bir şey değil. Ama dediğim gibi millet böyle kolay olmasını seviyor. Özellikle trade seven tayfa. Cünkü onlar zaten istedikleri itemları anında satın alıp karakteri hazır hale getirip oynamayı sevdiklerinden ha satın almışsın ha bu şekilde oluşturmuşsun bir fark yok. Her türlü kolaylık çok iyi birşey bu tayfa için. Tamamen kişisel zevk meselesi yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam drop olarak tek bir affix tier 7 olarak düşebiliyor, geri kalan 3 affix tier 5 olabiliyor max, o da zaten mor exalted itemlarda oluyor. Tüm hepsi tier 7 olarak düşmüyordu. O yüzden drop ile craft arası fark çok düşük. Ortalama bir şans ile istediğin itema ulaşman çok zor olmuyor rare,exalted seviyesinde. PoE de tüm istedigin affix ve suffixlerin top tier olduğu itemi droplamak veya craft etmeyi düşününce , aradaki fark inanılmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...