Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nabersiniz beybiler

Patice

Öne çıkan mesajlar

sardalya said:

keske olmasaymisim, sacma arap geleneklerinin sorgusuzca uygulanmasi, 1-2 jenerasyona dinlerle beraber biter ama.

Gelenekten ziyade olayin saglik boyutu var. Ben de dedim olmasin kendisi karar versin, 3 doktor bir agizdan hangisinin daha saglikli oldugunun tam olarak belli olmadigini soyledi.

Bende sknti yok abi. Zararini da gormedim hani etrafimda da duymadim paticik cingozleri disinda keske olmasaymisim diyen.

Ileride travma yasayacagina hatirlamasin bitsin gitsin. Cok kafasina takilirsa burada baslik actiririm chemicalla falan iletisime gecer. Belki ozamana kadar gene sunnet olur falan
Sosyal ağlarda paylaş

abi çünkü
ben 3 yasında oldum baya travmatik olmuş etkileri var.
Şimdi, sünnetin başlıca faydası hijyen kasmak zorunda olmaman. 18 yaşından sonrada sırf bunun için sittin sene bıçak altına yatmazsın, ben yatmam. Narkoz yiyeceğime enfeksiyon kaparım der geçerim.

Ya ucunda 100K $ ödül olsa bıçak altına yatmam bırak faydayı heh. Anca zaruri bi durum olcakki narkoz yemeye değsin.

Bu aşı gibi bişi işte, risk alıyosan, %30 hayatta kalma ihtimalini kabul ediosan, yaptırma aşıları büyüdüğünde kendi karar versin heh.
Ya da okula gönderme, büyüyünce kendi karar versin.

var böyle insanlar bunları uygulayanlar, sünnetin bi tık üstü. Doğrumu? yanlış mı? Hiç bi anne baba çocugunun kotulugunu ıstemez eğer mass production falan yapmadıysa. Haliyle, hepsi doğru karar verdiğine inanır ve onu savunur.
dasaaa said:

cocuk buyuyunceye kadar sunnet yasak olmali kanka, kendi karar vermeli.

cok faydasi varsa eger dediginiz kadar, neden erisikin olunca alacagi karardan korkuyorsunuz ki?

iyi ise yaptiracaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse

patice&suark, tekrardan analı babalı büyütün. çok güzel bir şey zaten görüyorsunuz yakından. ufak ufak adam oluyorlar. bugünlerin değerini bilin diyen teyzelere selamım olsun, haklılarmış her ne kadar klişe bir cümle olsa da. ben unuttum bile resmen ilk 3 ayı, belki 6 ayı hatta ki daha 11 aylık.

çabuk değişiyor sıpalar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...