Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fitnenin kökü

Lithran

Öne çıkan mesajlar

Eşimle 10 sene sonra ev aldık, oh dedik mis gibi kiradan vs kurtulduk. Mahallede olay yok sessiz. Apartmanda çıt çıkmıyor yine şukela.
Arkadaş yan binada bir aile var. Karı koca , ergen bir kız, ufak 2 3 yaşlarında bir çocuk. Abartısız her akşam çığlıklar bağrışmalar. Ama bu 4 aydır hergün sürüyor. İşten geldim biramı açtım kafamı dinleyeyim dedim gene aynı senaryo.
Ortası yok ama kadın devamlı bağırıyor, kocası daha çok bağırıyor. Ufak çocuk hep ağlıyor. Ergen kız da yeter yeter diye muhabbete katılıyor.
Abi ben 4 aydır aynı sahneyi izliyorum her akşam. Demekki bunlar hep böyle. Bakın şu an hala o kadar yüksek sesle bağırıyorlarki birbirlerine inanılmaz seviyede.
Sesi alabilecek bir video atmak isterdim size, böyle bir kavga gürültü yok her akşam.

İki bira içeyim diyorum her seferinde aynı nane . Şimdi ben kapıyı çalıp elemanın apzına silahı sokup sizin ben diye ikisinide pipetle beslenecek kıvama getirsem suç işlemiş mi oluyorum.

Abi o evde nasıl bir hayat vardırki, her gün kavga ve bağrışmalar.Gitti o çocuklar, hayatları ya katil ya şizofrenik olarak devam edecek.

Başka diyeceğim yok. Birazda yanlızım paylaşmak istedim tşk
Sosyal ağlarda paylaş

Uc opsiyonun var;

1 - Gidip konusucan
2 - Polisi arican gurultu yuzunden ya da yandaki apartman yoneticisine gidip sustur bunlari dicen
3 - Hic bisey yapmican, katlanican.

Katlanmak bi cozum degil ama. Baskasinin gerginligi etrafini da geriyor, huzurunu kaciriyor. Gerekirse adamla papaz olup kafa goz dalmak bile daha iyi ama iste o arada pisi pisine olmek de var memleket psikopat dolu oldugundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Uc opsiyonun var;

1 - Gidip konusucan
2 - Polisi arican gurultu yuzunden ya da yandaki apartman yoneticisine gidip sustur bunlari dicen
3 - Hic bisey yapmican, katlanican.

Katlanmak bi cozum degil ama. Baskasinin gerginligi etrafini da geriyor, huzurunu kaciriyor. Gerekirse adamla papaz olup kafa goz dalmak bile daha iyi ama iste o arada pisi pisine olmek de var memleket psikopat dolu oldugundan.

Doğru diyorsun abi, ben karışmayıp uzakdan izleme taraftarıyım. Bir yan binada aynı iş yerinden bir ablam kalıyor. Oda iş yerine geldiğinde duyuyormusun ufuk her akşam çığlıkları diyor, kadın artık çocuklara o kadar üzülüyorki anlatırken kendi üzülüyor resmen.

Vurulma korkum yok ama ben zarar veririm diye korkuyorum ciddi ciddi
Sosyal ağlarda paylaş

Tony_Stark said:

Lithran said:

Bak o konuya girmeyelim o kadar mütevazi bir yerdeyimki caminin yanı ev. Gelirken motosiklet çantasına atıyorum içkiyi. Aa pezefenk dövmeli zaten içiyor hergün demesinler diye adfgd

cami yani ile mütevazı zıt şeyler farkındasın değil mi?

Cami bana hitap etmiyor, hacıların o aslan bakışları rahatsız ediyor tabi. Nıç nıç zarhoş şeytanın uşağı ehe
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48878

said:
Kabahatler Kanunu'nun 'GÜRÜLTÜ' başlıklı 36. maddesine göre; "(1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir. (2) Bu fiilin bir ticari işletmenin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde işletme sahibi gerçek veya tüzel kişiye bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir. (3) Bu kabahat dolayısıyla idari para cezasına kolluk veya belediye zabıta görevlileri karar verir."

Türk Ceza Kanunu'nun 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' başlıklı 123. maddesine göre; "Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir."

Türk Ceza Kanunu'nun 'Gürültüye neden olma' başlıklı 183. maddesine göre; "İlgili kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır."

Benim bildigim sehir icinde polis, sehir disinda jandarma yapiyordu o denetimi. Degismis olabilir ama sistem de degismis zaten. 155'i arayinca derdiniz ne diye soruyorlar, ona gore polise ya da gerekli yere yonlendiriyolar.

http://www.uzmantv.com/gurultu-yapan-komsuyu-nereye-sikayet-edebilirim
Sosyal ağlarda paylaş

kimin ne olduğu belli değil o yüzden kimseyle bire bir muhattap olmamakta fayda var.

Arayacaksın polisi ballandıra ballandıra, abartarak anlatacaksın. Şikayetçi olcaksın bebem bunlar yüzünden uyuyamıyo adam bebesini karısını dövüyor falan diceksin. Silah sesi duyduk de hatta?
Bi alıp götürsünler bakalım bidaha bagırıyolar mı.
Sinirlendim şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Valeron said:

abi harbi polis çağırınca gelip uyarıyo mu polis ? var mı böyle bi polislik bizim ülke de ?

meraktan soruyorum tamamen

Tr de okuyup öğrenci evine hiç polis çağırttırmayan ılıktır

Su iliktir, yuvarlaktir muhabbetine ne yigitler banlandi bi kac hafta once. Bugun ikinci kere denk geliyorum, bi uyarayim dedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...