Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

0 RH- kan lazim

Tim

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

Arkadasimizin annesi Goztepe Medikal Park'ta yatiyomus beyin ameliyati icin, 2 unite 0 RH negatif kan lazim demisler.

Bu gece gidip verebilecek kimse var midir?

Kan verecek kiside aranan ozellikler sunlar;

* 18-60 yaş arası olmalı
* 50kg üstünde olması
* Tam kan için son 3 ay içinde kan vermemiş olması
* Aferez Trombosit için Tam kan verdikten sonra 1 ay, Aferez Trombosit verdikten sonra 48 saat geçmiş olması
* Aferez donörleri için son 5 gün içinde aspirin ya da benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamış olması
* Sara (epilepsi) hastalığının olmaması
* Sıtma veya sedef hastalığı )kol bölgesinde) geçirmemiş olması
* Bugüne kadar kalp, akciğer, böbrek hastalığı geçirmemiş olması
* Bugüne kadar kan hastalığı geçirmemiş olması
* Sarılık, karaciğer iltahabı, sarılıklı veya AIDS'li biriyle yakın ilişki içinde bulunmamış olması
* Bugüne kadar uyuşturucu kullanmamış olması, uyuşturucu kullanan biriyle cinsel ilişkide bulunmamış olması
* Son 1 yıl içinde para karşılığı cinsel ilişkide bulunmamış olması
* Son 1 yıl içinde kan nakli yapılmamış olması
* Son 1 yıl içinde ameliyat veya cerrahi müdahele yapılmamış olması
* Bayanlar için; son 2 ay içinde düşük, kürtaj veya hamile olmaması
* Son 3 ay içinde diş tedavisi yapılmamış olması

Olasi gonulluler bana ulasabilirlerse ulasacaklari kisinin telefonunu verebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır uyuşturucu ben hiç kullanmadım mesela da uyuşturucu kullanmış kişiyle ilişkiye girmiş olabilirim değil net girdim. onu mu sorcam sevişmeden önce ?

liste harbi baya bi hardcore 0 rh pozitif benim,negatifte olsaydı koşullardan patlıyomuşuz yarısından zaten

çok geçmiş olsun umarım bulursunuz

edit: hatta 2 kişiyle ilişkiye girdim uyuşturucu kullanma durumu olan
Sosyal ağlarda paylaş

dis tedavisi kismi uygulanmiyor.. kesin bilgi yayalim..bazi aferezciler uygulamaya calisiyor olabilir ama gecersiz..

uyusturucuyu ise..damardan uyusturucu kullanmis ise kalici red..diger uyusturucular 1 sene..supheli cinsel iliski 1 sene..valla prezervatif kullandim 1 sene..sadece oral abi 1 sene..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...