Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kira sözleşmesi cayma

Red

Öne çıkan mesajlar

Red said:

yok imza atmasaydın yok iyi araştırsaydın falan saçma.

Emlak ve hukuk alanlarında çığır açacak bir yorum. Şöyle giresim geldi odaya:

https://www.youtube.com/watch?v=kCAAx4pf1Yk

Red said:

3.700'tl min boşa gitmesini de kabul ettim. hatta bu ayın aidatını da ödemeyi kabul ettim.

İşte bunları kabul etmen de haksız/hatalı olduğunu kabullendiğin anlamına geliyor zaten başlı başına. Sen belli bir tutar karşılığı çift taraflı fesihe ikna etmeye çalışıyorsun, ev sahibi de "ben yasal haklarımı kullanmak istiyorum" diyor. Belki yeni kiracıyı 15 gün sonra bulacak, sen de 3700'ü bırak 1700 lira bile zarar etmeyeceksin, ama belki de 6 ay bulamayacak, kadın 3-5k fazladan zarar etmiş olacak.

Herkes yasalara sadece işine geldiğinde saygı gösteriyor artık, kültür seviyesinin falan bile pek bir önemi kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben evi araştırıp tuttum zaten. 3 aydır kaç tane ev gezdim. ama bazı nedenlerden vazgeçmem icab etti. bunun için ne ev sahibine ne de başka kimseye hesap vermek zorunda değilim. bu da benim paramın gasp edilmesini gerektirecek bir neden değil.

evet havadan para almaya çalışıyor ev sahibi. kullanmıyorum evi. masraf yaptım ve temizlettim ve 2-3 ufak eşya dışında bir şey sokmadım.

hukuki olarak hakkının olması onun şerefsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. tesisatı yaptırın öderim diyip 2 gün önce neden yaptırdın diyecek çirkeflikte biri çıktı kendisi.

ev sahibi diye benim de sahibim olmuyor.

ve evet gerekirse kenshin'in yazdığı gibi pislikleri yapmaya da hazırım. duruma göre kendisiyle iletişime geçicem. millet 5lira için birbirini öldürürken resmi olarak binlerce liramın çalımasında nasıl haksız oluyorum.

ya okumadan yazıyorsunuz ya da götü boklu bir eviniz ve kiracınız var diye gözü kapalı savunuyorsunuz. 10gündür iyi niyetim suistimal ediliyor yani. hala işin imzasındasınız.

ne yapmam lazımdı. 3.700 verdik oh ne güzel o gitti. bi de 3-4 ay kira ödedeyim 12 bin tl o da gitsin yeterki ev sahibi mağdur olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sozlesmelerin ozelligi hukuki olarak baglayici olmalari, bunu anlamamak senin hatan burada o yuzden laf yiyorsun :D eula gibi bisi degil bu imza atarken buradaki sartlara uymaz isem bunlari bunlari yapmayo kabul ediyorum diyorsun cunki

Hukuksuzluktan ve ortadogu kafasindan sikayet etmeyin sonra, roma hukukundan baslamayalim hani :p
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ya okumadan yazıyorsunuz ya da götü boklu bir eviniz ve kiracınız var diye gözü kapalı savunuyorsunuz. 10gündür iyi niyetim suistimal ediliyor yani. hala işin imzasındasınız.

ne yapmam lazımdı. 3.700 verdik oh ne güzel o gitti. bi de 3-4 ay kira ödedeyim 12 bin tl o da gitsin yeterki ev sahibi mağdur olmasın.

Götü boklu bir evim var ama henüz kiraya vermek nasip olmadı, kredisini ödeyerek oturuyorum. Empati yapmak ve bir şeyleri diğer yönleriyle de düşünebilmek için illa başıma gelmesi gereken sürüden değilim sadece.

Yapman gereken birilerine "oh evimi kiraya verdim sonunda" dedirtmeden önce doğru düzgün araştırma yapman, anlaşmayı yaptıktan sonra da bağlı kalmandı. Sen 6 ay sonra "yav şöyle böyle tayin çıktı / işim bozuldu ucuz eve geçeceğim" desen ama anlayışsızlık etse eyvallah, çirkefmiş deriz. Daha bir ay bile dolmadan başka yer buldun diye koşa koşa gidiyorsun, bir de kendine iyi niyetli diyorsun nereden geliyorsa bu sanrılar.

Senin de bir gün içinde oturmayacağın götü boklu bir evinin ve sana böyle çirkinlikler yapacak boktan bir kiracı adayının olması dileğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Buradaki avukatlar biraz fazla yuklenmiyo musunuz adama?

Muvekkiliniz olsa su adam ya da yarin kapiniza gelse size parasiyla avukatlik yaptirmak icin " hayir ben seytanin avukatligini yapmam" mi diyeceksiniz pedofili sanigi gibi?

Insaniz sonucta ve sistem sizin soz hakkiniz oldugunu varsayarak isliyor.

Ayrica hepiniz mi sutrenncikmis ak kasiksiniz amk? Hic mi yolunuzu bulmadiniz hayatta? Hic mi ortaokulda hocanizdan not dilenmediniz? Neyin sovu bu?
Sosyal ağlarda paylaş

ben onu yüz defa yazdım. ev sahibinin hakkı olduğunu biliyorum. ama kadın resmi olarak ona bile yanaşmıyordu o kadar pislik. normalde bu işin süresi atıyorum 2 ay mı. kadın istiyor ki böyle bekleyelim ev ne zaman kiraya verilirse.

ben ihtar çekmesem kadın anlaşmalı bir şekilde fesh etmeyecekti.

kesinlikle yanaşmıyor hiçbir şekilde anlaşmaya. ben aidat ödeyeyim kira ödeyeyim. sonra depozitoyu versin işte. 20 bin tl para gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal sürecini, yasasını anlatıyoruz da sanki umurunda. Sonra okumadan yazıyorsunuz falan diyorsun bir de bize.

Normali: İlk yılını doldurana kadar yeni kiracı bulamadığı sürece ödemek zorundasın. İlk yılı geçtikten sonra noterden ihtar çekerek boşaltabilirsin ama yeni kiracı bulana kadar 2 ay zaman vermek/ödemek zorundasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sözleşme imzaladıysak ne var yani tavrın yanlış. Tabi ki sözleşmelerin cayma hakları var ama o hakkın kullanılabilir olması için sözleşmede yazıyor olması lazım. Adını soyadını yazıp altına imza attığın her evrak seni dibine kadar bağlar. Ev sahibi isterse senden 12 ayın kirasını da alır. altına imza attığın sözleşme bunu gerektiriyor. İstersen içinde 1 dk durma farketmez.

Ha ama karşı tarafın da çirkef olduğunu değiştirmiyor bu. Kadın belli ki ne koparırsak kar kafasında. Yazmadınız mı sözleşmeye cayma maddeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

yasal haklarını ilk mesajımda bile yazdım zaten. ama şu durumda objektif bakış açısında ben mi mağdurum ev sahibi mi. o yüzden ödeyeceksin mecbursun imzalamışsın, kilit taksaydın diyip duruluyor sayfalardır.

ben sözleşmeden doğan zararı zaten göze aldığımı da belirttim. ama karşımdaki istedikçe istiyor. sokmuşum öyle hakka afedersiniz.

cayma maddesi ekletmedim çünkü her yıl ev kiralayıp caymıyorum yani. oldu bir kere.
Sosyal ağlarda paylaş

"bazı nedenlerden" nin hangi nedenler olduğunu bilsek daha sağlıklı yorumlar yapılabilir, belki ev sahibi de yapar ama bu halde "daha iyi bir ev buldun dimi, kendimi kirlenmiş hissediyorum, seninle mahkemede görüşürüz" intibası uyandırıyor.

diğer taraftan, mahkemede avukattan ziyade, hakime bakıyor gibi daha çok, hakim ev sahibi ve başına böyle bir iş gelmişse ve sende bazı nedenler dersen sana yazabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

resmi olarak da kanıtlayabileceğim nedenler var. buraya yazmadım sadece. ev sahibine söyledim. normalde anlayışla karşılaması lazımdı. üstüne gitti eve adam soktu.

ben ihtarımı çekerken onları da ekletecektim ama gerek kalmadı kadın eve adam sokunca. yoksa zaten başlı başına feshetmek için yeterli nedenler var.

hani ben gidip ben bu evi beğendiydim ama o kadar da güzel değilmiş. içine de hobi olarak masraf yaptım falan demedim yani.

normal insanın teklifimi kabul edip siktirip gitmesi lazımdı 3.700ile.
Sosyal ağlarda paylaş

şuan zaten kirada evimiz var. yıllardır vardı. ev sahibi olmanın ne olduğunu da biliyoruz yani.

önemli olan insan olmak. aynı şekilde benim kapıma gelinse ben böyle yapmazdım. çünkü ortada ne art niyet ne pislik var. sadece çingene ev sahibi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi biz de evi kiraya veriyoruz ama kiracı çıkmak isteyince hiç böyle zorluk çıkarmıyoruz. Adamı zoraki eve mi zincirleyeceksin? Diyelim ki yaptın kiracı o evin içine sıçar afedersin.

Bence böyle bir durumda ev sahibinin diyebileceği en aşırı şey 2 ay daha veya ben kiracı bulana kadar sen burada kal demek olmalıdır.

Bu tip basit meseleler neden abartılıyor hiç anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gol atma şansım varken sakat futbolcu için topu dışarı bıraktık abi kendime sinirleniyorum. çağırsana orda polis. ayıp olmasın dedik. ayıp ettiler.

bu nedenle de açıkcası kendimi pislik yapmakta haklı görüyorum. bir insanın parasını çöpe attırtmak bu kadar kolay olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

bu devirde zaten abuk sabuk fiyat istemediysen kiralik evler hemen gidiyor..

aslinda ole bir site yapmali ya..kotu kiracilari ifsa eden..su su kimlik numarali ailesinin de bilgileri olan kotu kiracilari ifsa eden biryerler..

o isleri meslek edinmis tipler var resmen..her yere zarar veren her turlu takan vs..
Sosyal ağlarda paylaş

Skyfire said:

Vallahi biz de evi kiraya veriyoruz ama kiracı çıkmak isteyince hiç böyle zorluk çıkarmıyoruz. Adamı zoraki eve mi zincirleyeceksin? Diyelim ki yaptın kiracı o evin içine sıçar afedersin.

Bence böyle bir durumda ev sahibinin diyebileceği en aşırı şey 2 ay daha veya ben kiracı bulana kadar sen burada kal demek olmalıdır.

Bu tip basit meseleler neden abartılıyor hiç anlamıyorum.

kiraci kontrat imzalayip, eve usta sokup tadilata baslayip 3 gun sonra "yaaa ben vazgectim sorry depozitoya ve tadilatima say" dedimi hic? :D
Sosyal ağlarda paylaş

bunda senin zararın nedir peki ?

3 gün ilanı kaldırmış olman mı ?

bırak hukuku. diyelim yasalar yok. şu durumda zararını söylesene bana ?

3 gün için cebine 3bin tl girecek ve bir evin temeli olan elektrik ve su arızaların tamir edilmiş olacak. sonra evinin tekrar kiraya vereceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...