Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kira sözleşmesi cayma

Red

Öne çıkan mesajlar

bikaç avukata danıştım ama buraya da sorayım bu konuda tecrübeli olanlar vardır. farklı bir yol vs.

şimdi bir ev tuttum. depozit ödeyip kontrat yaptık. evin tesisatlarındaki sorunlar için masraf yaptım. temizlettim. kontrat başlama gününden 3 gün sonra hiç eve taşınmadan taşınamayacağımı belirtmek için ev sahibine ulaşmaya çalıştım. bildiğin ulaşamadım. 10 gün oldu işi uzattıkça uzattı. üstüne benim kontratlı evime emlakçı sokup kiralık yazısı astırtmış. mülküme girmişler yani izinsiz.

eve yaptığım masrafı istemediğim halde ev sahibi kira feshne yanaşmıyor. depoziti geri vermediği gibi hatta ben depozit kalsın sizin olsun yeterki sözleşmeyi iptal edelim dediğim halde üstüne kira ve aidat ödememi istiyor. ev tutulana kadarmış.

ev sahibinin hakları olduğunu biliyorum. işin etik kısmı zaten yerlerde. hani paradan vazgeçeyim dediğim halde hala havadan para istiyor.

en pislik yol napabilirim ben bunlara. bildiğin milletin evini mis gibi yaptım üstüne 3bin depoziti de bırakmaya miyetli olduğum halde ev sahibi aç gözlülük yapmaya devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ev sahibine ulaşamadım emlakçıya söyledim.o ona söylemiş. kadın arayınca açmıyor bildiğin. emlakçı vasıtasıyla ulaşıyoruz ancak. bunlar aralarında konuşuyorlar tabi. eve gidip asmışlar. önce bi tamam diyip olumlu cevap verdi emlakçı. meğer arkadan iş çeviriyorlarmış. gün geçiriyorlar bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada kadınla ancak 1 hafta sonra telefonda konuşabildik. önce bi tamam dedi o da. ertesi gün yok ben kira isterim aidat isterime döndü.

ev sahibi evin elektrik su gibi yaşamı etkileyen şeylere yapılan masrafları ödemekte zorunlu. bunu biliyorum. patlamış tesisatı tabi ki yaptıracaktım yani. kadın diyor ki yapmasaydın ben ödemem. e anan sdfs.

bizim avukat diyorki eve izinsiz girilmesinden yürüyün. ihtar çekmem gerekiyor yarın.
Sosyal ağlarda paylaş

tam ayrıntısını bilmiyorum ama, söyle bi olay var benim başımda. Alacak karşılığı aldığım bi ev var, evde de adamın akrabaları yaşıyor, ama gel gelelim 2 senedir evden çıkaramıyorum adamları. Elektrik su onların üzerine, kestiremiyorum. Mahkeme 2 senedir sürüyor. Mahkemeler kiracıyı baya baya koruyor. (hoş kiracı da değil bu ama)

Niye anlattığıma gelirsem, kadına de böyle böyle. Mahkemeye giderim, mahkeme sürecinde ne kira veririm, ne de evi kiraya verebilirsin de. Korkut gözünü.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen kira sözleşmesi yapmışsın, ilanı indirmişler, gelen kiracıları reddetmişler belkide.

Sözleşme süren belli, kiracı bulunana kadar aidat ve kira ödemeni istemesi çok normal.

Tesisatı yaptırma kısmına gelince, zorunlu ihtiyaçları ev sahibi karşılamak zorunda, ancak sen kendi iradenle sadece acil tamiratları yaptırabilirsin. Diğerlerini onlardan talep edip yapmıyorlarsa yapabilirsin. Tesisatta nasıl bir arıza vardı bilmiyorum.

Haneye tecavüz başka bir olay, senin kira sözleşmeni feshetmeye çalışman hukuk davasının konusu. Ancak aç sözleşmeni bak orada byük ihtimalle kiracı çıkmak istediğinde ilan yapıştırılmasına izin verecektir yazıyordur. Fiili olarak adamların hanene girip bunu yaptıklarını kanıtlaman epey Zor olacaktır. Hukuksal mevzudan bağımsız olarak bir hayat dersi olarak ev kiraladığında anahtarı değiştir.

Özetle, senin anlattıkların doğrultusunda ev sahibi haklı sen haksızsın. Aç gözlülük yok ortada. Yaptığın tesisat tamiratı gerekli bir tamiratsa parasını talep et.
Sosyal ağlarda paylaş

Komodo said:

tam ayrıntısını bilmiyorum ama, söyle bi olay var benim başımda. Alacak karşılığı aldığım bi ev var, evde de adamın akrabaları yaşıyor, ama gel gelelim 2 senedir evden çıkaramıyorum adamları. Elektrik su onların üzerine, kestiremiyorum. Mahkeme 2 senedir sürüyor. Mahkemeler kiracıyı baya baya koruyor. (hoş kiracı da değil bu ama)

Niye anlattığıma gelirsem, kadına de böyle böyle. Mahkemeye giderim, mahkeme sürecinde ne kira veririm, ne de evi kiraya verebilirsin de. Korkut gözünü.

Dava kesinleştiğinde de faiziyle bağırta bağırta alırlar o kira bedelini, bir de karşı taraf avukatlık ücreti ve dava masraflarını ödersin.

Hayal dünyasında yaşamayın. Hukuksal süreç uzun sürebilir ama elbet sonuçlanır.
Sosyal ağlarda paylaş

bu işin avukatına danışmak lazım en temizi.

mesela boyalı ev alıp boyalı teslim etmek gibi bir myth var. benim bildiğim kadarıyla zorunluluk yok. sen gidip duvarların ebesini bellemedikçe, saçma sapan lekeler yapmadıkça, normal kullanımla oluşan eskime nedeniyle boya yaptırmak zorunda değilsin.

bu arada emlakçıyı araya sokup canım güzel ablacım yapma bak vs falan diye çözülür ya ev sahibi şerefsizin önde gideni değilse.
Sosyal ağlarda paylaş

sözleşme bitiminde evin gezilmesine izin verilme maddesi var. ama sözleşme başlayalı 3 gün olmuşken eve ilan asılmasıyla aynı şey olduğunu sanmıyorum.

ilanın asıldığı gün fotoğrafını çektim. kamera kayıtları da vardır. o ayrı bi mevzu herhalde. taşınmadığım evin kirasını nasıl 1 sene alıyor ben onu anlamadım. ev 1 sene boş kalsa ben kira mı ödeyecem yani.
Sosyal ağlarda paylaş

hukuk sistemi o ev sahibine boş yere para ödetiyorsa o zaman haneye tecavüz ve hırsızlık için suç duyurusunda bulunucam. eve gerçekten 2-3 eşya koymuştum çünkü su ve elektrik işleri tamir edilirken. öyle ya da böyle ev sahibinin talimatıyla ortada sözleşmenin bittiğine dair bir şey yokken evime girildi.

yarın ihtarımı yapıp gerekirse 2 aylık daha aidat ve kira borcu altına girerim. onu da ödemeyeceğim. mahkemeye versin.
Sosyal ağlarda paylaş

bunun eğitim düzeyi ile ne alakası var. ön lisans, lisans ve yüksek lisans. bu benim paramın çingenelik ile alınmasını mı gerektiriyor.

evin sigorta sistemi çökmüştü yaptırdım. herhalde bu gerekli bir tadilat. mutfak su giderleri patlaktı. yenilettim. kadın onu bile yapmasaydın diyen biri. nasıl haksız oluyorum anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...