Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim milli takımdan ayrıldı

Voys

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

ne bileyim izlemedim ki diziyi gerçekten öyle mi xD. capsı hazırlayan eleman yetodur demiştim.

abi adam dizide has ended diyordu neyin doğruluğunu tartışıyoruz sdfs. bölümün ost ismi bile has ended şimdi baktım.

ha ne dediğini iki türlü de anlıyor muyuz anlıyoruz tabi. ama has ended dediğin zaman bunun geçmişten o ana bir süreç olduğunu anlıyorsun.

mesela winter has come için de aynı şey geçerli. winter is come kullanılmıyor dizide. çünkü winter is coming idi uzun zamandır ve sonunda geldi bir anda çıkmadı.

mesela 3. sezon 4. bölümün ismi and now his watch is ended. aemon'un ölümü. burda and now kullandığı için is kullanılıyor adam o an öldü ve bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

İkisi de kullanım olarak doğru. Ama anlamları farklı. "has ended"

goldbaren dizide öyle miymiş diyince dizi üzerinden gittim ben. onu alıntılayacaktım da alıntılamayınca alakasız kalmış. orjinali has ended. ha millet is ended da yazmış grammer olarak doğru. caps'te bir sıkıntı yok dfs. işin derinine inersen süreçten ötürü has diyebilirsin de internette jon snow'un o sahnesiyle alakalı has mi is mi tartışması da var demin baktım. jon snow konusunda doğrusu has ssdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...