Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık - Moleskine Smart Writing Set

Grego

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Grego said:

kalemin hafızasında her şey, yani sayfalarca yazıp, sonra telefonla sync ettiğinde alıyor her şeyi. defter bitince yeni defter ekliyorsun, telefondaki app üzerinden defterleri organize edebiliyorsun.
ne kadar hızlı çıkar bilmiyorum ama, konsept defterler de çıkacak.

şu faydalı olabilir ;
https://www.youtube.com/watch?v=e-bdmV43roQ

benim kullanıcı olarak en güzel bulduğum özelliği, notları yazdıktan sonra, kalemle sayfadaki zarf ikonuna tıklayıp, sayfayı pdf düz metine çevirip, emaile eki olarak gönderilmeye hazır hale getirmesiydi.

Kalemi kullanabilmek için sürekli kendi defterini almak şart mı? Onu tam anlamadım 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Grego said:

kalemin hafızasında her şey, yani sayfalarca yazıp, sonra telefonla sync ettiğinde alıyor her şeyi. defter bitince yeni defter ekliyorsun, telefondaki app üzerinden defterleri organize edebiliyorsun.
ne kadar hızlı çıkar bilmiyorum ama, konsept defterler de çıkacak.

şu faydalı olabilir ;
https://www.youtube.com/watch?v=e-bdmV43roQ

benim kullanıcı olarak en güzel bulduğum özelliği, notları yazdıktan sonra, kalemle sayfadaki zarf ikonuna tıklayıp, sayfayı pdf düz metine çevirip, emaile eki olarak gönderilmeye hazır hale getirmesiydi.

Kalemi kullanabilmek için sürekli kendi defterini almak şart mı? Onu tam anlamadım 8-)

evet. defter bittikçe de yenisini alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...

bu yüzden satılmıyor olabilir

Bilgisayar ve telefonlar her yanımızı sarmış olsa da birçok kişi el yazısı notlarından vazgeçemiyor. Neyse ki kağıt üzerindeki notları dijitalleştirmek mümkün. Seçeneklerden bazıları  şöyle:

Moleskine Akıllı Yazı Sistemi: Defter üreticisi Moleskine’in üç parçadan oluşan sistemi Bluetooth’lu bir kalem, noktalı özel bir kağıt ve Android, iOS ve Windows 10 uyumlu bir uygulamadan oluşuyor. El hareketlerini kaydeden kalem uygulama aracılığıyla notları dijital ortama aktarıyor ve Microsoft Word dosyalarına dönüştürüyor. Notlar 15 dile çevrilebiliyorken ayrıca Google Drive ya da Apple Notes gibi hizmetlere de aktarılabiliyor. Ürünün (bir defterle kalem) fiyatıysa 190 Dolar (ayrıca her yeni defter 30 Dolar).Livescribe: Livescribe sistemi de aynı Moleskine gibi noktalı bir kağıt, akıllı bir kalem ve uygulamayla çalışıyor. Livescribe’ı Moleskine’den ayıransa farklı özelliklere sahip iki kalem seçeneğisunması. 142 Dolarlık Livescribe 3 el yazısını tanıyıp karalamaları metne dönüştürebilirken 151 Dolarlık Livescribe Echo el yazısı tanımanın haricinde sesli notları da kaydedebiliyor. Livescribe’ın fiyatları 11 Dolar’dan başlayan defterlerini kullanmanın yanı sıra kullanıcılar kendi noktalı kağıtlarını ücretsiz olarak yapabiliyor.Neo Smartpen N2: Moleskine’le aynı sistem ve özelliklere sahip Neo Smartpen N2’nin farkı defter fiyatlarının 10 Dolar’ın altında olması. Bir kalemle defterden oluşan Smartpen N2’nun fiyatı 160 Dolar.Wacom Bamboo Smartpads: Grafik tasarımı devi Wacom’un sistemiyse hareket algılayan özel bir kalem ve kağıtların klipslendiği basınca duyarlı bir altlıktan oluşuyor. Bamboo Slate altlığın fiyatı 100 ila 130 Dolar arasında değişiyor, ayrıca A4 ve A5 boyut seçenekleri bulunuyor. 180 Dolarlık Bamboo Folio’ysa katlanan bir kapağa sahip ve yalnızca A4 seçeneği mevcut. Diğer cihazlardan farklı olarak, Wacom’un notları dijital metin haline getiren uygulamasının ücreti aylık 3 Dolar.Bu masraflı seçeneklerin dışında, Evernote ya da Microsoft’un OneNote’uyla yazdıklarınızın fotoğrafını çekip herhangi bir ücret ödemeden dijital dosyalara dönüştürebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

aslında güzel görünüyor da, çok gimmicky. bi de o defter bitince yenisini alma olayı gerçek mi ya, kağıdın da mı bi olayı var?

Ya işte o sıkıntı. Ben Livescribe'ın TR distribütöründe çalıştım bir süre, bu kadar inanılarak başlanan ama bu kadar da patlayan bir iş olmamıştır herhalde şirket tarihinde :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Benim elimde wacom inkling var mesela memnunum. Bunu biraz araştırayım uygun bir fiyat olursa alabilirim belki 1 2 aya satılmazsa. Yeni ev tuttum para kalmadı haliyle. Tek bir sorum kağıdamı tarıyor yoksa kalememi. Mesela inklingde kağıdın önüne bir alet koyuyorum ona kayıt ediyor ve yanlışlıkla o alet hareket ederse bütün her şey mahvoluyor.

Edit : Ha hediye etmeyi düşünürsen bana edebilirsin hakkıyla kullanırım ben aleti. Elimde bulunan bütün defterler zaten moleskin sketch vs için. :P
Sosyal ağlarda paylaş

BeIlow said:

Tek bir sorum kağıdamı tarıyor yoksa kalememi. Mesela inklingde kağıdın önüne bir alet koyuyorum ona kayıt ediyor ve yanlışlıkla o alet hareket ederse bütün her şey mahvoluyor.

tam soruyu anladım mı bilmiyorum ama, bunun kendi defteri var. bittikçe defter satın alıyorsun, o defter dışında bir şeye çizip ne olduğunu açıkçası denemedim, çünkü sayfa sayfa defteri gösteriyor app da. ama bilgiyi kalemden çekiyor.

ilk sayfalardaki video açıklayıcı baya, düşünürsen ayarlarız bir şeyler. hediye olmasa da, uygun bir fiyat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...