Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaş köpek mamasını sokak kedilerine versem bir zararı olur mu?

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

GONDARCENGIZ said:

yaş köpek mamasını sokak köpeklerine vermen daha yararlı olur, kediler içinde bayat ekmek süt combosu yapabilirsin

6 senede ev ve yakın çevresinde gördüğüm sokak köpeği sayısı bir elin parmaklarını geçmez ama apartmanın muzur kedilerini elimden geldiğince besliyorum. köpek aramaya kalksam skt i geçer mamanın :D
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

bence ver - çok da farklı değildir onların üretim bantları. Belki sodyum oranları falan farklıdır.

hatta MARS çikolata ile Whiskas ayni fabrikada üretiliyor belli bir yere kadar.

"insanların çöpe attığı hemen her besin artığını yiyorlar, bişi olmaz yea" kafasındayım ben de ama işte sonradan tehlikeli olduğunu öğrenirsem üzülürüm. net bi bilgi gelse de içim rahat etse
Sosyal ağlarda paylaş

Tek seferlikse ver bir şey olmaz yahu (yerlerse tabi asdf). Sürekli yapmamakta fayda var, farklı canlı diyeti sonuçta.

Şöyle bir yazı buldum aratınca;
said:
Genelde, aşırı kilo almıyorsa ve fazla protein köpeğinizde herhangi bir probleme neden olmuyorsa, bir köpek için kedi maması yemesinin bir sakıncası yoktur. Ancak kediler, köpek maması yiyerek yaşamlarını sürdüremezler, çünkü köpek mamaları genelde taurin ve araşidonik asit gibi gerekli besinleri içermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Soru açık sanırım ve evet, ilk etapta "tamam da neden" dedirtiyor ama tl, dr; olacağından bilgili arkadaşlar ya da veteriner patilerden bir cevap rica ediyorum. Teşekkürler

Kedi ara sıra köpek maması yerse direkt zarar göreceği pek bir şey yok, ama sürekli köpek maması yerse eksikliğini çekeceği şeyler var. Dolayısıyla sokaktaki aç hayvana ara sıra vermekte sakınca yok bence. Tek besleyen sensen ve sürekli köpek maması verirsen bir noktada sıkıntı olur anca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...