Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rend (Ex Blizz developerlarından survival)

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

Ben oyunu begendiğimden çok negatif yorum yapmayacağım.

Alpha olmasını göz önüne alırsak evet oyunda bazı buglar var ama oyun dinamiklerine çok etkili değil benim karşılaştıklarım ( uçan domuzlar )

Onun haricinde oyun team based survival.

Oyuna bir donla başlıyorsun ve herşeyi craft edip kaullanman gerekli. Dogafan buldugun hiçbirşeyi direkt kullanamıyorsun. ( kullanıyorsun fakat bir işe yaramıyor, domuzu pişirmeden yersen zehirliuor gibi )

PVE de var PVP de var. Victory diyebilmen için diğer factionları ele geçirmen gerekiyor.

Grafikler güzel.

Skill dengesinden pek bahsedemiyeceğim çünkü rakibi daha hiç görmedik.

Çok zaman lazım çünkü malum insan oğlu herşeyi yapmak istiyor fakat bunun için çok zaman lazım. O yüzden takım çalışması. En iyi zırhı en iyi oku en iyi büyüyü ben yapayım dersen 24 saat yetmez sana. Ortak çalışma laızm.

En güzel tarafı insanlar hemen ortak hareket etmeye başlıyor ve takım haline geliyor. Çünkü herkes birbirine muhtac. Yeni açılan bir serverda 10. dakika başlıyor millet .

" odunlar benden , bende de 10 deri var , taşları ben toplarım. Tamam duvarı ben yaparım" gibi konuşmaya bu hoş oluyor.

Herkes bişeyleri paylaşmaya çalışıyor çünkü faction reputation önemli.

oynayıp görmek laızm. Benim fikrime göre son zamanlarda kaliteli ellerden çıkmış ayrıntısı bol içini istediğin kadar doldurabileceğin bir yapım.

iyi oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu söylemek icin biraz erken bence cünkü daha skillerin konustugu mega combatlar olmadı. Wow da da ilk pvplerin karsılıklı zıplayan adamlar seklinde oldugu dönemler hatırlıyorum. Ayrıca attack power önemli fakat herseyi belirleyen bir unsur değil.
Su an assasin / shaman oynuyorum. Stealth skilli ve rift acama skilli var. Warrior /survival oynayan bir oyuncu 2 kat ap ile gelse ne yapacak. Su anki cok az oyun deneyimimle bile her türlü maymun ederim. ‘ you can jump in shadows 20 meters forward and stay in stealth 3 seconds. + banish your foes to spirit realm for 5 seconds and reduce their armor %50 ‘ + can open a rift to spirit real.
Sadece bu 3 ünü kullanarak bile 3 kat ap adamı alırsın.
Bence daha cok taktik gelistirecek oyuncular bu benim gördüğüm en basic kullanılan.
Su an hersey icin cok erken. ALPHA 😎
Oyunları degerlendirirken dikkate alıyorsanız. Bilgi : steam de 271 incelemeden %71 i tavsiye ediyor durumda. Bir original sin steam basarısı değil ama %90 oyundan iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikleri beğendim, canlı renkler, cartoony survival.

UI baya ilkel henüz, elbet gelişecektir.

Yarattığın karakter için çok seçenek yok. Bazı saç, sakal alternatifleri ascension ile açılıyor? Seçtiğin factiona göre tattoo rengi değişiyor.

Haftada 2 veya 3 kere server reset var sanırım. Tam incelemedim, her serverda gün ve saatler farklı. Standart ve Conquest mod var, nedir bakmadım ama sanırım biri PvP?

Her factiona ait base var, binaları falan burada koyuyorsun, imece usülü. Sen 5 tahta, Ahmet 15 deri, Mehmet 25 taş, vs.

20v20v20 diyordu ama 37 dakikalık gameplay süremde doğal olarak karşı factiondan birini görmedim.

Ağaç, bitki, taş, çalı çırpı harvest ediyorsun. Sağ click ile sol click farklı materyal veriyor.

4 sınıf var. Birkaç ability, birkaç passive sanırım.

Crafting tree baya alternatifli galiba, geliştirmek için ya 142543534 kere harvest ya da o crafting treeden birşey craftlaman/refine etmen gerekiyor.

20 kişilik yakın arkadaş grubu, clan falan olmadan zevk alması zor.
Replayability de bence düşük.

Benim 2 kuruşum bu kadar. Oyun kötü diyemem, sadece bana göre değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftada 2 kere reckoning var. O server reset değil. bu tarih ve saatlerde belli süre ne kadar olduğunu bilmiyorum. Base deki kalkan iniyor. Boss , mob saldırısı başlıyor. Aynı zamanda diğer factionlarda sana saldırabiliyor. Spirit realme kapı açılıyor base in etrafında . Yani sen bu zamanlarda hem base i savunmalısın hemde diğer factionlara saldırı planladıysan bunu yapmalısın.

3 faction olması burada çok etkili 2 si birleşip önce birini ki bu genelde en güçlü olan olacak yorumları var bitirmek isterse işler biraz karışabiliyor.

Grind oyunda etkili çünkü level atlamak için gerekli fakat neyin grindini yaptığınızda önemli. herşeyi grindlemeye kalkarsanız zaman yatmesi mümkün değil. Mesela ben sadece tame için kasıyorum birileri ok zırh filan yapmış zaten. factiona çok sağlam bir mob tamelsem çok işe yarar . sizin için savaşıyorlar çünkü.

daha çok az bilgi mevcut. Spirit realme giriyoruz kimse 10 metreden fazla açılmıyor. içeride neler var başka bosslar mevcut mu bilinmiyor.

İlerledikçe çıkmaza mı gierecek oyun yoksa ciddi eventler mi sunacak göreceğiz. Şu an için offf yapacak bişey yok olacak belli diyemediğinden oyuncular oynanıyor.

En saçma nokta factionlar 20 kişi ve dün gece 10 dakika sıra bekledim oynadığım servera girebilmek için. bu sayının artması gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Oynayan arkadaslar için bir kaç işe yarar ipucu.

* tameleyip bindiğiniz bineği dismiss ederseniz invetory de taşıdığı bütün eşyalar gidiyor.
* öldüğünüzde corpse 20 dakika sonra yok oluyor.
* sogukta cok fazla beklediğiniz chill bite başlıyor kısa sürede ölüyorsunuz.
* cok kısa mesafeden düştüğünüzde çok fazla hp kaybediyorsunuz.
* poison effect varken üstünüzde beslendiğinizde etkisi artıyor.
* sıcak bölgelerde su kaybı 3 katına çıkıyor.
* Faction da elder seviyesine çıkarsanız binaların yerini değiştirebiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...