Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkiye cumhuriyeti kimlik kartı

benjani

Öne çıkan mesajlar

Geçen hafta baba oldum. Perşembe ve Cuma elektrik kesintileri nedeniyle bebeğin nüfus kağıdını çıkaramadım.

2 Ocak Pazartesi sabah 9'da ilçe nüfus müdürlüğüne gittim. Eski cüzdanları artık vermiyorlar, yeni kimlik kartı için de randevu almanız lazım fakat ne websitesi çalışıyor ne de telefon numarası. Randevusuz gelince de bekliyorsun. 1 saatte 5-6 kişi ile ancak ilgilenebiliyorlar çünkü yurdum insanına avuç içi okutma, pin bilgisi verme gibi konular uzadıkça uzuyor.

Neyse, 1 buçuk saat sonra oğlana TCKN alabildim. Kimlik kartı da 15 gün içinde adresinize gelir dediler. Bu yoğunlukta ya gelmez ya da yanlış gelir diye düşünüyorum.

Kendim almak için acele etmeyeceğim. İlerleyen aylar/yıllarda randevulu gidip başvuruyu yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ben cuzdana sıgdırmak istedigim icin alıcam sanırım beklemeden.

Eski kimliği bir süre daha saklamak gerekiyor çünkü;

Yeni kimlikte aile sıra no tarzı no bilgileri bulunmuyor. Bu bilgilerin ilerde yeni kimlikteki çiplere yükleneceği söyleniyor ama kesin bir tarih yok. O yüzden belki lazım olur diye ya o numaraları kaydedeceksin bir yere, yada kimliği üzerinde taşıman gerekecek.

Bulunduğum il pilot bölge kapsamında olduğu için 2 ay önce yeni kimliği almıştım. Tamda üstte anlattığım durumu 3 gün önce yaşadım.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Geçen hafta baba oldum. Perşembe ve Cuma elektrik kesintileri nedeniyle bebeğin nüfus kağıdını çıkaramadım.

2 Ocak Pazartesi sabah 9'da ilçe nüfus müdürlüğüne gittim. Eski cüzdanları artık vermiyorlar, yeni kimlik kartı için de randevu almanız lazım fakat ne websitesi çalışıyor ne de telefon numarası. Randevusuz gelince de bekliyorsun. 1 saatte 5-6 kişi ile ancak ilgilenebiliyorlar çünkü yurdum insanına avuç içi okutma, pin bilgisi verme gibi konular uzadıkça uzuyor.

Neyse, 1 buçuk saat sonra oğlana TCKN alabildim. Kimlik kartı da 15 gün içinde adresinize gelir dediler. Bu yoğunlukta ya gelmez ya da yanlış gelir diye düşünüyorum.

Kendim almak için acele etmeyeceğim. İlerleyen aylar/yıllarda randevulu gidip başvuruyu yaparım.

benim yeni ehliyet 4. günde gelmişti, 2-3 günde çıkarıp kargoyla yolluyolar. yeterki çıksın gerisi sıkıntı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Martta yurtdışına çıkıcam orada araba kiralarken işi kolaylaştırıyo diye biri üfürdü, ona inandım baktım randevuya Ankara için Haziran-Temmuz diyor, en yakın randevuyu KONYA CİHANBEYLİ de buldum haftaya Cuma oraya gidiyorum. Saat 12:15 randevusu, Cuma namazı vaktinde adamı oyaladığım için sıkmazlar umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Teşekkür ederim arkadaşlar. Yok yok biyometrik herhangi bir işlem yapılmıyor. O yüzden kısa sürdü :)

2017 Ocak sonunda bekliyorduk aslında. Erken geldi kerata, okulda falan yıl kaybı olacak. Askerlik için şimdiden hesap açıp üç-beş kenara atmak lazım.

son bedelli 1 ocak 1988 mi neydi o yüzden dedim :)

2 ocak falan olmasın da belki denk gelir öyle bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Martta yurtdışına çıkıcam orada araba kiralarken işi kolaylaştırıyo diye biri üfürdü, ona inandım baktım randevuya Ankara için Haziran-Temmuz diyor, en yakın randevuyu KONYA CİHANBEYLİ de buldum haftaya Cuma oraya gidiyorum. Saat 12:15 randevusu, Cuma namazı vaktinde adamı oyaladığım için sıkmazlar umuyorum.

en az bi yarım saat önce git sen. öğlen arasına çıktı abi arkadaşlar bekleycen bi buçuk saat demesinler sonra. Benim randevu da öğleden sonraki ilk randevuydu 2.30 gibi gelmişti paşalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...