Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevgili paticik sakinleri

13si13

Öne çıkan mesajlar

iş yok ama. var mı?

eniştesini, kayınçosunu, teyze kızını işe almaktan kadro mu açılıyor? akademisyen olmak istiyorum inatla, olamıcam ama %90. babam gidip elçiden mektup isteyecek rica minnet, beni sokucaklar bi elçiliğe (şansım yaver giderse), girdiğim maaşa 5 senede 300 euro zam ala ala 20 sene çürüyecem. erasmus, yüksek lisans, doktora falan hepsi çöp olacak.

okula gidip gelirken sıhhiye'de ölmezsem tabii, oraya hiç girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

feverfeverray said:

iş yok ama. var mı?

eniştesini, kayınçosunu, teyze kızını işe almaktan kadro mu açılıyor?

züğürt tesellisi bunlar.

zamanında mezun olup, gözünde ışık, zamanında deneyimini toplamış insana her yerde iş var. ama daha iyi ama daha kötü. sen 30 yaşında mezun olup, 8 yaz boyunca bilgisayar oyunu oynayarak geçirdiysen, sıfır staj, sıfır deneyim iş arıyorsan tabii iş yok.
Sosyal ağlarda paylaş

mevcut TR şartlarında, elle tutulur-gözle görülür ürün üretmeyen, şirket sahibine doğrudan para kazandırmayan (aha bunu sattım parası da bu) yada cerrahlık gibi ölecek hastayı diriltmeyen meslekler dışında ki tüm iş kolları geçersiz durumda.

hiç uğraşmayın, gidip bi inşaatta ameliliğe başlamış olsam, en azından 3-5 sene sonra müteahit kalfası oluyorsun sonra da yatırım apartman dikmek isteyen birinin arsasını vs. bulup, daire başına işin masraflarını üstlenme raddesine geçtiğinde zaten zengindik.

böyle bi iş bulmak lazım güncel şartlarda söyleyeyim... yada gidip üst düzey doktor olun, bu ülkede GDO'lu yiyecekler, gaz zehirlenmeleri, ne idüğü belirsiz ürünler, ne bakıyorsun homuğagodumun diye silah sıkanlar olduğu müddetçe en genel geçer meslek.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

feverfeverray said:

iş yok ama. var mı?

eniştesini, kayınçosunu, teyze kızını işe almaktan kadro mu açılıyor?

züğürt tesellisi bunlar.

zamanında mezun olup, gözünde ışık, zamanında deneyimini toplamış insana her yerde iş var. ama daha iyi ama daha kötü. sen 30 yaşında mezun olup, 8 yaz boyunca bilgisayar oyunu oynayarak geçirdiysen, sıfır staj, sıfır deneyim iş arıyorsan tabii iş yok.

bana iş var hacı abi. ben her yaz gidip hatrı sayılır yerlerde çalışıyorum. bu yaz çalışmadım sadece tatile gittim çünkü. ayrıca benim mezun olduğum bölüm zaten göt kadar bi nüfustan oluşuyor. ingiliz dili edebiyatı gibi değil yani.

ben özel sektör çalışanı olmak istemiyorum, patronuma milyarlar kazandırmak istemiyorum aşağıda yazmış arkadaş. akademisyen olup öğretmek istiyorum, öğretmen olayım derdindeyim ben. onu yapamazsam gider 4 dille ablamın ofisinde çürürüm en kötü. napayım?

iş yok serzenişimin tek sebebi kadro sıkıntısı şu an ilk hedefim bu olduğu için. masakari de söylemiş işte.

benim işim hazır diyip rahatlayamıyorum ama, zaten bu yüzden bu haldeyiz. herkes kendi götünü sağlama alıyor ve kimse arkasına bakmıyor. bana dokunmayan bin yaşasın yehey çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede akademisyenlik deli işi ya

bi de şöyle bir durum var. nedretten gir olaya. senin istediğini çok fazla isteyen var ama yeterince kadro yok. hani türkiyede olan yozlaşmanın akademi boyutundaki yansımasını es geçiyorum. o yozlaşma olmasa bile zaten best of the best'ın girmesi gerek o kadrolara. ee sen okulu uzatıp, yaya yaya bitiriyorsan zaten o kadroları dolduran kişi olman baya zor. o not ortalaması ile kim ne yapsın seni diğer tarafta mükemmel notlar ile başarılı bir şekilde bitirmiş bir sürü aday varken değil mi?

amca, dayıdan ziyade bunu da hesaba katmak gerek.

bahane yaratıp da downward spiral yaratmak yapabileceğiniz en kötü şey. okurken, mezun olmanın eşiğinde hepimiz yapmışızdır. düzenin bozukluğu, haksızlıklar, adaletsizler vs. bunlar hayatın gerçeği. orta doğu ülkesi olduğumuz için artık belki her zamankinden daha dişe gelir boyutta fakat yaşadığın düzenin parçası bu. hayatta kalmak istiyorsan bunların farkında olmak yeterli değil. bunları söylemenin kimseye yararı olmadı çünkü herkes 3 aşağı 5 yukarı biliyor, hayatının bir yerinde deneyim ediyor zaten.

senin farkındalıkla yüzleştiğinde iki seçenek var. ya bozmadan exceptional olarak kendini geliştirip, çarpık düzenin önüne geçeceksin ya da buradan gideceksin.

özel sektör farklı tabii. özel sektör adaletsizliği, haksızlığın alası ama çok fazla alternatif ve farklı düzen var. çok iyi şirketlerde var ama yine aynı konuya geliyor. iyi şirket, iyi eleman almak istiyor. bu da ilk başta eğitim kontrolünden geçiyor. okulu yıllarca uzatmış adam görüşmeye bile gidemez. platform otomatik filtreliyor zaten seni :)
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı burda işte ya,

benim önceliğim yaptığım işten zevk almak ve onu gerçekten istemek. ben bunu bunu istiyorum diyip temelimi ona göre atmaya çalışıyorum. "türkiye'de bla bla olmak delilik" bana göre çok yanlış bir cümle.

belki ben yanlış düşünüyorumdur bilmiyorum. çok zengin de oldu ailem, en dibi de gördük zamanında. ne kazanırsan onu harcıyorsun, ekonomik dalgalanmalardan öğrendiğim tek şey bu oldu. bu nedenle kadrosuz öğretmen bile olsam gidip hazırlık fakültesinde, ona da okeyim. 900 lira maaş da alırsam, ben yolumu bulurum yeter ki sevdiğim işi yapayım.

ne kadar çok kazanabilirim diye bakamıyorum ben olaya. delilikse delilik, 30 yıl boyunca benden sonra gelen gençlerde bir iz bırakmak ve ölünce hatırlanmak istiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Muhabbete Katıl

Şimdi mesaj gönderip sonrasında kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız varsa giriş yapın ve hesabınızla mesaj gönderin.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Paylaştığınız link otomatik olarak mesaja iliştirildi.   Bunun yerine link olarak göster

×   Önceden girilen içerik getirildi.   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...