Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PISA Testi

calimero

Öne çıkan mesajlar

Karag8z said:

nasıl yakıt elde edilir önemli değil. sorunun amacı başka. sürdürülebilir üretim için ne lazım onu soruyor.

Organizmaların ürettiği atıklar ile su pompalarını çalıştıracak yakıt sağlamak.

olm organizmanın hani ürettiği atık ile hangi yakıtı üretiyosun da su pompaları çalışacak? işte mesela ben böyle düşündüm, aşırı komplike.

finli çocuk ehühe yakıt üretelim diye basmıştır ona. bizim çocuklar da belki hani salak olduklarından değil aşırı komplike düşündüklerinden yanlış cevap veriyo olabilirler diye düşündüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da tankta bir problem var. Problemin cozumu anlaminda surdururebilirlik olarak anliyorum ben olayi, problemi cozmeden bedava enerji bulsan ne olur. Yani sorunun cevabi verilen bilgilerin veya istenildigi dusunulen bilgilerin disinda kalan, ekonomik bir etmen.

Onu sormak icin o tank resmini koymana gerek yok o zaman. Rastgele bir su tanki koy nasil surdurulebilir yapariz de, ayni sey. Iki soruyu niye birbirine bagliyorsun o zaman.

Yani yakiti uretebiliyor olsan bile sorularin sorulus bicimi ve gidisati acisindan mantik hatasi gibi geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

6/7. son soruda patladim. yalniz son soru biraz garip olmus.

Dil balıkları, daha çok kum kurtlarıyla besleniyor denmis, yani sadece sazliklarin artirilmasi ve okyanusdan su cekilmesi gerekli besini verecek mi bu hayvanlara?

zike zike atacan o kum kurtlarini iceriye arkadas. baliklar ac galir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...