Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS ile ilgili

Cute

Öne çıkan mesajlar

Beyler selam.

Benim borcum gözükmüyordu ancak şimdi şöyle bir bakayım dedim.2011 yılından 4 ay 2016 yılı fuşş ve burası komik ocak 2017 ye kadar borc yazmışlar.

Toplam 2.400 gibi bir tutar.Ben 2015 yılının soundada istifa edip ayrıldım işimden, Eylül 2016'da ülke dışına çıktım ve artık Türkiyede yaşamıyorum.

Napmak lazım anlamadım gitti...Ay başına 199tl yazmışlar.Hemen gidip gelir testine mi gireyim girsem ne değişiyor yine geçiriyorlar yazmış arkadaşlar.Girmesek mi girsek mi bu heriflerin bir yere gideceği yok her türlü alacaklar gibi duruyor parayı.

Girmesem taksitli ödeme şansım gidiyor mu.Ben her şekil girip ikametgahımı yurt dışına alayım diyorum ama Ocak 2 ye yetişemem sanırım.En azından 2017 yılına komple yazmazlar borç.

Az akıl versenize şu mantıksız olaya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Baba gelir testi yaptırmadıysan ve fakirsen, yaptır. Ödemeyeceksen sonra ödemezsin. Ama ben fakir değilim, yaptırdım 150 250 lira falan geliyor diyorsan, 31 ocak'a kadar bir ara taksitlendirirsin. sonra yine ödemezsin.

şöyle alalım biz seni: https://forum.paticik.com/read.php?13,7267542,page=31#msg-8520913
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

Beyler selam.

Benim borcum gözükmüyordu ancak şimdi şöyle bir bakayım dedim.2011 yılından 4 ay 2016 yılı fuşş ve burası komik ocak 2017 ye kadar borc yazmışlar.

Toplam 2.400 gibi bir tutar.Ben 2015 yılının soundada istifa edip ayrıldım işimden, Eylül 2016'da ülke dışına çıktım ve artık Türkiyede yaşamıyorum.

Napmak lazım anlamadım gitti...Ay başına 199tl yazmışlar.Hemen gidip gelir testine mi gireyim girsem ne değişiyor yine geçiriyorlar yazmış arkadaşlar.Girmesek mi girsek mi bu heriflerin bir yere gideceği yok her türlü alacaklar gibi duruyor parayı.

Girmesem taksitli ödeme şansım gidiyor mu.Ben her şekil girip ikametgahımı yurt dışına alayım diyorum ama Ocak 2 ye yetişemem sanırım.En azından 2017 yılına komple yazmazlar borç.

Az akıl versenize şu mantıksız olaya :)

yurtdisinda yasadigini ispat edebilirsen siliyorlar. konsolosluga derdini anlatirsan yardimci olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm

Öğrenci değilim beyler.İkametgahı alacağım konsolosluktan ama 2016 eylülde çıktım yani 2016 başından beri yazdıkları borçtan kurtaramam büyük ihtimal. çünkü başka bir arkadaş giriş çıkışlarını istiyorlar dedi bana...(2015 sonundan işten ayrıldım o ara geçirmeye başlamışlar.)

Anlamadığım ben ocak 2 yi kaçırdım mesala gelir testine bir daha giremeyecekmiyim ne olacak tam orayı kestiremedim.Habamam borçmu yazak bu herifler.Bu ay memlekete dönmem baya sıkıntı o çok geriyor şuan.

Yurt dışı ikametgah işin bailangıç süresi vs var mı acaba deneyim oldumu.Tuş olduk yaf resmen..
Sosyal ağlarda paylaş

'' 2 Ocak 2017’ye kadar gelir testi yaptırırsa ve yaşadığı hane içindeki kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az olduğunu kanıtlarsa bütün GSS borcunu sildirebilecek. ''

Kişine başına düşen gelir nedir abi amk.4 kişiyiz biz babam emekli proje müdür açıktan alıyor parasını ciddide emekli maaşı var.Annem ev hanımı kardeşim yurt dışında öğrenci e birde ben varım kendi adresim olmadığından.Bildiğin her türlü geçirecek küfür edicem konu dışından olmayalım sabah sabah.

Şu işi yaptırıp borçtan kurtulan var mı yoksa minimaze edip yinede geçiriyorlar mı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...