Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online Scrolls

imamizer

Öne çıkan mesajlar

Wishmaster said:

Çağlar sende yazılım bilgisi var mı? Yoksa game designer olup yazılımcılara mı yaptıracaktın?

Bende ne arar be yazılım mazılım :D Sadece uff ne tutar var ya dediydim. Sonra aklıma geldikçe bak şunu da yapardım bunu da yapardım. Bak dungeonlar aha böyle olur falan diye düşünmüştüm.

Mesela sallıyorum. Balrog kesmeye gidiyon. Matchmaking o anda seninle beraber o dungeona giren adamlarla eşleştiriyo önce. Sallıyorum 3 tanesini kestikten sonra Balrog'a ulaşıyosun falan gibi.

Olm çok pis tutmaz mı ya? Kart oyunları accayip popüler oldu tekrar. E ultima şu anda 30lu yaşlarını yaşayan (yani cebinde parası olan) nesli büyüten ilk mmo. Nası para kırılırdı var ya üfff. Hatta sırf para kırmak için hartstone gibi trade engelleyecektim. Çok iyi olan zaten keser lootlar. P2W olmasının da önüne geçilir.
Sosyal ağlarda paylaş

spompas said:

unity de augmented reality isine dondurebilirim.
hadi hype

benim aslında board game fikrim var augmented reality ile. böyle herkes işte teoefonuyla masaya bakacak figürleri, haritayı falan gorecek. online game olacak bir yandan. hatta bluetooth falan bile olabilir. baya güzel olur. boardgamein baskı, kutu, dağıtım zorluklarına da gerek kalmadan app olarak satacaksın. mis.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi onu vuforia'yı görmüş herkes düşlüyor da, detection olayı vs baya optimizasyon gerektiriyor sanki. Yabancı veletler yapmışlar hemen şirket falan kurup da, PR olmayınca tutmadı galiba.

bir de P2W yapamazsın onu. Kağıttan print ederek her türlü yaratığı çıkarırlar. Ben mi yanlış düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

retail satacaksın abi zaten. micro transactionmış, mountly fee miş yönetmesi zor şeyler. koy 5-10 dolara sat işte. server için ya bluetooth, ya da lan desteği koy yada player host olsun. sen server kısmıyla da ilgilenme. oyunu sat al paranı.

board'u internete yükle isteyen çıktı alsın sersin masaya. ya bilmiyorum ben düşünüyorum baya bunu. yapılabilir gibi geliyor. aslında direk heroes'un boardgame gibi augmented reality ile oynananı olabilir.

valla yapılır ya.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında kendi deckinden ortalama bir talent çıkarsa, atıyorum adam yaptığı deckte %3 sword kullanmış %12 bow var, bu yüzden yaptığı maç sonrası oynadığı karakter ilgili skilllerde level alsın.

sonra skillerine göre kartın damagei + skill damage falan olsa.

böylece karakter yenildiğinde full loot alınsa da adam hayata küsmez.

üstüne bir map yapılsa ve kart düşse, tamelense. map üzerinden ore kasıp blacksmithlesek.

ve bunun üzerine map üzerinde karakterin hareketini % risklere ve sürelere bağlarsan: tamamen atıyorum şehirden madene gitmek 15 dk, geçilen bölge 3, ilkinin riski %1 diğerinin %5, üçüncünün(maden) %61.

tıklarsın, sürekli kontrol etmeden arkada gider, risk sonucu ambush olursa belirli süre verirsin oyuna gelmek için gelmezse ölür.

playerlar madene gidip atıyorum /ambush atarlar. süre cooldownı ile eşleşme olur.

şehir pickpocket free olur kart çalınır.

card game & 1d browser game & text based rp & ultima setting gibi.

bilemiyorum altan.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel de kart oyunu için o detayda konsepte işlere girmek bildiğin browser based oyuna dönüyor.

loot olayını düşünüyorum. full loot yerine common olmayan scroller arasından 3 tane sana gösterilir sen de birini seçersin vs. gibi bir şey olabilir. olay tamamen scrollere erişme kolaylığı ile alakalı.

dailyler olacak instance mantığında. bunlar yaratık olacaktı mesela licch lord a karşı oynayacaktın ve yenip loot alacaktın. sanırım bunu karakter yerine mekan odaklı yapacağım.

brit veya vesper mezar mesela. arka plana çakacaksın görseli. 3 maç yapacaksın sırayla. birincisi skeleton a karşı, ikincisi ghoul, üçüncüsü lich falan. 3 maçı bitirince random loot alacaksın. yada tek maç olur bilemiyorum.

işte bunu destard, shame, coveteus gibi dungeonlara uyarlayacaksın veya işte bandit camp, ork camp vesaire de olur. scroller buralarda drop olarak kasılacak.

ha belki ne olabilir? pk mantığı bu sisteme konabilir. mesela, sen pk'sın gidip bu saydığım instanceların birine park edeceksin. o instance'ı oynayıp kart kasmaya gelen adam seninle karşılaşacak bir anda. işte burada kural sistemi düşünülür, kaçma kaçamama, belli bir yüzdeyle kaçma, mavi ölünce 1 scroll pk ölünce tüm scrolleri lootlatma vs. gibi.

aslında şimdi yazarken ve soylediklerinizden aklıma oyunu biraz daha harita olarak interaktif yapma fikri geldi. en azından butonlarla oynayacağın instanceı seçmektense haritadan seçmek falan. yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Wishmaster said:

Çağlar sende yazılım bilgisi var mı? Yoksa game designer olup yazılımcılara mı yaptıracaktın?

Bende ne arar be yazılım mazılım :D Sadece uff ne tutar var ya dediydim. Sonra aklıma geldikçe bak şunu da yapardım bunu da yapardım. Bak dungeonlar aha böyle olur falan diye düşünmüştüm.

Mesela sallıyorum. Balrog kesmeye gidiyon. Matchmaking o anda seninle beraber o dungeona giren adamlarla eşleştiriyo önce. Sallıyorum 3 tanesini kestikten sonra Balrog'a ulaşıyosun falan gibi.

Olm çok pis tutmaz mı ya? Kart oyunları accayip popüler oldu tekrar. E ultima şu anda 30lu yaşlarını yaşayan (yani cebinde parası olan) nesli büyüten ilk mmo. Nası para kırılırdı var ya üfff. Hatta sırf para kırmak için hartstone gibi trade engelleyecektim. Çok iyi olan zaten keser lootlar. P2W olmasının da önüne geçilir.

Balrog ne yav , balron değil miydi Ultimadaki.
Sosyal ağlarda paylaş

1-2 güne 0.10 sürümünü bitirmeyi planlıyorum. sandığımdan çok vakit aldı çünkü büyük oranda network/server konularında hiç bilmediğim php ile uğraştım ve yaptığım yeniliklikler/eklemeler büyük çaplı şeyler oldu.

bi aksilik çıkmazsa bu gece, yetişmezse 1-2 güne detayları görselleri paylaşırım burada.

yol haritasında sonraki hedef tekrar game mechanic kısmına odaklanıp tüm büyüleri/yaratıkları tanımlamak. buna göre starter deck ve dropları ayarlamak ve betaya geçmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...