Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RIP what.cd

bajazet

Öne çıkan mesajlar

Shean said:

rutracker'ın yanına bile yaklaşamamış, edgylerin elitcilik kastığı yer kapanmış. heyyo!

Rutracker ile What.CD'nin kulvarları birbirinden tamamen farklı. Belki de bilmeyip ya da kompleksin ile karşılaştıma yapmaya çalışmışsın ama Rutracker forumdan hallice kaliteli içerik barındıran public bir site. What.CD ise 2.7 milyon torrent'ı barındıran, 150.000 kullanıcısı olan müzisyenlerin bile yararlandıkları ve eserlerini kendilerinin paylaştığı ve ilk kurucularının müzisyenlerden oluştuğu, sadece müzik değil e-kitap, sesli kitap, programlar, kaliteli topluluğu, rehberleri ve kaliteli yönetimiyle internet tarihinde eşi benzeri olmayan, gelmiş geçmiş en iyi private tracker'dı. Her bakımdan What.CD ezip geçer ve kendisine rakip bile almamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

rutrackera bakın bakalım what.cd kapandığından bu yana kaç flac yüklenmiş :)

islenderiye kütüphanesinin yıkılmasına benzetiyorlar ve çok doğru. en iyi private trackerdı net. bakalım yerine elbet bir şeyler kurulacaktır yakın takip ediyorum. bu arada paticikten davet ettiğim ve iyi tutunmuş sürekli giren bir arkadaş vardı onu bulamıyorum ortaya çıkarsa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

ömrü hayatımda hiç duyamayacağım grupları adamları, what.cd'nin kataloğu sayesinde öğrendim. site sayesinde tanıştığım ve ultra saygı sevgi çerçevesinde sürekli birbirimize albüm önerdiğimiz arkadaşlarım vardı. şimdi bunun neresi aptalca? önüne geçeni almıyor diye siteye karşı bu nefret neden?
Sosyal ağlarda paylaş

cabiria said:

ömrü hayatımda hiç duyamayacağım grupları adamları, what.cd'nin kataloğu sayesinde öğrendim. site sayesinde tanıştığım ve ultra saygı sevgi çerçevesinde sürekli birbirimize albüm önerdiğimiz arkadaşlarım vardı. şimdi bunun neresi aptalca? önüne geçeni almıyor diye siteye karşı bu nefret neden?

Arkadas amma butthurtsunuz ya, adam senin bu yaptiklarina sacma demiyor zaten, isin icine giren elitizmden, burokrasiden ve tarikatimsi triplerden bahsediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamların yaptıkları işi küçümsüyorsunuz ama üstlendikleri işler o kadar kolay değil ve sizin gözünüzde elit görünmeleri normal. Elit görünmelerinin sebebi siteye bodoslama girip istediğini indirip hiçbir karşılık vermeyen bilinçsiz P2P kullanıcılarını engellemek üzerine oluşturdukları sistem ve bana sorarsanız elitler ve öyle de olmalılar.

Bir kere adam X sitesi kuracak, önce bunu gizli ve güvenli tutmalı, sonra server, storage maliyeti var, site bağışlarla dönüyor, siteyi sadece kendi yönetmiyor, bir sürü moderatör görevli, örnek veriyorum x mod yemiyor içmiyor IRC'de milletin sorunlarını çözmeye çalışıyor. Siteyi kim programlıyor, kim güncelliyor?

What.CD, daha düzenli bir ortamda P2P ruhunu devam ettirmek ve daha çok üyelerin satın aldıkları materyalleri belli kurallara uygun şekilde paylaşım yaptıkları bir yerdi ve bu sayede 892,015 "Perfect FLAC" arşivi oluşturuldu. Sitedeki sıkı kurallar olmasaydı böyle bir sonucun çıkması mümkün olur muydu?

Özellikle What.CD, geliştiricilerinin geliştirdiği Gazelle scripti sayesinde diğer tracker'lara kıyasla çok daha kullanışlı ve güvenliydi. Şu an bu script birçok iyi private tracker tarafından halen kullanılmakta.

https://github.com/WhatCD/Gazelle
Sosyal ağlarda paylaş

hyshot said:

Shean said:

rutracker'ın yanına bile yaklaşamamış, edgylerin elitcilik kastığı yer kapanmış. heyyo!

Rutracker ile What.CD'nin kulvarları birbirinden tamamen farklı. Belki de bilmeyip ya da kompleksin ile karşılaştıma yapmaya çalışmışsın ama Rutracker forumdan hallice kaliteli içerik barındıran public bir site. What.CD ise 2.7 milyon torrent'ı barındıran, 150.000 kullanıcısı olan müzisyenlerin bile yararlandıkları ve eserlerini kendilerinin paylaştığı ve ilk kurucularının müzisyenlerden oluştuğu, sadece müzik değil e-kitap, sesli kitap, programlar, kaliteli topluluğu, rehberleri ve kaliteli yönetimiyle internet tarihinde eşi benzeri olmayan, gelmiş geçmiş en iyi private tracker'dı. Her bakımdan What.CD ezip geçer ve kendisine rakip bile almamıştır.

Ulan görende site adama babasından miras kaldı aile şirketi sanar. Ben bizim şirket battı bu kadar hislenmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

netflix in önünü açmasınlar abi niye açıyorlar ki.

tr ye toplam contentin 100 de 1 ini verecek, ama elin adamından fazla para ödeyeceğim. oldu. vay efendim kanada ip si ile girersek farklı content geliyormuş falan da demeyin, zorunda değilim abi. ben de oranın vatandaşı gibi paramı çatır çatır veriyorum, niye el kadar içeriğe maruz bırakılayım ki. vergisi, anlaşması onları ilgilendirir. tek bizim ülkeye özel değil biliyorum, ama saçmalık yani. 4 ay boyunca parasını verdim, haketmiyor an itibariyle.

zaten hani tek netflix de olayı çözmüyor, torrente falan mecburuz daha uzun bir süre. bir sürü kanal var, onları tek çatı altında toplayan bir yer olsa, netflix gibi, HER dizi olsa aylık 30 dolar bile veririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Intellectual property var ortada. Parasini verdim, buyrun kendi rizamla redistribute ediyorum diyemezsin. Afrika'da ac cocuklar var onlarin yararina dagitiyorum bile diyemezsin, yine IP nin sahibinden izin alman lazim.

P2P ruhu dedigin seyin %99 u illegal, kalan %1 i kendi "urettigi" icerigi paylasiyor. Ha %1 ama cok guzeldi diyorsak, baska legal platformlarda da sonucta bu "artist" ler devam eder.

Edit: P2P ruhuna ithafen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...