Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aramızda macbook (retina, 2016) kullanan var mıdır?

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
"roket adam" said:

abi sahada çalışan birine windows önermeyin allah rızası için :) tam toplantıdan çıkıcam "lütfen bilgisayarınızı kapatmayın güncelleme var" diye kitliyor, iki saat elimde mavi ekranlı bilgisayarla geziyorum dfkjdlsf. bunlardan bıktığım için tekrardan mac'e daldım zaten. nefret ediyorum windowstan, beni yavaşlatıyor tamamen.

Pro'da otomatik updateler kapatılabiliyor. Ben sadece istediğim zaman güncelliyorum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Saati ayarlanmıyor mu her türlü, gece yarısına falan çek download&install saatlerini. Metered connections seçersen gene wi-fi üzerinden falan da download etmez veya Active Hours ayarla, gün içinde yüklese de restart atmasın mesela.

Şirket bilgisayarı olmasıyla falan alakası yok, tamamen kullanıcı hatası bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bir de kahretsin dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi, toplantı varken herkesin cihazı bir anda güncelleme yapıp restart atmaya başlıyor ve itibariyle toplantı iptal oluyor direk, aynı anda, bütün dünyada...Böyle bir saçmalık olur mu, şu mesajı yazarken hiç mi düşünmedin
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen hiç active directory domain'ine dahil ve yönetimsel tüm şeyleri kısıtlanmış bir bilgisayar kullandın mı? bunlar hep bağlantılı şeyler, saati değiştirirsen update'i yapmazsan vs. bu sefer vpn'e bağlanamazsın, ayarları fazla kurcalarsan davranış analizi şeysi tetikler telefon açar sorarlar noluyo diye, o işler öyle kolay değil yani. bir çoğunda hiç kurcalayamazsın bile.

windows da fazla kullanılıyorsa mazisi uzun ve lobisi sağlam olduğu için. ısrarla belirtiyorum bilgisayar kullanıcılarının belki %70'i rutin işleri yapan insanlardan oluşuyor, bunların uygulamaları web'e kaydıkça bu insanların 100-200 dolarlık lisans ücreti vermek yerine temiz temiz android, linux vs kullanmamaları için bir sebep yok. gelecek tamamen open source yani. mac de kalan %20'lik "üretken" kitlenin niche'i olarak kalır, arada kalan %10'luk legacy windows uygulamalarını kullanmak adına mecburen o 200 doları vermeye devam eder (bunlar öyle cnc tezgahları falan kullanan insanlar)

tabii bu başbakanını ceo'ların ziyaret edip rüşvet teklif etmediği ülkelerde öyle olur. o tarz ülkelerde de fatih projesinin bir numaralı tedarikçileri amerikalılar olur işte. yoksa abi eyüp muhtarlığında yazıcı olan herifin windows neyine?
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

abi sahada çalışan birine windows önermeyin allah rızası için :) tam toplantıdan çıkıcam "lütfen bilgisayarınızı kapatmayın güncelleme var" diye kitliyor, iki saat elimde mavi ekranlı bilgisayarla geziyorum dfkjdlsf. bunlardan bıktığım için tekrardan mac'e daldım zaten. nefret ediyorum windowstan, beni yavaşlatıyor tamamen.

Yeni mac almis adamin windowsa bok atma ritueli de paha bicilmez yani.

Olm kullanin iste hangisini seviyorsaniz, hangisi daha iyi goruyorsa isinizi. bu ne fanboyluk daha ikinci gunden.
Sosyal ağlarda paylaş

Apple'in en eglenceli noktasi sacma sapan seyler yapiyorlar ve ustune para veren denekler bulabiliyorlar. Ben de mac kullaniyorum kac yildir ama o macbooklardan sevseler almam, ne gerek var. Tech-savy insanim ama bir tane usb-c aletim yok, bi de tek portlu alet alicam dunyanin parasini verip; olacak is degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...