Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mesai

Mrlee

Öne çıkan mesajlar

mesela benim anlamadığım şeyler arasında müdürünün vizyonunu paylaşmak yoksa o şirkette pek birşey olmamak gibi konseptler var.

bir keresinde eski müdüre, kız arkadaşımı havaalanına bırakacağım o yüzden akşamki toplantıya katılamayacağım dedim, adam bana başarılı olabilecek bi insansın kız arkadaşın da kendi gidebilir havaalanına dedi öteki gün istifamı verdim.

mesela insanların kariyer uğruna gururlarından falan vazgeçmelerine falan da hastayımdır.

İnsanlar genel olarak hayatla ilgili borç olsun, plan program olsun kendilerini yanlış bir konuma sokuyor ve bunun sonucu olarak bir gün kafası atıp istifa edemiyor şirkete eyw çekmek zorunda kalıyorlar ve hayatlarını mutsuz yaşıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

mesela benim anlamadığım şeyler arasında müdürünün vizyonunu paylaşmak yoksa o şirkette pek birşey olmamak gibi konseptler var.

bir keresinde eski müdüre, kız arkadaşımı havaalanına bırakacağım o yüzden akşamki toplantıya katılamayacağım dedim, adam bana başarılı olabilecek bi insansın kız arkadaşın da kendi gidebilir havaalanına dedi öteki gün istifamı verdim.

mesela insanların kariyer uğruna gururlarından falan vazgeçmelerine falan da hastayımdır.

İnsanlar genel olarak hayatla ilgili borç olsun, plan program olsun kendilerini yanlış bir konuma sokuyor ve bunun sonucu olarak bir gün kafası atıp istifa edemiyor şirkete eyw çekmek zorunda kalıyorlar ve hayatlarını mutsuz yaşıyorlar

şu bold kısım ile ilgili katılmıyorum sana açıkçası. ha adamın dediği "başarılı olabilecek bir insansın" ne demek, orası saçmalık.

ama herhangi bir sağlık veya başka bir engel yoksa, hava alanına taksi ile gitmek bence gayet mantıklı bir hareket yani. şu hava alanına bırakma ve oradan karşılama olayına biraz tersim ben. hava alanları zaten şehirin en saçma yerlerinde, niye 60 km yol ve 3 saatini harcıyorsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

abi toplantıya kalmak istemiyorum ve bir bahanem var :D

ben de biliyorum taksiye bin aşkım sen benim toplantım var müdür atar gider yaptı bırakamıycam demeyi ama işte insan hayırdır ya falan diyo içten içe

e adam anlamış işte senin kaytarmaya çalıştığını. sen gelip burda dert yanıyorsun ama yani aslında haklı olan adam :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

iyi yapmışsın.
hangi konumda çalışıyorsun? beyaz yakalıya pek mesai ödenmez. mesaiye kendin mi kaldın yoksa zorla mı bıraktılar?
müdür dediğin en üst düzey mi yoksa daha üstü var mı?
vazgeçilmez eleman mısın?

mesai kalınma şu yüzden
x birimi son dakikay bıraktığı ve yürütemediği işler yüzünden bütün şirketi kitledi
ben de vaktinden önce bitirmiştim işleri
ufak tefek eksikleri toplarlıyorum
tabi bunu belli etmek gibi bir hata yaptım
herkes 2-3 saat çalışıyorsa
ben erken çıkıyordum
cumartesi de geleceksiniz koordinasyon yapıcaz dediler, ben de yazın mesaiyiyi dedim

kimse vazgeçilmez değildiri bilecek kadar iyiyimdir
müdürden sonra yk var
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

monoscope said:

ben de biliyorum taksiye bin aşkım sen benim toplantım var müdür atar gider yaptı bırakamıycam demeyi ama işte insan hayırdır ya falan diyo içten içe

e adam anlamış işte senin kaytarmaya çalıştığını. sen gelip burda dert yanıyorsun ama yani aslında haklı olan adam :)

ama şöyle bak olaya, neler duydum ya evde sorun olduğu halde geç geldi diye azar yiyen falan yani pek çok tip yönetici tanıdım melek gibi insanlarda tanıdım ama öğrendiğim tek şey iş için hiçbirşeyden feragat edilmez çünkü zaten yaşayabilmek için çalışıyoruz, yaşamaya müdahele edecekse orda bir dur demek lazım.

mesai konusunda da şirkette bakıyorum ben çıkarken herkes 6 da hala oturuyor hatta gidip marketten birşeyler alıp şirkette fazladan 1-2 saat geçirmeye hazırlanıyorlar falan. ne biliyim abi yani bir insan niye şirkette fazla vakit geçirmek ister ki.

işte insan kariyer uğruna böyle şeyler yapınca ben de garipsiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

burası türkiye diyoruz da

mesaiye kalmama rağmen mesaim ödenmiyor işte şahitleri kanıtları diye başvurulduğunda gerekli merciye

nasıl sonuçlanıyor.

yada mesela bir sürü yer sigortasız işçi çalıştırıyor. hatta sözleşme bile yapmadan çalıştırıyor.

işe girdim 20 gün çalıştım sözleşme ve sigorta yapmak için oyaladılar. işte şahitleri işte kanıtları diyince ne oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

sabonis said:

monoscope said:

ama şöyle bak olaya, neler duydum ya evde sorun olduğu halde geç geldi diye azar yiyen falan yani pek çok tip yönetici tanıdım melek gibi insanlarda tanıdım ama öğrendiğim tek şey iş için hiçbirşeyden feragat edilmez çünkü zaten yaşayabilmek için çalışıyoruz, yaşamaya müdahele edecekse orda bir dur demek lazım.

mesai konusunda da şirkette bakıyorum ben çıkarken herkes 6 da hala oturuyor hatta gidip marketten birşeyler alıp şirkette fazladan 1-2 saat geçirmeye hazırlanıyorlar falan. ne biliyim abi yani bir insan niye şirkette fazla vakit geçirmek ister ki.

işte insan kariyer uğruna böyle şeyler yapınca ben de garipsiyorum

Simdi senin yasini veya pozisyonunu bilmeden yaziyorum fakat maalesef ozellikle bazi sektorlerde beyaz yakalarda cok fazla cekisme var. Bir sekilde siyrilmak lazim ki terfiyi alan sen ol, ileride daha rahat et. Demissin ya yasamak icin calisiyoruz diye iste ilk baslarda biraz fazla sikip sonradan daha rahat yasayabiliyoruz, tabi bu her zaman boyle olmuyor veya destekledigim icin soylemiyorum fakat maalesef durum boyle.

Tabi bu tercihi senin yapabiliyor olman lazim, x kisisi insiyatif alir mesaiye kalir, daha cok calisir, elini tasin altina sokar, y kisisi sadece verilen isi yapar, etliye sutluye karismaz. Sonucta ikisi de isinin gerekliliklerini yerine getiriyor, bu kimseye "ya sende potansiyel var bak bunu kari kizla harcama, mesaiye kal" deme hakkini vermemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

şirkete müfettiş gelir 3-5 kişiye sorar o 3-5 kişi de işini kaybetmekten korktuğu için doğruları söylemez olur biter

e müfettiş bunun olabileceğini tahmin edebilecek kapasitededir ki müfettiş olmuş. sen başka kanıt göstermezsen öyle bırakırsan olur biter tabi.

mesela otelde çalışmışsan o otele gelen kalan bir sürü müşteri var sonuçta, yada çalıştığın yere dışardan çalışan mesela sabahları ekmek getiren ekmekçi gibi bir sürü tanık var. bu şahitleri dijital kanıtlarlada destekleyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

burası türkiye diyoruz da

mesaiye kalmama rağmen mesaim ödenmiyor işte şahitleri kanıtları diye başvurulduğunda gerekli merciye

nasıl sonuçlanıyor.

yada mesela bir sürü yer sigortasız işçi çalıştırıyor. hatta sözleşme bile yapmadan çalıştırıyor.

işe girdim 20 gün çalıştım sözleşme ve sigorta yapmak için oyaladılar. işte şahitleri işte kanıtları diyince ne oluyor?

şirkette eski çalışmış veya daha da iyisi şu an çalışan 2 tane falan şahit bulursan çok yüksek ihtimalle senin lehine bitiyor dava. yasalar zaten genellikle çalışanı koruyor şirket yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...