Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NFL 2016-17

Celtics

Öne çıkan mesajlar

senko said:

nasi yeni basladi la
5.hafta maclari oynancak bu hafta?

1 ay oldu sonucta, cok degil :P

gecen senenin sampiyonu broncos yine saglam basladi peyton'suz da iyiler dehset savunmalariyla, 4-0 oldular. ancak super bowl finalisti panthers cacik, 1-3'ler ve oyunlarinda ciddi supheler var. keza patriots'da 3-1 olmasina ragmen qb sikintisi buyuk. gerci haftaya cezasi biten brady donuyor. onun yedegi garroppolo da cok iyi baslamasia ragmen sakatlanmisti, cok sanssizlik yasadilar. vikings beklenenenden de iyi... los angeles'a tasinan rams bilmem kac yil aradan sonra sanirim ilk kez 3 maclik galibiyet serisi yapmis, onlarin da qb'si saglam basladi. umut veren cardinals hic iyi baslamadi vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

o maçta parlarsa devonta freeman parlar box defansı zayıf denverın freemanında linedan çıktımı inanılmaz bi burstü olan bi running back gerçi tj ward run stopper bi safety ama o inene kadar gene taşır freeman baya

onun dışında pas konusunda julio yu birebir tutabilecek kapasitede bi aqib talib var ama o da julio tier bi cb değil ama işte pass rush da von miller ve damarcus ware varken öle vakit bırakmıyolar adama cafcuf pas atıcak
Sosyal ağlarda paylaş

ha persembe gecesi 49ers-cardinals var. zannedersem twitter maci veriyor. nfl'le anlasma yapmis herifler, thursday night football'da bu sezon hemen hemen butun maclari verecekler. adamlar sosyal medya olayini bi boyut ileri tasidilar. ancak tabii persembe maclari genelde dandik olur. 49ers zaten ligin en kotu 2-3 takimindan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

kural da soralim burda
keza bilmedigim cok sey var benim :)

simdi su durumlarda ne oluyor bilen aciklayabilir mi
[list]
[*] hucum takiminda ileri pas atildi, hucum elemani havada yakaladi topu fakat havadayken darbe aldi ve topu elinden kacirdi, (faul yok) bu durumda fumble durumu mu olusur?
[*] yine top havada yakalandi, ama savunma adami hucum elemanini adamcagiz havadayken out'a itti, bu durumda o yard'tan mi baslanir yine?
[*] bir de sanirim topa sahip hucum oyuncusu disinda, diger hucum oyuncularinin savunmayi gecmek icin savunma oyuncusunun ustunden atlamasi yasakmis, var mi boyle bir olay?
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

1- Topa hakim olduysa havada bile olsa top elinden cıkarsa fumble olur. (Ama bunun yasanması cok zor cunku topa hakim olup havada kalabilecegin anda hit gelmesi lazım ve yani olmaz gibi geliyor. o yuzden aklındaki seye buyuk ihtimal incomplete pass cıkar)

2- Topu tutan topu kontrol ettiyse ve savunma oyuncusu hucum oyuncusunu dısarı tasırsa, hucum oyuncusunun dısarı cıktıgı yerden baslanır.

3- İlk kez duydum, olabilir. Ama neden bir hucum oyuncusu bir savunma oyuncusunun ustunden atlasın eger topu tasımıyorsa aklıma bir sebep gelemedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu maçları indirmem lazım, paralı veya ücretsiz düzgün kalitede maçları nasıl izleyebilirim ? Paralı derken NFL Access midir nedir o değil tabi, dünya para o. Aylık 10 dolares falan ayırabilirim ama. Tenyards dan banlandım salak gibi. 3 yıldır sign upları kapamışlar sağolsunlar. İş güç, saatler çok ters haliyle uyduramıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

KenshinHimura said:

artık yere inmeden catch yapılmış ve runner pozisyonuna geçilmiş sayılmıyo reciver o yüzden ikiside incomplete pass olur
Aa degisti mi bunlar. Ama ikincisi biraz sacma olmus sanki. O zaman sideline a yakın paslarda adamı kaldır dısarı cıkar asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

KenshinHimura said:

artık yere inmeden catch yapılmış ve runner pozisyonuna geçilmiş sayılmıyo reciver o yüzden ikiside incomplete pass olur
Aa degisti mi bunlar. Ama ikincisi biraz sacma olmus sanki. O zaman sideline a yakın paslarda adamı kaldır dısarı cıkar asdf.

Adam topla yere indiyse artik complete pas o zaten incomplete olmaz hava da yakalayip herhangi bi sekilde saha disina duserse incomplete iki ayagini saha icine basarsa complete ama o zaten ayni

Edit:maclari indirmet icin ten yard torrent var sitesi bakimdaydi ama trackerini bulursun ara biraz
Sosyal ağlarda paylaş

NFL 1 ayak NCAA 2 ayak degil miydi complete pass icin?

Yok benim dedigim havada topu tuttun, sen havadayken defans oyuncusu seni dısarı sen yere basamadan attı (seni dısarı tasıdı). Ozaman complete oluyordu. Diye hatırlıyorum. Ama uluc un dedigi gibi degismis olabilir ya da yanlıs hatırlıyorumdur belki de.
Sosyal ağlarda paylaş

Maç izlenerek de öğrenilmiyor ya, hatta yayın sırasında bilemedikleri birşey oluyor, hemen kurallarla expert olan bir adama bağlanıyorlar. Adam avukat gibi görüş bildiriyor falan, inanılmaz yani.

Ofsayt mı değil mi muhabbetlerini gördükten sonra kendini aptal hissediyorsun tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eski amerikan futbolu oyuncusuyum. Kural kitaplarını falan okudum zamanında yani. Ama son yıllarda(5-6 senedir) superbowl dan superbowl a izledigim icin kuralları karıstırıyorum goruldugu uzere. Ama 0'dan izleyenler icin tabiki sadece izleyerek olmaz birinin anlatması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...