Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS Oyunları

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bir suredir (bir suredir dedigim bir haftadan biraz fazla) iOS oyunlari oynuyorum. PC'de uzun oyunlar oynamaya vakit bulamadigimdan bos zamanlarda iyi oluyor. Neler tavsiye edersiniz diye sorayim dedim. Simdilik sadece sunlari oynarim, uzun sure takilirim gibi de bunlarla:

Warbits - Advance Wars kopyasi, epey guzel ama. Multiplayer da donuyor.

The Battle of Polytopia - 15-20 dakikalik 4X. Basta akla yatmiyor ama mukemmel oyun. Deneyin kesin. 30 turla sinirli olmayan modu da var ama kisa hali guzel asil. Kesin alin bunu, beles zaten. IAP'larla sadece ek irk aliyorsunuz, gameplay uzerine etkisi yok.

Pixel Dungeon - Roguelike iste. Kolay ve lite ama biraz. Yine de o kadar basit degil, ture yeni baslayanlar oynasin. Duzgun bir roguelike onerisi olan varsa atlarim oyuna.

Sorcery! - Oyun kitabi. Epey iyi oyku, buyu sistemi de ilginc. Tekrar tekrar bitirilecek bir sey farkli sekillerde. 4 cilt, 4. cilt haftaya cikarak oyunu bitiriyor.

Air 2'de oynuyorum bu arada, sadece iPhone olan oyunlari geciyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

sdeceokuyangenç said:

Çok iyi başlık.

world conquerer 3 oynuyorum ben bir süredir.

p2w durumu nasil? Ben IAP dolu beles oyundansa parasini verip adam gibi oynayabilecegim oyunlari tercih ederim.

Sadece single. Bunun diğerlerini de oynadım çok zordu para dökmek gerekiyordu ama bunda daha ortalama oyun. madalya kazanmak için alternatif görevler falan da çıkıyor bir süre sonra main devam edemediğin zaman madalya kasıp komutanları güçlendirebiliyorsun yan görevlerle. Ayrıyetten world conquerer modu var bi de ülke seçip giriştiğin. 0.59 tl ye falan aldım 2 aydır oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
arcane said:

clash royale - tower defense gibi ama tamamen pvp. pay to win var. pay yoksa felaket grind var. ama cok cok keyifli. arada bir oynuyorum. arada bir de twitchten top tier oynayanlari izliyorum. telefonda duzgun oynamak biraz zor olabilir.

Super oyunmus bu. Para harcarsam sandiklari hizli acmak mi, sandik almak mi daha iyi ama?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

arcane said:

clash royale - tower defense gibi ama tamamen pvp. pay to win var. pay yoksa felaket grind var. ama cok cok keyifli. arada bir oynuyorum. arada bir de twitchten top tier oynayanlari izliyorum. telefonda duzgun oynamak biraz zor olabilir.

Super oyunmus bu. Para harcarsam sandiklari hizli acmak mi, sandik almak mi daha iyi ama?

bu oyun warcraft mod'u castle fight'tan araklama. Senelerdir diyorum 10 numara konsept. Yazılımcı olsam yapardım valla direk oyununu. Telefona pek gitmiyor (board ufak) pc oyunu yapıcaksın asıl.
Sosyal ağlarda paylaş

birçok yapan olmuştur ama ilk kez bu kadar düzgün yapanı gördüm. ufak ekran dezavantaj. tablette oynuyorum. (oynuyorum derken haftada bir falan. ama takdir edilesi bir oyun shittier pay2win grind dışındaki öğelere gelince)

GERGE said:

gemi golda çevirip, goldla kart upgrade etmek en efektif strateji. arada bir gold ile epic kart almak da gerekebiliyor. kart ve oyuncu seviyesi direkt olarak kazanma ihtimalini capliyor.

mesela level arttırmaya yeterecek kadar X kartından var ancak levelını arttıramıyorsun çünkü goldun yetmiyor. mesela epic kartını levellaman lazım ancak drop rate düşük olduğu için bir türlü yeterli sayıya ulaşamadın. shopta illaki bir zaman sonra çıkıyor. o da epey gold.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Clash Royale ben korkunc bagimlilik yapacagim diyor acik acik. Epey eglenceli. Bir Xperia'da, bir iPad'de oynuyorum. iPad'de daha rahat ama telefonda da surekli cooldownlar yonetiliyor rahatca notificationlari sag olsun.

Ben birakmam bu oyunu.

Simdilik oyun arsivi bu oldu Air 2'de, baska oyun da almam iyi bir sure The Quest'in gorev paketleri ve diger GO oyunlari disinda:

Warbits: Tekrar oneriyorum bunu, mukemmel TBS. Advance Wars zaten bu turun zirvesiydi, bu ondan bile daha iyi olmus cok iyi multi deneyimiyle. Kesin oynayin.
Polytopia: 4X ve mobil bu kadar harmanlanir yani. 30k'nin ustune cikamadim ama hala =(
Pixel Dungeon: Lite roguelike ama yine de zevkli.
Deus Ex GO: Super puzzle. Ne hayvani zor, ne de kolay. En azindan benim icin dengede.
Clash Royale.
The Quest HD.

The Quest mukemmel bu arada. Pahalica otekilere gore ama cidden mukemmel. Open-world RPG iste. Grafiklere filan bakmayin, Daggerfall tarzi gorseller ama el cizimi oldugu icin hersey cok saglam duruyor. CIddi ciddi open-world RPG'ler arasinda en sevdiklerimden olabilir. Skyrim'den filan daha cok sevdim, En son Divinity Dragon Knight'i oynarken open-world CRPG'den bu kadar zevk almistim. Dunyasi o kadar dinamik degil belki ama oyku ve gorevler saglam. Dovus, esya, karakter ve buyu sistemleri cok iyi; baska ne gerekli zaten uzerine guzel gorevler de eklenince? Zorluk olarak da cok iyi. Oyun zor; iksir, scroll, wand filan kullanmaya zorluyor. Zorluk secimi de yok. Sirf doverek ilerleyemiyorsun, taktik lazim. Dovusler tur tabanli, ve hareketlere kadar taktiksel yine. Tum esyalari enchant etmeniz de lazim, ama enchantment tek bir buyu sadece, oyle soul stone filan kovalamiyorsaniz, bu da hos. Ust seviye enchantmentler icin skill kasmak yerine oyundaki buyuculere parayla da yaptirabilirsiniz. Sadece bazi esyalar enchantlaniyor, geri de alinamiyor bu, dikkat etmek gerekli.

En begendigim yani ama The Quest'in tek bir oyun ile ilerlemeniz. Save filan yok. Nerede biraktiysan orada devam ediyor. Oldugunde az biraz oncesinden, ya da zindanin basindan filan basliyorsun. Zindanda cok oyalandiysan belli bir tur oncesinden baslatiyor. Ama tercihleri ve alisverisleri geri alamiyorsun asla. Morality sistemi saglam oldugu icin ve save/load olayi olmadigi icin farkli bir atmosfer yaratiyor, ciddi ciddi secimlere kafa yoruyorsun. Immersion koklenmis.

The Quest oynayin. Hemen bu gece alin oynayin. Mukemmel oyun. Iyi bir morality rating tutmak kotu olmaktan daha zor bu arada, ama oduller daha iyi gibi geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
The Quest HD: https://itunes.apple.com/us/app/the-quest-hd/id1135197236?mt=8

HD versiyon bu, oyunun bir suru gorev paketi var ama buna daha biri cikti sadece. Yavas yavas oburlerini de cikartacaklarmis. Alacaksaniz bunu alin. HD olmayan versiyonlari da var ama onlarda hem artwork kotu, hem de UI filan eski epey.

Bu da gorev paketi: https://itunes.apple.com/ca/app/quest-hd-islands-ice-fire/id1146251073?mt=8

HD olmayanin bir suru gorev paketi var ama HD versiyonlarini bekleyecegim ben.

Oyun pek aciklama yapmiyor bu arada, haritada da nereye gidecegini gosteren oklar yok. Ama harita bolgelere ayrilmis, simdiye kadar bulmakta zorlandigim bir yer olmadi. Immersion icin katki sagliyor bunlarin hepsi. Dag tas dolasarak buldugum gorevler de oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

metrobüş ve marmarayda giderken bitirdiğim sağa ilerlemeli veya tek elle oynanabilen, hikayesi olan oyunlar:

Goblin Sword

Sword of Xolan: goblin sword çakması türk yapımcı.

Devious Dungeon 1 ve 2

Burn it down

Red ball serisi

Into the dim

Lara Croft GO : buna para verdiğim için zorla bitirdim çok sarmadı.

Limbo var birde onu yazmama gerek yok heralde.

Bu tarz oyun tavsiyelerine açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım 2 oyun yapmış (normalde finansçı, öle 9-10 ayda yazılım öğrenip boş zamanlarında yapmış). bende ios olmadığı için bakamıyom :D bi bakıp yorumlasanıza genşler

https://itunes.apple.com/us/app/jumpy-bunny/id1135992623?ls=1&mt=8
https://itunes.apple.com/us/app/bee-wandering/id1090685368?mt=8
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...