Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alaçatı uygun mekan (restoran, bar, ..)

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

alacatiya gelmeden yolda seferihisar diye bi yer var. kucuk bir sahil, kucuk bir de otel var. gerisi oranin yerlisi.
orda aradigin fiyatlarda kalir, yersin. ama bir gun sahil + bir aksam yemeginden sonra yapcak hicbirsey yok.
ben sahilde oturucam dinlenerek tatil yapicam diyosan uyabilir.

gerci bu dedigim 3 sene oldu belki 4. simdi ne durumdadir orasi bilemiyorum.

hangi yol abi orası asd :D
hatta hangi seferihisar küçük bi otel olan
Sosyal ağlarda paylaş

izmirden alacatiya giderken yazi tura atip girmistik seferihisara. ertesi gun de alacatiya gitmistik. kac km arasi bilmiyorum. dediginiz gibi 70km olabilir.
dedigim otel deniz kenarinda ama sahili yok, havuzu var mi bilmiyorum acikcasi. hic dikkat etmemisim.
gunduz halk plaji, aksam otelde raki balik yapmistik deniz kenarinda. harikaydi. sansimiza yan masamiza da assolist bi abla gelmisti, bi de kemancilar vardi. cok eglenmistik. hem yemek hem otel fiyat acaip ucuzdu.
bir gun daha kalsan yapacak hicbirsey yoktu iste. sikintisi o.

ertesi gun de gidip alacatida kaziga oturmustuk. kazik da guzeldi. ama sonuc olarak kazik.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi merak edip baktim da, sigacikmis bizim kaldigimiz yer. ve evet baya bi mesafe varmis alacatiyla arasinda.
dag balik evi ya da dag motel hatta kaldigimiz yer.

marina falan gozukuyo ama ben hatirlamiyorum hic marina. bir suru de otel varmis sagda solda. avm bile var. o zaman yoktu. koy gibiydi bildigin ortalik. bi halk plaji hatirliyorum sadece. o da gozukmuyo mapsde. ya da bulamadim
Sosyal ağlarda paylaş

otobandan gidiyorsunuz ikisine de, seferihisar alacati arasi 30-40 dk hiziniza gore. Seferihisar da cite slow secilmisti bir kac sene once. Gayet guzel bir yerdir ancak kop kop degil kafa dinlemelik. Kaldi ki ordada 30 liraya balik bulmak zor olur. Istanbulda bulunmuyor 30 liraya balik.

yani konu oylesine komik ki adam cesme bile demiyor, direk alacati. 30 liraya balik yiyecek alacatida. Hayaller monaco gercekler basak sehir.

Simdi sen 30 liraya kalkan da yemek istersin? Kalkan bedavaya bile bulunur gerci de senin hayal ettigin gibi olmayabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

tambjk said:

Sığacığın denizi güzeldir.

buna karşı gelmek zorundayım. ben o denizde büyüdüm sırf bu yüzden artık denize girmiyorum. çivi gibi suyu çivi. insanı denizden soğutur.

zıpkınla dalardım o çivi gibi suda ya. ne taktikler denerdim. gittim dalgıç elbisesi aldım büyük geldi. vazelin sür üşümezsin dediler sürdüm cayır cayır yandım anasını satim. tabi bunlar 90lar sonu hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

tambjk said:

Sığacığın denizi güzeldir.

buna karşı gelmek zorundayım. ben o denizde büyüdüm sırf bu yüzden artık denize girmiyorum. çivi gibi suyu çivi. insanı denizden soğutur.

zıpkınla dalardım o çivi gibi suda ya. ne taktikler denerdim. gittim dalgıç elbisesi aldım büyük geldi. vazelin sür üşümezsin dediler sürdüm cayır cayır yandım anasını satim. tabi bunlar 90lar sonu hep.

Ben de urla da büyüdüm :) Çocukluğum gençliğim oralarda geçti, sığacığında baktığı güney ege koylarına çok gittim. Evet dediğin gibi çok soğuk suyu, lodos esinde kıvama geliyor denizi fakat o suyun temizliğini, berraklığını arar oldum gittiğim her yerde.

Alışkanlık ve bünye meselesi biraz da.
Sosyal ağlarda paylaş

Eaabi İstanbul cumhuriyet yea girip çıkmadığımız mekan kalmadı diyen çakma beyaz yaka tayfayı 3 gün öyle yerlere sokuyorum ki herif hayattan soğuyor. Alaçatı yerli turist kapanı abi, piyasası da hiç düşmüyor. 15 liraya portakal suyu içersin anca, Alaçatı kahvaltısı diye Sailors'da yarım simit-BİM reçeli-market peynirine de 40 lira bayılınca tamam işte.

Ha Port tarafı iyidir, gece gerçekten eğlenirsin ama ilçe merkezi gerçekten turizm balonu nedir diye makale yazdırır. Zaten arabayla Çeşme 5 dakika, Alaçatı'ya gelecekseniz de konaklamayı o taraftan yapın, butik otellerinin muhabbetine girmiyorum bile (Çok kaliteli olanlar var evet, gecelik 850 TL) Bütçe düşükse de Mardinliden midye dolma ve Hikmet'ten kumruya abanmaktan 10 gün kabız gezersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...