Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Evga GTX 980 ti classified gaming acx 2.0+

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

KillJoy said:

abi alıcı ya da satıcı anlayamıyor mu dayanaksız mı değil mi diye.
isteyen istediğini desin abi. open market.

open market hmmmm

Sen pazara gittiğinde bi satıcının başında durup şunları bağırınabiliyor musun:

"Bundan almayın ,bundan almayın, pahalıya satıyor, ürünleri de çürük. Evet diğer kiraz satıcısından 3 tl ucuza satıyor olabilir ama zaten aslında Amerika'dan 10 liraya getirdi size 30'a satıyor, kazık atıyor yani, almayın. Hem zaten 1 ay sonra daha güzel kirazlar çıkacak. Ayrıca yanda şeftaliyi daha ucuza bulabilirsiniz."

Ne sopa yer ama be :)
Sosyal ağlarda paylaş

burası özel bir yerse neden pozitif olarak özel değilde negatif olarak özel oluyor onu anlamadım. daha kaliteli, nezih ortam hedefleyeceğimiz neden daha leş ve kalitesiz bir şeyi hedefliyoruz?

daha ucuza getiririm demekte sıkıntı yok zaten. sıkıntı sürede ortaya çıkıyor, adamın 10'a sattığı malı sen amazonda bulup "bak burada da 10'a satıyorlar" diye balta YAPTIĞINI SANIYORSUN. aslında o ürünün fiyatı üzerine 20% vergi + kargo biniyor yani adamı baltalamıyorsun, adamın fiyatı kötü değil ama nedir bok at izi kalsın değil mi? satıcı gelip bak birader o fiyata buraya koyuyorsun ama böyle böyle masrafları olacak, garantisi falan filan diye açıklama yaptığında "gümrük vergisi iade ediyor ki" falan gibi böyle absürt argümanlarla bir de devam ediyorlar, meanwhile başlık piç.

bir şeyi bilmeden, öğrenmeden, araştırmadan "balta yapacam" diye dayanaksız atıp tutmak bir satıcıya, iki platforma saygısızlık zaten. bu sebepten dolayı bu davranış tekrar ediyorsa uçurulması gerek o adamın bu bölümden. editor gibi dayanaksız bir şekilde kişilere ithamlarda bulunup hakaret edenlere (dolandırıcısın sen gibi) değinmiyorum bile artık zıvanadan çıktı bu konular.

neyse ya, tldr; patinin pazar alanı piç oldu birinin el atması gerek artık.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

her iddiayı tek tek incelemek zorunda mıyız? adam 15 sn'de atıyor boku tek mesajla, hiçbir destek veya kaynak koymadan. ondan sonra ben 15 dk onun aksini kanıtlamaya uğraşayacağım? neden ben deli miyim veya işsiz miyim vaktim yok elin işsiziyle veya akıl hastasıyla uğraşıyorum? uğraşma

kimse kimseye "fikrini söylemesin" demiyor. herkes fikrini söyleyebilir. ürüne bok atacaksan veya fiyatı kötüleyeceksen destekli bir şekilde yapacaksın. bu en temel gereksinim zaten. sen mağazada iphone bakarken biri sana gelip kulağına "iphone kaka" diye fısıldayıp uzaklaşsa iphone almak fikrinden mi vazgeçeceksin? evet abi bunu diyorum bende, vazgeçmeyeceksin işte.

iphone satış başlığında IPHONE FAGS, ANDROID VARKEN EZİK MİSİNİZ IPHONE ALIYORSUNUZ yazan adamın "open market" a ne katkısı var? adam bunu yazıp silktir olup gidiyor sonra 6 sayfa ifag, androidfag kavgası ikinci el başlığı oldu sana mobil cihazlar. her konuda bu böyle. Abi biri alıcı diğeri satıcı biri de yorumcu. gelip dio abi o alınmaz parana yazık. NE VAR BUNDA YAA? Ortada dönen ticaret hakkında yorum yapıyor. ayrıca ordaki o karmaşa, o tartışmayı seviyorum ben. Hem konu "up"lanıyor.

kimse kötü şeyler söylenmesin demiyor. kötü şeyleri söyleyecekseniz dayanaklı bir şekilde söyleyin. fiyat kıyaslaması yapacaksanız güvenilir ve tanınır doğru kaynaklardan DOĞRU ÜRÜNLERLE kıyaslamasını koyun. Bu işte işin doğru tarafı. Ama bizi biz yapan hem doğrularımz, he yanlışlarımız sdfsadf

adam laptop satış başlığına "PARDON BALTALAYACAĞIM AMA" yazıp link atıyor, linkteki aletin gpusu ile satılan arasında dağlar kadar fark var. ondan sonra 5 sayfa fiyat kırma konuşmaları falan. Benzetmiş abisi, o sanmış, işlemcisini göz ardı etmiş. Aslında niyeti: iyi niyetli bi balta, ama yapamamış. göz ardı ediver.

aklı olan patide mal satmaz zaten de neyse yani.
Her şeye rağmeni, alış- satışlarda en güvenilir ortam burası, özellikle ikinci elde. Kimse kimseyi (pek)kazıklamaya çalışmıyor. Ürünün aksak yerlerini açık açık söylüyor vs..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

aslında o ürünün fiyatı üzerine 20% vergi + kargo biniyor yani adamı baltalamıyorsun, adamın fiyatı kötü değil ama nedir bok at izi kalsın değil mi? satıcı gelip bak birader o fiyata buraya koyuyorsun ama böyle böyle masrafları olacak, garantisi falan filan diye açıklama yaptığında "gümrük vergisi iade ediyor ki" falan gibi böyle absürt argümanlarla bir de devam ediyorlar, meanwhile başlık piç.

düne kadar amazondaki prime free shippingi TR için sananlar vardı burda. Sıkıntı değil ya. Ben takmıyorum valla Adam yazsın vergiyi kargoyu hesaplamasın, o da öğrenecektir zamanı gelince. Senin topağına hiç bişi olmaz merak etme.

Bu arada, hakaret olayı farklı. Ona lafım yok

@sabonis hahahaha asdfsdfsadf güldürdün. :D
take it easy abi, evet boşuna stress yapıyorsunuz diyorum sadece
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...