Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UO mod : Rework

hattok

Öne çıkan mesajlar

Mina said:

Abi güzel dedin gerçekten title,Özel nesneler falan verilebilir Trophy kafası : D

PrudenT said:

Doğrudur abi.

dana22 said:

Yis abi CTF,Arena olucak şimdilik. Bir de gladyatör sistemi getircem. O da şöyle her wave yaratıklar gelicek kazandığın her wave için gold alıcaksın.Wave yükseldikçe yaratıkların zorlukları da artacak tabiki. Öldüğünde kaçıncı wavede isen okadar gold alıcaksın. Şimdilik kabataslak bi çalışma. Kendi dökümanıma detaylı şekilde yazıcam bunu.

Şimdi gelelim yeniliklere üzücü olaylara.

Malesef bazı combat yetenekleri olmuyor :( yapamadım beceremedim cok bug exploit oluyor o yüzden daha basit özelliklerle daha çok basit abilityler ekleme kararı aldım.

Olmayanlar sebepleri ile aşağıda

Çoklu ok atmak (voley shot) : sendpacket diye bişey var o giriyor işin içine ve sanırım çok fazla zahmetli npcsi için ayrı player için ayrı bir sürü tatava var. visual bug da oluyor o yüzden vazgeçtim. Projeyi tek basıma yönettiğim için şuan basit olanlardan gidicem. oyunu aktif ettikten sonra katılmayı düşünecek arkadaşlarla belki daha komplike şeyler düşünülebilir.Yapabilirler belki benden daha iyi olacakları için.

Whirlwind : Animasyon olmadığı için iptal ettik xd

Harpoon : Visual olarak hiçbir şey yapamadığımız için iptal.

Eklediklerimiz / Bitenler (daha da eklenecektir) :

Rapidfire : Aktif skill, Rapidfire oldukça seri ok atış yapıyor ama damage düşüyor.
Cripple shot : Aktif skill, Okçuların karşı tarafı belli bi süre slowlayan ok atışı.
Crit shot : Pasif, Melee/Range belli bi şansla kritik vurma. %250 damage vuracak crit vuracak kişi.
Snipe :Aktif skill, Uzun süre hazırlanması var %300 damage vurucaktır release edildiğinde.
Execute : Aktif skill, Açtığınızda silahınız %80 daha fazla damage vuracaktır.
Counter : Aktif skill, Aktif ettiğinizde karşı kişinin hasarını 0 layıp karşı tarafa %20 damage vuruyorsunuz. Lolde eski fiorayı bilen varsa aynısı refleks işi yani tamamen.
Rage : Aktif, Melee için belli bir süre attack speed ve %30 damage veriyor. Speed yüzde kaç oluyor mat fakiri olduğum için bilmiyorum ama formül şöyle Damage *7/10 %30 ya da %70 :D

1 2 alan abilityi eklicem

Etrafındakilerin fiziksel armorunu düşürme gibi.

Kombatı şimdilik kapatırım herhalde yeter çok üzerinde durdum çünkü. beynim eridi. En son olarak Wandları range silah gibi kullandırıcam.
Ha bu arada bu skiller talent gibi alınacaktır. Yani Talent puanlarınız olucak ona göre kendi buildinizi yapıcaksınız.Talent sıfırlama da olacak :D bu özellikler hep talentle ve skill ve tactics isteyecek.

Et,deri çıkarılan hayvan vsler her silahla deşilemeyecek. Deri için skinning knife, et için butchering knife var onları kullanacaksınız. Tailoring'i ve cooking'i zorlamaması için bu deri ve et gatherının skillini koymicam gereksiz zorlamaya gerek yok.

Taşçılık ekleyeceğim şuan hala düşünme aşamasındayım. Evleri yaparken heykel vs yaparken kullanılır diye düşünüyorum sadece düşünce oyunun itemlarına bakıcam taşla ilişkilenebilcek eşyalar varsa koyabilirim. Şuan sadece fikir olarak duruyor.

Bu mobalardaki gibi on the way Fall back tarzı sinyaller eklesem mi diye düşünüyorum saçma mı olur sizce? Ne diyorsunuz bu konuda. Mesela public bi parti kurulduğunda sesle iletişim olmayacağı için bu tarz şeylerle daha hızlı iletişim sağlanabilir diye düşünmekteyim.

Yaratıklara ekstra hasar vuran tiplerde silahlar olacak. (AOSTAKİ SLAYER SILAHLARI)

Çiftlikler olucak. Çiftliklerde livestock veya bitki yetiştirebileceksiniz. Archeage oynayanlar bilir, Public farmlar olacak ayriyetten. Public farmlara ekebileceksiniz belli bi saate kadar sadece siz lootlayabileceksiniz o saati geçtikten sonra herkese açık olucak gelen kapar :D Ayrıca mevsimsel yetiştirme olucaktır. Kışın tumatis yetiştirememe gibi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Abi şimdi kod ile uğraşan arkadaşla 3D client kararı aldık. 3D client geçebilirsek sıkıntısız Tam ekran vs gibi problemler sıkıntı değil 3d client günümüz çağına uygun şekilde tasarlanmış. Eğer 3d olayını iptal edersek, kendi çözünürlüğünüzü yaratıp girebileceksiniz zaten. Pencereyi kendin istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. İşlemlere hala devam ediyoruz patlamadı : D aksine çok güzel gidiyor. Karakter animasyonu olarak çok fakir oyun herkesin bildiği üzere ama olabildiğince büyü efekti şeklinde şeylerle renklendirmeye çalışıyoruz oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Hacım yapıyorum ama boşa oluyor gibi çok güzel özellikler ekledim ama mmorpg janr öldü gibi sanki + copyright yüzünden gelir de elde edilemez diye düşünüyorum. Gelir elde etmiceksem de açıkcası pek uğraşasım gelmez.
Yapıyorum ediyorum sürekli önüme buglar çıkıyor sıkıntı cıkıyor eksik oluyor falan.
Moba gibi yapmayı düşündüm hazır skiller olacak yine.
4 5 spell olucak istediğini seçebilcek falan ama bu sefer de ayarı zor olur ince ayar lazım.
Yapılabilir ama şuan albion online oynuyorum ve Gamemaker studio 2 ye yöneldim. Grafik 2.5d dedikleri tipte olan bir şey yapmayı planlıyorum. Öncelikle single player oyunlarla yürüyecem. Fast paced moba gibi bir şey düşünüyorum. Ama belli olmaz kasmaya devam edebilirim şuan için askıya aldım ağır şekilde. Ölü yatırım gibi vaktime yazık. Açıkcası biraz gelir elde etmek daha da genişletmek isterim kadroyu (KADRO 1 kişi o da ben xD)

Gamemaker işine finans falan ayırcaz şimdilik bi 400 450$gibi bir şey ayırıcaz başlangıç için.
Almamız gereken 2 3 program var.
Biri game maker 2
Diğeri Spine.

Grafikler şu seviyede olucak mezun arkadaşım var yapabileceğini söyledi bunları
https://www.youtube.com/watch?v=twUz99ek5do
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...