Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Ben de zaten onu soyluyorum. Bu adam tek dizi yukarda zıplamıyordu. Ayagını uzattı ve geri gecti. Bacagını yukarı dogru acıp geri cekersen bu sekilde durursun. Ayagını uzattıgında tabanı kaleciye dogruysa sarı kart, tabanı kapalıysa degil. Aynı seyi yazıp duruyorum. Kaleci degajına mudahale etmek icin hamle yapamazsın bu fauldur. Tehlikeli ise kart gorebilirsin. Tehlikeli hareketten kart gormek icin yaptıgın hareketin rakibe dokunması zorunlulugu aranmaz.

Daha iyi bir goruntu gorursem twitterda falan atarım.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Farklı açıdan görüntü buldum, yakalayabildigim en net bu, çok net olmasa da ayakabasının yemyeşil üst tarafını görüyoruz
su resimden ayakkabısının yanını mı ustunu mu gordugunu nerden biliyorsun? Yanını goruyorsan tabanı tehlikeli olabilecek acıda duruyor. ki vucudunun durdugu acıda aboubakarın vucudunda bir gariplik yoksa ayakkabısının yanını gorebilirsin en fazla.

Gayet tehlikeli hareket kategorisine girip kart gosterilebilecek bir pozisyon.

Bu karambol ceza alanında elle kesilen sut konusulmuyor oldu. Metecegimin hediyesi olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

aktiftablet said:

Farklı açıdan görüntü buldum, yakalayabildigim en net bu, çok net olmasa da ayakabasının yemyeşil üst tarafını görüyoruz
su resimden ayakkabısının yanını mı ustunu mu gordugunu nerden biliyorsun? Yanını goruyorsan tabanı tehlikeli olabilecek acıda duruyor.

madcow said:
tabanını gosterdiyse sarı kart ki beinsportsun gosterdigi acıdan oyle gozukuyordu.

senin tabanı gördügün açıyı gösteremiyosan konuşma daha fazla

o degilde, bein başakşehir karabük özetini kaldırmış, şaibeli bişey mi vardı orda? şimdi koydular özeti
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Degajı kesmekten faul verilir onda da degajı kesemediyse avantaja bırakılır normalde. Şurda ne taban var ne de kart var.
Adam bi de beinsports görüntüsüne göre taban var demiş.
http://i.hizliresim.com/ALJBy0.jpg

Harmandali oynar gibi dizden bacagi bukmedigi surece sunun tehlike yaratma imkani yok. Adam hala inatla savunuyor title falan verilsin ya
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrarını izledim maratonda boyle tek resimden degil. Sarı kart verilebilecek kadar tehlikeli bir hareket. Benim mac sırasında izlerken gordugum kadar net degil ama oyle 'buna sarı olmaz ya' denecek kadar temiz de degil. Mete o tarafa bakmıyordu deniyor karsı taraftaki yan hakem verdiyse o acıdan taban gormesi daha muhtemel.

Forvetiniz degaja ayak uzatmaması gerektigini bilmiyor burda sarı kart tartısıyoruz asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı kartlar daha ortada oluyor. Benim oyuncum yapsa aynısını sarı kart gorse neden sarı kart gordun demem. Kalecinin degajına mudahale edilmez. En basit kural.

En azından tekrarını izleyince yorumumda hata olabilecegiini soyleyebiliyorum. Sizin gibi 5 sene once biri kırmmızı kart gormemisti o yuzden bunu hakettiniz diye kıvranmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ne tartışıyorsunuz, böyle bir sarı kart örneği yok. bu pozisyonlarda top kesilirse faul olur, kesilmezse oyun devam eder. bir örneğini gösterin şu pozisyonda faul gören herhangi bir topçu da görülebiliyormuş diyelim. aksi durumda on tane pozisyon oluyor her maçta hatta çok benzerini bugün adebayor yaptı kart felan görmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Bazı kartlar daha ortada oluyor. Benim oyuncum yapsa aynısını sarı kart gorse neden sarı kart gordun demem. Kalecinin degajına mudahale edilmez. En basit kural.

En azından tekrarını izleyince yorumumda hata olabilecegiini soyleyebiliyorum. Sizin gibi 5 sene once biri kırmmızı kart gormemisti o yuzden bunu hakettiniz diye kıvranmıyorum.

ya bak hala yapsa etse. o durumu bilmiyoruz deyip demeyeceğini, zira kendi takımının başlığında her maç ağlıyorsun.

olm sezon boyu ya sezon boyu bir takım kırmızı kart görmedi. melo'yu falan geç sen neden bahsediyorsun daha.
Sosyal ağlarda paylaş

her maç rakip takım için 37 kere sarı kart bu pozisyon diyen, maç sonunda "sahada düzgün hakem olsa, rakibin 2 kırmızısı 15 sarısı, 5 penaltısı vardı" diyen adam koca sezonun kartsız geçmesini normal gösteriyor ya asdsafassfas

ulan dün podolski bir pozisyonda 2 tane tekme attı, sadece sarı gördü orda çıkıp kırmızı deseydin ya, buruma adama 3 tekme 2 tokatla vurduğunda sarı bile almadığında kırmızı deseydin ya.

burda gelip TR'de şu pozisyona tek doğru karar diyen adamsın.

üstüne gözünüz kör gibi şeyler diyip, dün semih'in sarıldığı pozisyonda bize faul var diyorsun, birazcık utanma olsun.

ek olarak, gs'nin kırmızı görmediği sezonda, melo'nun baraj kurulurken adamın kalcasına diziyle vurup sonra o adam yerden kalkınca adamın atılmasına falan neden oldu sdafa gelip burda hikaye anlatıyor hala.

geçen hafta %100 doğru 2 penaltıya sadece aynı dk içinde diye "hakem gol olana kadar uğraşıyor" diye ağladı. topu smaçlayan kendi oyuncusuna kızmak yerine, gelmiş burda bizim Abu'muza laf atıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de zalad mıydı neydi besiktasın 5 attıgı takıma 1-0 bile yeterken 8 atarak aptal sikesi yaparak kazandıgımız sampiyonluk var. O konuya dokunmadan gecmeyelim. Belki galatasaray ilk kuruldugunda da yaptıgımız kotu seyler vardır. Ben hatırlamıyorum da siz hatırlarsınız.

besiktas taraftarına uefakupası.jpg den farklı bir cevap vererek hata ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

her maç rakip takım için 37 kere sarı kart bu pozisyon diyen, maç sonunda "sahada düzgün hakem olsa, rakibin 2 kırmızısı 15 sarısı, 5 penaltısı vardı" diyen adam koca sezonun kartsız geçmesini normal gösteriyor ya asdsafassfas

Antalyaspora karsı istediginiz hic bir sarı kartla ilgili yorumum var mı? Yok cunku isteyeceksin. Hakkın. Koca sezonun kartsız gecmesi dogrudur yanlıstır bunu hatırlayıp 5 sene sonra baska bir konuyu 'justify' etmek icin kullanmam. Kullananı da hor gorurum.

applev0dka said:

ulan dün podolski bir pozisyonda 2 tane tekme attı, sadece sarı gördü orda çıkıp kırmızı deseydin ya, buruma adama 3 tekme 2 tokatla vurduğunda sarı bile almadığında kırmızı deseydin ya.

Sen kendi takımına haksız karar verilince cıkıp yazıyor musun da baskasına laf ediyorsun. Daha hala acık elle ceza alanında top kesildigini yazan 1 tane besiktaslı gormedim. Beinsportsta 'elle bir temas var' diyip geciyordu sansal metin tekin 'bir onceki pozisyonda penaltı var' diye araya girdi. Bugun yarısta en yakın rakibiniz olan basaksehire penaltı calınmadı. Cıkıp 'penaltıları calınmadı yazdım' diye 5 tane besiktaslı hemen ustume cıkmaya kalkıstı. Sen macı izliyordun yazdın mı 'basaksehirin penaltısı calınmadı' diye. Yazmadın onun yerine bana laf sokmaya kalkıstın. İkiyuzlusun.

applev0dka said:

burda gelip TR'de şu pozisyona tek doğru karar diyen adamsın.

Tek ben degilim. Antalya kalecisiyle beraber sarı oldugunu dusunuyoruz.

applev0dka said:

üstüne gözünüz kör gibi şeyler diyip, dün semih'in sarıldığı pozisyonda bize faul var diyorsun, birazcık utanma olsun.

Senin utanman var mı da baskasının utanmasına yorum yapıyorsun. her hafta iki yuzlu iki yuzlu yorumlar.

applev0dka said:

ek olarak, gs'nin kırmızı görmediği sezonda, melo'nun baraj kurulurken adamın kalcasına diziyle vurup sonra o adam yerden kalkınca adamın atılmasına falan neden oldu sdafa gelip burda hikaye anlatıyor hala.
Kac sene onceki pozisyonu hatırlamak icin harcadıgın storage a yazık.

applev0dka said:

geçen hafta %100 doğru 2 penaltıya sadece aynı dk içinde diye "hakem gol olana kadar uğraşıyor" diye ağladı. topu smaçlayan kendi oyuncusuna kızmak yerine, gelmiş burda bizim Abu'muza laf atıyor
'gol olana kadar penaltı heralde' yazdım ki bir tane baska takım taraftarı da yazdı kimdi hatırlamıyorum. Hemen ardından tekrarını izleyince gerizekalı tolga, boyle hata yapılır mı cıkması lazım yazdım. Sadece isine gelen kısmını almayacaksın. Yaptıgın iki yuzluluk iste.

1e1 diyaloga girmemek icin cok uzun suredir ugrasıyorum ama senin gibi ikiyuzlunun biri bana utanman yok mu falan diyince dayanamadım. Umarım tekrar en kısa surede tekrar yorungeye gidersin de buralar bir rahatlar. Sen yokken huzur vardı. Hic bir topicte olay olmuyordu. Surekli kavga cıkarmak icin verdigin cabanın cezalandırılmaması yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

bugünkü başakşehir maçında adebayor'un pozisyonu. aynı pozisyon hatta adebayor topu net şekilde kesmiş. hakem endirekt serbest vuruş ile başlattı kart felan göstermedi.

https://twitter.com/aslancagatayy/status/843545474850340864

kurallara göre de degaj engellemek endirekt serbest vuruş gerektiriyor sarı kart değil. sportmenliğe karşı bir hareket felan da yok sarı kart olarak yorumlayabileceği.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...