Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uthgard 2 hafta!

hattok

Öne çıkan mesajlar

hattok said:

Albionda melee en düşük wepskill paladinde.Healın olmadığı için bir şey yapamazsın 1v1de twohanded anca belki. Paladin oynaması zor chant twistlicen sürekli grupta çılgın iş yapar ve caster koricaksın başka işin de yok. damage add mini hp endu regen armor buff sürekli her geldiklerinde spamlicen.Ha spamlerden 1234 yaptığında 4te Endurance olsun

Selam hacı, ben ilk gün imamizer'le sizin gruba katılan bardım :) Ben de paladin önermem. Paladin 1v1 de en güçlü classlardan biri (2h değilsen) ama her solo pvp karakteri gibi anormal pahalı ve yeni başlayan için yanlış seçim. Ağır tankların arasında grup içinde hakkını vermesi en zoru hem de. Twist meselesi 1234 den biraz daha karışık aslında, bu dediğini yapabilmek için kırmızı pom + serenity 1 (bu patchde o da yetmiyor) falan lazım. O sıralama sürekli değişiyor. Friar ile düzgün setup yapamadığın için rm/eld nukelerken sonda cold resist, endu sorunu yokken ve clericler interrupt oldukları ya da cc yedikleri için heale yetemezken her twistte iki kere heallemek için sonda heal çalmak gerekiyor. Bunu oradan oraya koşup guard değiştirirken, düşman sayısına göre çantadan shield değiştirirken, tüm meleelere 2 vuruşluk snare combosu çekmeye çalışırken yapmak da yeni başlayanı oyundan soğutabilir. (:P)

Şuan imamizer ile albion oynuyoruz ama albionun betadan önceki halinden pek farkı yok. İçi geçmiş pve heroları non-stop alt kasıyor. Betadan sonrası için bi oluşum olsun realm class bize farketmez ama en azından 5 kişilik kemik bi kadro bile çıkaramazsak tekrar albion açmamakta kararlıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle aktif 5 kişi olsa her türlü keep meep de alırız ya küçük bi guild kurup. krallar gibi meslekleri de tamamlarız ederiz. pisadamın dediği gibi bize realm farketmez. eğer siz alb. a gelecekseniz o da olur. eğer aktif oynayacaksanız biz bize yeteriz ama yine de pek sıcak bakmıyorum ben albiona artık. resmen enerjimi alıyor adamların bezginliği. onun dışında hib mid farketmez.
Sosyal ağlarda paylaş

server açıldığında gelin bi realm'da birleşelim. mid diyorsunuz da sürekli ezen tarafa olmak da keyif vermez.

ben albionu seviyorum aslında ama dediğim gibi oynayanları berbat. eğer aktif bi guild oluşturabilirsek aramızda (5 kişi bile kafi) albionda fark yaratırız. tek konuşulan guild'i oluruz resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

taktın cleriğe :)

druidsiz, healersiz, shamansız oluyor mu sanki diğer realmlarda? main buffer abi işte her clasta 1 tane illaki var.

aksine avantajına albionun. kasarken 1 friar 1 cleric yapatın mı full buff takılıyorsun üstüne damagein oluyor. coğu zaman 1 cleric grup sağlamsa veya yanına heal pet verdin mi yetiyor. haliyle 1 dd fazla alabiliyrosun takıma. pvp de ise mid için 2 healer 1 shaman olmadan ne yapabiliyorsun ki? veya bard+druid olmadan ne yapacaksın ki?

hani her realm de olmazsa olmaz adamlar var da, albionda en azından heal/buff anlamında 1 tane olmazsa olmaz var. diğer realmlarda 1 den fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Heal pet almis minst/sorc tek başina bile yetebiliyor, petler clericden iyi healliyor. Asıl sorun albda mid gibi ful melee, hib gibi ful caster/bomb grup yapamaman. Önemli bufflar çok fazla classa dagitilmis. Hybrid yapayim diyorsun melee haste/dmg add ister theurgist al. Endu ister pala al. Pom lazim, grup bonus için addleyen bisey keselim diyosun sorc al. Mükemmel grup kuramazsan sürünüyosun. Hib de bir iki animist ya da bomb aldin mi, menta aldin mi en saçma ekiple bile kasiyorsun. Midde bi shaman bi aug buldun mu hunter shadowblade bile doldursan grup yardiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mina fark ettik zaten :D Kibariye ile girmiyorsun yıllardır mide kaçmışsındır dedim.Kızmadım abi ne yapmak istiyorsanız yapın.Ben sürekli oynayan birisi olarak sizin oynayacağınızın garantisi olmadığı yani tam olarak ne yapmak istediğinizi bilmediğim için gidip level 30 karakteri silemezdim ya da işte orda yanlız kalamazdım. Burda güzel bi çevre edindim harbiden. Dediğim gibi Hibernia oynarsak imamın da dediği gibi Kemik kadro olayını oluşturursak (ki imamlar sürekli oynayacaklar gibi görünüyor) çok iyi olur.Gidip Menta ench gibi saçma classlar yerine daha geçerli şeyler açmanızı öneririm.Aç eld,Bm,Druid,Bard,Warden.O yüzden ben Hibernia derim + Warden double bubble yapılıyormuş :D . Zaten popülasyon az, Mid desen bütün nooblar orda kalabalık diye. Hibernia şuanda harika. Bugun yaklaşık 2 3 saat once mid df yi aldı ve 3 kişi 2 tane 4 5 kişilik grublara rape yaptık. 1 bard 2 hero :D ben mutluyum hiberniada.Albion severim ama bu anlatılanlardan sonra teşebbüs etme şeyim azaldı. Hiberniada Yüksek level meleeler toplanıp Allianceda baya bi ses getirdik. Artık herkes grubuna hero bm tarzı adamları alıyorlar. Çünkü götleri sıkıştı baktılar rvrde tanksız olmuyor koruyacak kimse yok şimdi bizi gruplara davet edip duruyorlar. Bu arada 980 AC oldu Salvage'a başladıktan sonra platinleri görmeye başladık :D

Midar's str bracer da taktı baba şekil ya. 1L8 oldum Mob2/augdex2. Tireless'i sildirttim gmlere usdhfaus xD

Bugun de 42den 44 olduk ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR. GAT BİLES DAOÇ
Sosyal ağlarda paylaş

Hib her zaman oyunda en az popülasyona sahip (serverda) abi. Kibariye ile ben sürekli oynuyoruz.Mina da sanırım midgardda sürekli aktif. 3 Kişi var sanırım imamla sen gelirsen 5 oluruz. Kendi halimize değiliz ben iyice yavaşladım 44 oldum Kibariye de 38 39 falan oldu. Baya toşenkliyim hibde 8-| Server First tankylerinden olduk xD sağlam influence kastım. Ranger rolladım level 7 istiyorsanız gelin kasalım birlikte. Her şeyiniz benden XD
Sosyal ağlarda paylaş

hattok said:

Mid oynamam abi ben çok easy peasy direkt babysit yiyen realm.

Hocam o alb/hib fanatiklerinin önyargısı. Ben res gelmeden önce üç realmda da bütün group classlarını en az rr4 de kadar oynadım, gerçekten öyle değil. Bu patchde hib group purge, alb sos üzerinden maç alabilir. Midde dolması için 1 saat keepte beklenecek OP group RA yok, oyüzden daha aralıksız aksiyon sağlıyor ama takım oyunu zayıfsa durumu kurtacak panik tuşun yok. Ha diyosan ki classlar kolay, bazı classlar karşı taraftakilerin sadeleştirilmişi gibi gerçekten. Berserkerda tek style var shield/weapon swap yok. Buff silemediği için bu patch shaman disease spamlamaktan ibaret.

Ama bi aug healer durid/clericin yaptığı işin iki katını yapar. Pac cc ve rupt için ofansif oynayabilsin diye healin çoğu auga bakar üstüne mezz/demezze yardım ederken öne atılıp cele açmak için fırsat kollar. Bu patchde cleric, druidi çocuga versen oynar :P Warrior herodan biraz daha kolay ama armsdan zor. Arms bu patchde polearm perma snare sayesinde on kolay peeler. Rm mantık olarak elde yakın olsa da takım içinde oynamak kat kat zor. Albionda oyunun en iyi interrupter classı theu var, aynı anda 3 kişiyi zorlanmadan perma rupt yapan minstrel var. Hibde iki tane stunlayan druid pet, insta amnesia var. Hem hib hem alb kırmızı pbt ile oynuyor sen mavi. Valla easy mode değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerinde haklısın kağıt üstünde mid o kadar güçlü değil ama unuttuğun faktör var insan faktörü
çok iyi hatırlıyorum bu patchde nolby pride diye bir guild avrdı excal/mid de adamlar gelen geçeni dümdüz ediyordu
bu iş takım işi
saat gibi işleyen grup oldumu o grubu durdurman çok zor
pisadam said:

Sosyal ağlarda paylaş

Curunir said:

Dediklerinde haklısın kağıt üstünde mid o kadar güçlü değil ama unuttuğun faktör var insan faktörü

Aksine midin güçsüz olduğunu düşünmüyorum, öyle anlaşılabilecek bişey de söylemedim. İnsan faktörünü unuttuğumu söylemişsin ama ben de midin easy mode olduğunu düşünen hattok'a öyle olmadığını açıklamaya çalıştım. Yazdıklarımdan bunarı nasıl çıkardığını anlamadım. :S
Sosyal ağlarda paylaş

Nickleri iliştirin ya da /t atın Wasabi. Dizem size set met hemen.

WEPINÇRAFTTA VAR nps asdf

BM BARD DRUID HERO DPS CASTER (ELDya da iyi koruyabilirsek ench) Yeter gruba. Alchemy kasar birisi ona da pot yaptırırız işte tamam :d

bir de sürekli iletişimde olabilceğimiz bi yer bulalım mı? xd discord gibi. PAtiden banladılar beni :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...