Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uthgard 2 hafta!

hattok

Öne çıkan mesajlar

Glatheros said:

Mina mid oyniyalim diyorum ben. Pain train.

Ya tmm oyniyalım da maksat beraber oynamak + dün mid acctla girdim population cok yuksek midde 1064 online vardı 561 mid vardı. Umarım release de boyle olmaz. Yoksa çok sıkılırız. Birde beraber oynarsak hangi realm oldugu açıkçası önemli olmaz. Her class olur, takılırız şamata,gır gır.
Sosyal ağlarda paylaş

yani ben herkes hibdeyken actim karakteri 1 kere grup yapabildik topluca.

hattok ogrenci, 24/7 oynuyor ayni hizda lvllayamayiz. Diger arkadaslarla da denk gelirsek anca, fakat onlarin da biri eldritch biri menta. Dolayisiyla olay yine soloya veya baska gruplara girmeye donuyor.

Yani hattok israr ediyor hibe gelin diye de adam lvl 40+ su an. Aranizda 35 ustu olan bile yoktur.

Mid class dagilimi itibari ile grup bulmaya daha musait ayrica mob spawnlari duzgun implement edilmis. Hibde spawn yok resmen.

midde yaninizda shaman oldugu zaman olay bitmistir. Realmin de 3 te 1 i shaman.

Alb isi ise sikintili. Ben liveda cogunlukla alb oynadim. Grupta cleric yoksa kus bile kesemezsiniz.

Neyse herkesin kendi tercihidir. Millet lvl 37 char silip yeniden basliyor beta bu en nihayetinde. Bu arada eklemek isterim realm degistirmek icin char silmeye gerek yok. 1 saat bekleyip bir baska realmda oynamaya devam edebiliyorsunuz beta suresince.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi iyide hibernia spawnları her zaman böyleydi. Spawnlarda problem yok. Problem ilk başladığımız için item olmadığı için turuncu sarı kırmızı kesememek ki level 15 e kadar falan biraz zorluyor kırmızı kesmek grupla bile. Hibernia gayet iyi.Ha geçerim derseniz de Albiondan başka oynamam.Mid oynamam abi ben çok easy peasy direkt babysit yiyen realm. Yüksek level olmam demek size daha rahat item gelmesi demek. Suanda kibariyeyi deli gibi dizdik level 30 civarı.Ben de level 40 oldum bıraktım level kasmayı gibi bir şey. Level 40ta single respec geliyor bu arada haberiniz olsun. Haftaya dragon raide çıkarız büyük ihtimalle : D Mythical knights guildine gircem herhalde ya da luminant idarelik. İkisiylede çok fazla grup yapıyoruz elemanlarla baya kaynaştık. Sanırım mystical knight'a giricem stream yapan eleman var bi tane sürekli tkaıldığım o da orda iyi guilde benziyor adamlar kıyak.

775 armorcraft. Lütfen aççaksanız melee açın melee ciddi anlamda yok. 200 kişi varsa 170'i caster 30'u melee gibi komik bi rakam.

Releasede albümon oynarız istiyorsanız. ototrain pala ya da armsman oynarım :D ama kibariye releaseda hibde kalcakmış neyse bakalım zamanla görcez nolcak.

Glat aga yanlış anlamada çok aceleci davrandın o yüzden bu şekilde hib'e sitem ediyorsun ve bıkkınlık geldi.Ben 3 saatte 1 level aldığımı da hatırlıyorum yani. 20 dakikada 1 level aldığımı da biliyorum. Bu oyun ciddi sabır istiyor.

Bu arada goldlarınızı esirgemeyin xd 10 itemdan yaklaşık 30 gold zarar ediyorum artık asdf artmıyor da kolay kolay deliriyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mosquito said:

bende mid deniyim bari şimdiden, daoc tecrübesi hib'de lvl17'ye kadar olan casual takılcak(soloda bişiler yapabilse iyi olur) adama mid class tavsiyesi yapar mısınız?

solo ise direk skald belirli level sonrası bd hatta sm
shaman healer warrior direk grup demek berserker savage(bilen alıyor) thane sakın açma rvr de gereksiz
midde nickim wicked oyunda yardım ederim

hib sonrası mid ilaç gibi geldi bana
Sosyal ağlarda paylaş

Thane bence çok eğlencelidir (hatta en eğlencelisi) ama rvr'de kimse grubuna almak istemez aoe çekiçlerle mezzleri bozacağını düşündükleri için (ki genelde öyle de olur). Yahut ona göre grup kurmak gerekli, kalede kulede aoe pusu kurarsan işe yarayabilir belki. Ama pve'de işe yarar bence, tank olabilir, fena dps değildir, solo kasabilir. Ama yine de server'da başlangıç için iyi olmaz herhalde.

Skald gerçekten iyi olabilir (zırh ihtiyacı sorun olmazsa), hem solo hem grup olarak iş yapar. SM ile BD'de rahat olabilir petleri olduğu için. Eğer ben kaçar kitelarım diyorsan RM'de fena olmaz.

Aklıma bir de Hunter geliyor ama hunterlarda hangi sistemi kullandıklarını bilmiyorum. Daha sonradan gelen kendi bufflarının olduğu, ok taşımanın gerekmediği büyücülere benzeyen sistemse o solo kasmak için idealdir ama önceki sistemse pek fikir veremeyeceğim.(Düzenleme: Hunter önceki sistemmiş, büyük olasılıkla hunter açmak işe yaramaz).
Sosyal ağlarda paylaş

sadman said:

^ bunun albion versionu nedir? Paladin falan iş yapar mı mesela solo? Gank class sevmiyorum.

solo friar belirli level sonrası ama kastınmı leveli nonstop kasarsın
paladin orijinalde iyiydi hem solo hem de grup için endurance dan dolayı burda nası bilmiyorum denemedim
sorceror iyi solo da grup olarak da kasılır
cleric demek grup demek otomatik diğer classlarda varda bu serverda nası bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Albionda melee en düşük wepskill paladinde.Healın olmadığı için bir şey yapamazsın 1v1de twohanded anca belki. Paladin oynaması zor chant twistlicen sürekli grupta çılgın iş yapar ve caster koricaksın başka işin de yok. damage add mini hp endu regen armor buff sürekli her geldiklerinde spamlicen.Ha spamlerden 1234 yaptığında 4te Endurance olsun

Curunir said:

Mosquito said:

bende mid deniyim bari şimdiden, daoc tecrübesi hib'de lvl17'ye kadar olan casual takılcak(soloda bişiler yapabilse iyi olur) adama mid class tavsiyesi yapar mısınız?

solo ise direk skald belirli level sonrası bd hatta sm
shaman healer warrior direk grup demek berserker savage(bilen alıyor) thane sakın açma rvr de gereksiz
midde nickim wicked oyunda yardım ederim

hib sonrası mid ilaç gibi geldi bana

Neyi ilaç geldi ki abi ?
Sosyal ağlarda paylaş

hattok said:

Albionda melee en düşük wepskill paladinde.Healın olmadığı için bir şey yapamazsın 1v1de twohanded anca belki. Paladin oynaması zor chant twistlicen sürekli grupta çılgın iş yapar ve caster koricaksın başka işin de yok. damage add mini hp endu regen armor buff sürekli her geldiklerinde spamlicen.Ha spamlerden 1234 yaptığında 4te Endurance olsun

şunu yapan paladinlere arkadaşla delice sövüyoruz biz asdfg
paladinin power'ı bitiyor pull arasında ya power bekliyoruz yada necro healerlara, casterlara pow vermek yerine ona vermek zorunda kalıyor. power'ı biten paladin mi olur abi? power harcayan tek chantı endurance, onu sonda çalmadığın sürece powerın hep full.

sadman said:

^ bunun albion versionu nedir? Paladin falan iş yapar mı mesela solo? Gank class sevmiyorum.

minstrel

ama şunu net söylüyorum albion açmayın. biz arkadaşla kendi realmımızdan tiksindik yemin ederim. bu kadar caha cühela bir araya toplanmış olamaz, grouplara girince saç baş yoluyorsun. pvp desen 50 yapan alt fln kasıyor, bir kere df yüzü gördük anca o da geçen hafta.
Sosyal ağlarda paylaş

sadman said:

Şurda adam 40. saniyede biriyle 1v1 atıyor. O class da güzelmiş healliyo sürekli kendini. Paladin cleric falan sanırım.?
https://youtu.be/3dbi2gqnIPc?t=40s

Adam paladin de izlediğin vidyodaki version ile şuan uthgard'dakinin alakası yok. Oyun sonraki ek paketlerle saçma sapan bişeye dönüştü o yüzden bu tarz vidyoların etkisinde kalma direk uthgard ya da 1.69 yazanlara bak derim. Skald rvr için kolay kolay yer bulamaz bu patchde ama pve raidlerine ve ufak rvr/keep gruplarına girebilirsin.

Half_Cow said:

Thane bence çok eğlencelidir (hatta en eğlencelisi) ama rvr'de kimse grubuna almak istemez aoe çekiçlerle mezzleri bozacağını düşündükleri için (ki genelde öyle de olur).

Aklıma bir de Hunter geliyor ama hunterlarda hangi sistemi kullandıklarını bilmiyorum.

Thane mezz bozduğu için değil de de dettermination (yediğin cclerin süresini düşüren realm ability) olmadığı için alınmıyor. Aynı sebepten bu patch de 8man elite gruplarda skald, pala, reaver, champion da görünmeyecek. Thane solo, küçük grup ve zerg için çok güçlüdür (zergde zaten mezz yalan, herkez alan vuruyor). Sadece yok ben illa 8man yapıcam diyosan uzak dur. Başlangıç karakteri olarak önerebilirim çünkü self buff+shield+ranged pull ile spirit masterdan sonra en iyi solo farm karakteridir middeki. Sonraki karaklerin için para kasarsın en kötü. Okçular bu patchde eski sistem. Hunterı kolay kasarsın, rvrde uzaktan milletin savaşına addlersin ya da yeni savaş kazanmış canını doldurmaya çalışanları avlarsın ama 1v1 de fazla aksiyon sağlamaz sana.
Sosyal ağlarda paylaş

sadman said:

Hmm skald açıcam sanki ya. Bilemedim gerçi.. böyle çok class olunca seçemiyorum hiç birini bilmediğim için.
Şurda adam 40. saniyede biriyle 1v1 atıyor. O class da güzelmiş healliyo sürekli kendini. Paladin cleric falan sanırım.?
https://youtu.be/3dbi2gqnIPc?t=40s

skald eglenceli bir class bolca oyuncagi var. Duo-trio gruplarda guzel oluyor. Midde solo zor ama small grouplari cok iyidir midin. Yine solo icin shadowblade (ilk char olarak acmayin), hunter (so-so, bu patchde okcular iyi degil), Bonedancer (1v1 de alacak class cok cok az BD yi yuksek rr olmasi lazim purgeun down olmasi lazim vs)

Birisi de alb solo class sormus, bu degisir, caster olarak albde purge ve determinationa tek karsi koyabilecek class cabalist (life drain), cok sorun etmem diyorsan sorc ve theurgist de is yapar oldukca. Cabalist group bulmakta zorlanabilir, theurgist sorc rahatca grup bulur. caster istemiyorum diyorsan,merc scout infil, belki shield paladin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...