Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çin'den Futbol 2016

oldun

Öne çıkan mesajlar

adamlar çok büyük yatırım yapıyor. futbolcu almak ile alakalı değil olay. önce asyanın sonra ise dünyanın en büyük liglerinden biri olmak amaçları. yayın geliri de şimdiden hayvani bir seviyeye ulaştı. yani 4-5 sene önceki para sıkıntıları falan olmaz. türkiye ligine gelen yabancılar düşünsün onu.

altyapıya da hayvan gibi önem veriyorlar. türk mantığı değil, cidden hayvan gibi önem veriyorlar. almanyanın yaptıgı devrim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne biliyim adamlar mmorpglerdeki gibi ekosistemi degiştiriyorlar komple. Lavezzi 15 milyon alacak diyorlar. Avustralyalı futbolcuları zaten leblebi gibi topluyorlardır. Neyse bu baslıkda ordaki macları konusuruz o zaman büyük lig olacaklar madem. :D

Neyyy peşin mi laynnn öyle yapmıslarsa tebiyesizlik olur artık vay emenike
Fistan said:

peşin vermediklerini nereden biliyorsun

rahatsız oluyom evet bu kadar cok para kazanmaları rahatsız ediyor etmiyor diyen yalan der
Sosyal ağlarda paylaş

oturdun senaryo yazdın
YA ÇİN SENEYE PARAYI ÖDEMEZSE? diye
niye seneye ise sanki, oyuncuyu aldık seneye ödeyeceğiz diye bir anlaşma yaptıklarını da uydurdun kendince
sonra avrupa futbol federasyonları birliği UEFA'ya üye olmadıkları için kulüp bazında ceza veremezler falan diyorsun
YOK CONCACAF'a üye olsalardı...
FIFA dünya kupasına mı almayacak? diye devam ediyorsun falan. beyni yere mi attın
Sosyal ağlarda paylaş

haberde yazdığı gibi hükümetin önceliklerinden biri bu. okullara futbol ders olarak eklenmiş.

bir de altta şöyle güzel bir yorum gördüm:

For one benchmark, though I'm sure some Soviet citizens played hockey before 1955, it was in that year that the Soviet government made hockey a national priority and 15 or so years later their men's national team was nearly as good as Canada's.

futboldaki cafulu falan brezilyaya eşit olmak gibi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikada bir tane dedicated oyuncu dedikleri bir hak var sanırım onun dısındakiler salary cap e dahil oluyor. O tek oyuncuya istedikleri kadar abana biliyorlar.Amerikadaki fikstur faln filanda cok daha farklı diye biliyorum ama yamuluyor da olabilirim. Ama iyi oluyor baska kıtalarda da futbolun populer olması birkac MLS macı izledim bizim ligden cok daha onde zatende fransa ligine yakın geldi yada gözümde büyüttüm sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

abd milli takim bazinda otturuyo zaten tum devleri, ezilerek yenildiklerini hic gormedim.

cin i cok takip etmiyorum ama, kulturel olarak bir brezilya ya da ingiltere, italya, porkekiz gibi futbol asigi adamlar degil. zorlama transferlerle premier ligin yarisini transfer etseler, futbol ruhunu her alanda veremedikten sonra donup kimse izlemez bile. katar liginden hallice olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...