Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden rock veya metal bu durumda?Yada genel anlamda müzik diyelim..

Korax

Öne çıkan mesajlar

Metal müzik kolay müzik değildir..
Çok uzun zamandır bu müziği dinliyorum. Metal müzikte yozlaşma olamaz, neden olamaz biliyomusun çünkü doğal seleksiyon adı verilen birşey var. Metal müzik zor bir müzik olduğu için boktan sebeplerle dinleyen insanlar eninde sonunda sıkılıp diğer müzik türlerine geçiceklerdir. Bunu zaten hepimiz görüyoruz.. Kaç tane rocker arkadaşımız şimdi clubber yada alternatif sıfatını taşıyor..

Metal müzikte yozlaşma olmaz çünkü ben rockerım diyen adam 20 sindede 40 ındada 60 ındada rocker kalır. Diğer elenenler zaten ben rockerım die kendini kandırıyodur onlar zaten benim gözümde bu müzikle alakası olmayan adamlar...

Metal müzik zor müziktir. Felsefesi olan, yaşam tarzı olan bir müzik, hayatınızın çoğu yerinde büyük fedakarlıklar yaptırıcak bir aşkla bu müziği dinlemek gerekir. Ayda 2000 dolarlık bi iş teklifine sırf saçını kestirmemek için hayır demeyi gerektirir. Giyiminden kuşamına, Seçtiğin kız arkadaşına kadar hayatının her kısmına hükmeder.

Ha diğer tarzlarla beraber metal dinleyen kişilerede saygım var gelip bana "ben rockerım" demediği sürece..[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece başlıgına bakıp bu soruyu yanıtlıyorum kanımca

Bence herşey günümüz bencil genç ve insanlarından kaynaklanıyor insanlar artık sevdiği müzikten çok trendy olan müziği seviyor ve müzik ölüyor KISA VE NET[signature][hline]-Abi Karadeniz TAŞ Fırını Nerde?

-Bilmiyorum Nerde?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 20 Ocak 2005 20:31 tarihinde demiş ki:
said:
Bonecrusher, 20 Ocak 2005 20:11 tarihinde demiş ki:
sanat sanat için midir? yoksa toplum için mi?

sanat kendim icin

hayattaki hicbirseyi kendimiz icin yapmıyoruz. neden yasamak istiyorsun. cunku her pazar saat 9da kalkıp gun ısıgında kahvaltımı etmeyi seviyorum. egonu tatmin etmek icin bile yapsan sanatı her zaman icin baskalarına ihtiyacın var. gosterebilecek ovunulecek seyler calıyorsan ve alkıs istiyorsan seni alkıslayanlara ihtiyacın var. yaptıgınız hic birseyi kendiniz icin yapmıyorsunuz.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 25 Ocak 2005 14:34 tarihinde demiş ki:
niye herkesi kendin gibi egosunu sadece başkalarıyla tatmin edebilen insanlar yerine koyuyosun elvyn cim?
yılın lafı baska yerinden anlayanı odulu volfied a gidiyor. laf sokmak icin yasıyorsan yaptgın muzigi de ancak laf sokabilme yetkisine sahip olmak icin yapıyorsundur. herkesin amacı belli oldu sonunda.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorumya Avaforumlarındaki Usta_Ash onuda böle sinirlendirdiklerinde bi anda boom patlıyor bunun gibi zhuauha koptum sen uyma volfied :) Elyvn dua et bateristlik yolundasın :)

Yoksaa ne yapardın hee die sor bana hadi bana kulp tak zhuauhauha[signature][hline]-Abi Karadeniz TAŞ Fırını Nerde?

-Bilmiyorum Nerde?
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes istedğini dinler ama şöyle bir durum var.Neden bazı metal/rock düşkünü insanlar pop muzık dınleyen ınsanları başka bir gozle goruyor.Ne biliyim bole zevksız bişeyden anlamaz gibi sanki.Hiç birşey bilmeyen gibi.[signature][hline]Trust the dreams, for in them is hidden the gate to eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephinx, 26 Ocak 2005 13:58 tarihinde demiş ki:
Herkes istedğini dinler ama şöyle bir durum var.Neden bazı metal/rock düşkünü insanlar pop muzık dınleyen ınsanları başka bir gozle goruyor.Ne biliyim bole zevksız bişeyden anlamaz gibi sanki.Hiç birşey bilmeyen gibi.

ileride evrim geçirip dio'ya çok güzel bir death metal grubu diyebilenleri oluyo da aralarından..[signature][hline]-Old School Keşh-
Sosyal ağlarda paylaş

isin zaten Rock'la Metal'le alakasi yok.

Olay müzisyen olmakla alakali. Burda müzisyen olmak derken, çok yüksek teknikten, saatlerini günlerini bu ise vermekten de bahsetmiyorum.

Öyle bisey ki bu müzik. Yani içinizden geliyorsa geliyordur. Bi anda eliniz notalara dokunmak istiyorsa, dokundugunuzda da kendinizi o dünyaya kaptirabiliyorsaniz müzisyensinizdir zaten. Her gördügünüz müzik aletine öyle yada böyle dokunmak istiyorsaniz, dinlediginiz hosunuza giden bi parçayi hemen müzik aletinizi elinize alip çikarmaya calisiyorsaniz, eliniz ne zaman güzel bi sarki duysa ritim tutuyorsa istemdisi.. Müzisyensiniz.

Ama her zaman olacak. Benim fikrimce müzik dinleyen iki tip insan vardir;

Birincisi bilinen anlamda o müzigi dinler sever hosuna gider.

Ikincis o müzigi havasini ve tarzini sevdigi için dinler. Bu ne demektir? Her müzik biseyleri savunur ya. Alternatif müzik biraz grunchtir, jazz biraz concondur, blues biraz arabesktir, arabesk biraz çilekestir, klasik fazlasiyla bohemdir, raggea safahat alemidir, rock serttir, metal parçalar... falan fistik..

Bu kategorideki insanlari asla asaglamiyorum. Çünkü çok dogal birsey. Herkesde müzik kulagi olacak anlayacak dinleyecek diye birsey yok çünkü. Ama bu kategorideki insanlar, ben müzikten anliyorum pozlarina girdikleri zaman ben bitiyorum iste... neyse

müzik böyle bisey.

Ya içinizde vardir. Ya içinizde yoktur.

Yillarca çalissanizda, içinizde birsey yoksa ancak teknik canavari olursunuz[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

Sirnaber.

Metal müziğin daha doğrusu heavy metalin ortaya çıkışının sebebi diğer müzik tarzları gibi eylence amaçlı değildir.

Bir akım ve felsefesi vardır. Bu akım ve felsefe dahilinde belli simgeler ve idoller vardır ki bu her akımda insanlar için önem taşır. Örneğin hippie lerin barış yanlısı olması saçlarını özgür olmak için uzatmaları bi sıfattır. Budist rahiplerin budaya tapması buda imajındaki gibi saçlarını kazıtmaları. günler süren dietleri bunlarda idolleri ve akımın gerektirdiği sorumluluklarıdır..

Metal müziği "aaa ne cici riffler" "offf davul attacklarına bak" "ulan bu herifin sesi süper" die dinliyosan benle aynı fikirde olmaman doğal. Sözlere dikkat et özellikle heavy metal şarkılarda..

Ayrıca o enayilik diğe bahsettiğin şey metal müzik camiası içinde bulunan çoğu insanın kendini ifade etme şeklidir ve kendini ifade etme özgürlüğün parayla satın alınamaz..
Bunun kendini satmaktan farkı yoktur bence. Çünkü saçımın uzamasının sebebi içinde bulunduğum çoğu ortamda olduğu gibi hatun kişilerin ilgisini çekmek değildir.

bilmem yeteri kadar açıklayıcı olabildimmi?[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephinx, 26 Ocak 2005 13:58 tarihinde demiş ki:
Herkes istedğini dinler ama şöyle bir durum var.Neden bazı metal/rock düşkünü insanlar pop muzık dınleyen ınsanları başka bir gozle goruyor.Ne biliyim bole zevksız bişeyden anlamaz gibi sanki.Hiç birşey bilmeyen gibi.

Tasvir ettiğin kişilerden biri olduğum için cevap veriyim dedim..

Müzik para için yapılmaz bana göre.. Adı üstünde ayrıca popüler müzik.. Durmadan değişen trende ayak uyduran boş sözlerle bezenmeye çalışılmış yeteri kadar emek verilmeden hazırlanmış (istisnalar var tabi) bir müzik..

Ayrıca pati müzikte başka bi başlık altındada bahsettim metal müzik underground bi müziktir. Hani clubberların "underground takılıyoruz baaabiii" dedii undergroud gibi diil ama.. Anti popüler bi kültürdür anti popüleritenin sebebide popüleritenin getirdiği para kaygısının müziğe yansıması ve bozmasıdır.. Metal gruplarına dikkat edersen çoğu grup en iyi performanslarını amatör ve çok fazla tanınmadığı zamanlarda ortaya çıkarmışlardır (gene istisnalar var tabi)
Örneğin in flames.. Whoracle a kadar benim çok sevdiğim bir grupken popüler olmanın etkisiyle yaptıkları müzikten çok fazla saparak korn vari bi müzik yapmaya başlamaları şu an in flames fanlarının çoğunun if den nefret etmesinin sebebidir.

Popüler kültüre karşı böle bakmamın sebebi bu.. Müzik popülerite ve para için yapılmaz.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...