Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bok gibi abi hazır Kanger coilhead'ler, hele NiChrome baya rezalet. Hatta Crius'u aldıktan sonra Subtank'ı direk attım köşeye, baya zayıf kaldı. RTA master race. SS coilhead'leri denemedim de satmıyorlar onları FT'de de zaten Subtank'ın kısıtlı hava kanalıyla cacık olmaz yani. Şu yeni çıkan seramik coilhead'lerden birşey olursa olur.

Bu arada o battery wrap'ları hot air gun'la falan seri şekilde takman lazm Gerge, saç kurutma makinesiyle onları takana kadar pillerin ahı gider vahı kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Bu RTA / RDA isi feci bagimlilik yapar, bende direk yapti. Soyle coil sarayim, soyle scottish roll pamuk yapayim, sunuda deniyeyim, aman yenisini yapayim temiz temiz iceyim derken icmekten cok rigging ile ugrasir olacam sanirim.

Bende hiç olmadı öyle birşey ya, 3-5 kere wick'ledim sadece de dikişi tutturunca bir daha oynamadım. Kanthal sardım da dumanın sıcaklığı paso değiştiğinden çıkarıp SS TC'ye geri döndüm. İlk sardığım dual coil'de aynı miktarda parlamadığı için 3 günde mi ne yandı, en son sarıp ayaklarını eşit şekilde kesince gayet düzgün oldular, hala devam ediyorum. Hatta likit değiştirirken tankı yıkamak ve pamuğu bile değiştirmek zor geldi, peçeteyle silip yeni likidi koyup devam ettim sdsf
Sosyal ağlarda paylaş

Griffin' de de wicking biraz dertli. Dün ilk wick de flood/leak yasadım mesela. Tabii ki ilk defa yapmanın da etkisi vardır da rocket science seviyesinde mühendisim, iki tane pamuk nedir ki diyerek girince dert yarattı.

İsin özeti griffin de juice kanal larinin tıkanmamasi ve pamuğun sıkı veyahut çok olmaması gerekiyormuş, ikinci wick de sorun çözüldü
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Gladmir said:

Bu RTA / RDA isi feci bagimlilik yapar, bende direk yapti. Soyle coil sarayim, soyle scottish roll pamuk yapayim, sunuda deniyeyim, aman yenisini yapayim temiz temiz iceyim derken icmekten cok rigging ile ugrasir olacam sanirim.

Bende hiç olmadı öyle birşey ya, 3-5 kere wick'ledim sadece de dikişi tutturunca bir daha oynamadım. Kanthal sardım da dumanın sıcaklığı paso değiştiğinden çıkarıp SS TC'ye geri döndüm. İlk sardığım dual coil'de aynı miktarda parlamadığı için 3 günde mi ne yandı, en son sarıp ayaklarını eşit şekilde kesince gayet düzgün oldular, hala devam ediyorum. Hatta likit değiştirirken tankı yıkamak ve pamuğu bile değiştirmek zor geldi, peçeteyle silip yeni likidi koyup devam ettim sdsf

Yok ayni üşenme tabi bende de var, aksam juice değiştirecem mesela, gözümun önünde organik Pamuk'lar uçuyor su anda
Sosyal ağlarda paylaş

Ağa Griffin'i flood'ladıysan Crius'ta bacadan petrol kuyusu gibi fışkırtırsın likidi sdsfd

Ben Crius'ta baya baya tıkıyorum içine flood'lamasın diye, zaten düşük watt değerlerinde içiyorum. Gene tabi ölümüne tıkamıyorum sıvı geçecek diye de kanalın yarısı pamuk oluyor.

Wick'lemeyi bir kere oturtunca 30 saniye sürüyor tekrarı, orası rahat ki Griffin'e 3mm çaplı coil'lerde sığdığından pamuğu içinden geçirmesi falan süper rahat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=JJU3H_Rx6Zg

Griffin wicking için video'da 10.53, baya kolay ya, Crius'ta da aşağı yukarı aynısını yapıyorum ben, sadece kenarları biraz daha inceltmek gerekiyor juice kanalları daha ufak olduğu için.

Sadece pamuğu yerleştirdikten sonra likidi üstten koymasını sevmedim, alttan, kanalın içinden koysa daha düzgün yerleşir/yapışır pamuk juice kanallarının duvarlarına.
Sosyal ağlarda paylaş

Ok, bu yazilmisti onceden simdi hatirladim.

Simdi velocity deck de 2 kavram var, birisi flood digeri leak. Ikiside Coil lerin hemen altindaki iki hava deliginden assagi juice inmesi ile olusuyor sanirim.

Cok pamuk dry hit olmasi gerekirken, ki benim durumumda dry hit olmadi hatta cok cok iyi bir icimi vardi, yanlardaki air exhaust dan juice geldi baya. Wicking disinda ben ne olur ne olmaz diye yedek oring leri de taktim, yani neyin cozdugunu bilmiyorum.

Leak nedir flood nedir? Hangisi ne zaman yasanir?
Sosyal ağlarda paylaş

Flood deck'in göl olması işte, pamuklar juice kanallarını iyi kapatamassa deck'in içindeki sıvı seviyesi fazla yüksekliyor ve düzgün ateşliyememeye başlıyor coil'ler, bir yandan da hava kanallarından damlatmaya başlıyor.

Leak'te sıvının tanktan dışarı çıkmasına verilen genel isim. Bu o-ring eksikliği/kötülüğü, dizayn hatası, çatlak/kırık veya başka dizayn/kullanıcı hatalarından olabiliyor(tankı uzun süre yatık bırakma vs.).
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Fredy, wicking i nasil yaptigini anlatirmisin ? Ufak foto da olsa super olur.

Ekstra bir olay yapmadim 24g kanthal 7 wrap 0.28ohm
videolarda anlatilanlardan farkli olarak ben pamugu kanallarin yarisini kapatacak sekilde kesiyorum
85 vg 15 pg iciyorum herhangi bir dry hit yasamadim

normalde rayon kullaniyorum ama bu resimlerde muji pamuk var

önce pamugu likit ile islatiyorum kanallara yerlestiriyorum

daha sonra üstüne güzelce yüzük gibi olan parcayi geciriyorum ve son haliyle böyle gözüküyor

edit: ayrica scottish roll fln yapmiyorum rta kullanirken hic gerek duymadim zaten pek bir mantigi yok pamugu coile yerlestirince saga sola kaydirabiliyorsan sorun yok ama cok gevsek olmayacak biraz zorlayacak tabi
fakat scottish roll + rda = WIN
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

İste bütün review lar da kanal a indirmeyin diyorlar, crius gibi.

Bilgiler icin teşekkürler, bir sonrakine bir de böyle deniyeyim. Ben 26 gauge 3mm Kanthal sarıyorum, en kısa surede daha düşük gauge wire lara geçecem

Yalniz söyle bir sey var 3mm ile sardigin zaman daha cok pamuk koyman gerekiyor ve likit kanallari dar oldugu icin bence pek yararli olmuyor cünkü pamugu yerlestirdikten sonra kenarlardan kirpmak gerekiyor. Beni sarmadi acikcasi 3mm bu yüzden 2.5 sariyorum.

Ben Crius icin de ayni seyi yapiyorum hep kanallarin yarisina kadar pamugu uzatiyorum ve ikisinde de akitma veya dry hit yasamadim.

Bright said:

Fredy o coil'leri daha yukarı hizalasan daha iyi yalnız, pamuk coil'e girerken hava kanalının etrafından daha düzgün kıvrılıyor.

Genelde ortalamaya calisiyorum ama bir dahakine biraz daha yukari cekebilirim zaten isin zevkli yani bu, devamli farkli seyler denemek :)
Sosyal ağlarda paylaş

kanala indirmeyin dedikleri buildler çok aşırı besleme ihtiyacı duyan süper subohm yada juggernaut,Clapton ve bunların fused versiyonları vb ramp up time sahibi buildler normal build için sokun gerekirse tıkayın o kanallara!11
Hatta dur la bende pamuk deişürü de gizde görü cagırnawt bült.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...