Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Grip başlangıçı

Xaero

Öne çıkan mesajlar

halktan biri olarak bildiklerimi söyliyim. non-doktor bilgiler.

ateş var mı? baş ağrısı var mı? öksürük var mı?

bunlar gribin esas belirtileridir. bunlar yoksa soğuk algınlığı da olabilir. ikisi de virütiktir bunların.

soğuk algınlığı, grip ilaçları sadece semptomları azaltır. rahat geçirmeni sağlar ama tam olarak seni tedavi etmezler. o yüzden ay ölücem lan ağrıdan fln demedikten sonra çok da içmeye gerek yok. ben neurofen içiyorum bu durumlarda. ateşi düşürüyor, ağrıyı sızıyı alıyor.

bu hastalığa yakalanınca yapacağın tek şey
-güzel beslenmek
-bol su içmek
-bol dinlenmek, yorulmamak
başka da pek çaresi yok.

antibiyotik kafana göre kullanma. çünkü antibiyotik bakteri öldürür ama bu hastalıklar virüsten kaynaklanır. ama boku çıkarsa gribinin vücudunun hastalıktan ebesi bellenmiş olacağından bakteriler de doluyor vücuduna. kahverengi balgamlar falan mı çıkarıyorsun. büyük ihtimal bakterileri kaptın demek. o yüzden doktorlar grip olur olmaz antibiyotik içmeyin diyorlar. baktın ateşin, sümüğün günlerdir geçmiyor o zaman bir doktora görünürsün ve antibiyotik verir.

geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

halktan biri olarak bildiklerimi söyliyim. non-doktor bilgiler.

ateş var mı? baş ağrısı var mı? öksürük var mı?

bunlar gribin esas belirtileridir. bunlar yoksa soğuk algınlığı da olabilir. ikisi de virütiktir bunların.

soğuk algınlığı, grip ilaçları sadece semptomları azaltır. rahat geçirmeni sağlar ama tam olarak seni tedavi etmezler. o yüzden ay ölücem lan ağrıdan fln demedikten sonra çok da içmeye gerek yok. ben neurofen içiyorum bu durumlarda. ateşi düşürüyor, ağrıyı sızıyı alıyor.

bu hastalığa yakalanınca yapacağın tek şey
-güzel beslenmek
-bol su içmek
-bol dinlenmek, yorulmamak
başka da pek çaresi yok.

antibiyotik kafana göre kullanma. çünkü antibiyotik bakteri öldürür ama bu hastalıklar virüsten kaynaklanır. ama boku çıkarsa gribinin vücudunun hastalıktan ebesi bellenmiş olacağından bakteriler de doluyor vücuduna. kahverengi balgamlar falan mı çıkarıyorsun. büyük ihtimal bakterileri kaptın demek. o yüzden doktorlar grip olur olmaz antibiyotik içmeyin diyorlar. baktın ateşin, sümüğün günlerdir geçmiyor o zaman bir doktora görünürsün ve antibiyotik verir.

geçmiş olsun.

Öksürük aksırık yok, balgam falanda yok boğaz ağrısıda yok ama işyerinde sabah beri kumtele sarılıcam resmen öyle bir üşüme var. Limonlu ılık su içiyorum bakalım nasıl olucam
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Üşüyorsan ateşin vardır.
Efervesan C-vitamini 2-4 adet/gün.
Bir de ateş düşürücü/ağrı kesici Minoset Plus, tamamdır.

Mümessil bi arkadaş var Kongeste başla direk dedi de ben yoğurt limonlu su meyve alan yürücem aksama kadar. Gözlerde yanma falan olmadıgından ates gelmez sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Perşembe günü hafiften ateşim çıkmaya başladı, cuma sabaha karşı illalah dedim işe gidemedim. Cumartesi rezalet geçti, pazar toparladım sanıyordum.

Dedim bu soğuk algınlığını da böylece atlattık.

Pazartesi sabah 6da hastaneye gitmek zorunda kaldım, meğerse bronşit olmuşum. Ben soğuk algınlığı sanıp kendi kendime salak salak nurofen cold falan içiyordum.

Bir de facebook'ta bir arkadaşın annesinin başına gelenleri de copy/paste yapayım soğuk algınlığı deyip geçmeyin.

"Melek Annecigim oksuruk, soguk alginligi sikayetleriyle yaklasik 1 hafta once hasteneye kaldirildi. Grip teshisi, ilerleyerek zaturre ye cevirdigi icin, nefes alma sikintisi cekmeye basladi ve ardindan yogun bakimda uyutulmak suratiyle, solunum cihazinda hastaligi yenmeye calisiyor. Maalesef cigerleri iltihaplandigi icin, kendisi yogun bir mucadele veriyor. Bilinci kapali ve aldigi ilaclara, tedaviye bir tepki vermek zorunda."
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

Tylol kafa yapiyo ya
Yan etkisi cok diye yasakliycaklardi en son

Bole aptal gibi oluyon butun gun. Ama ilginc hemn de ayaga kaldiriyor.

Jeeztro said:

tylol hot denen paracetemol kalktı galiba piyasadan. yasaklayacaklardı en son.

yalan onlar tylol'un başarısını kıskanan dış mihrakların oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...