Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UO: International Beta

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

Kendi kişisel fikrim, ultima online'ı wow ve vanilla özlemi ile bir tutmamak gerektiği. Çünkü wow hala devam ediyor ve gerçekten vanilla ortamı özlenebilir. Ancak uo'yu 10+ senedir oynamadığımızı düşünürsek en güncel versiyonunu bile getirsek nostalji gibi görünüyor gözümüzde.

Bunun yanı sıra, pre-aos özellikleri ile runuo'yu hybrid hale getirmek gm'ler için ekstra sıkıntılıdır diye düşünüyorum. İşte guild chat eklemek, başka şeyler yapmak vs. Tahminimce en son runuo versiyonu daha kolay insanların arkadaşlarıyla oynamasına imkan veriyordur. Ben şahsen oyunda bir arkadaşı kaybedince kolay kolay bulamıyorum :p

Ayrıca, insurance sistemi mesela güzeldi. Burada olmaması kötü. Evet şu anki de ekstra riskli ve heyecanlı olabiliyor ama insurance da crafterlar gözetilerek eklenebilir. Crafter demişken, para kasma konusu oldukça da sıkıntılı. Bir yerde enflasyon olmasın diyorsunuz ama bence olmalı. Sonuçta oyuncu kitleniz casual olarak oyunda yer alıyor ve çok fazla 'kasma' işine girmiyor. Girenler de en fazla kale koyarlar zaten o parayla. BOD olayını günde bir defaya düşürürseniz mesela o anlamdaki enflasyonu her türlü engelleyebilirsiniz. Zengin bir oyuncu kitlesi yaratırsanız tüm championları ve harrower'ı kesecek keyifli bir kadro da oluşturursunuz. Çünkü harrower'ı 40-50 kişi en az kesebiliyor diye biliyorum.

Kolay gelsin, ama bence en azından kendi oyuncu kitlenizle bir anket yapın serverın geleceği ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

xaty said:

µh said:

abi gerçekten anlamıyorum allah gibi içerik getirdi herifler oyuna hertürlü pvm bilmem ne var, gidip 15 yıl önceki patchlerin tabanına champpion falan ekleyip magical silah düşürtmeye çalışıyorsunuz. frankenstein serverlar yaratmaktaki amaç nedir

https://evvelzamansoylencelerim.files.wordpress.com/2012/02/suru_psikolojisi.jpg

saçma dinamiklerle dolu garip bi server olcak. bi yerden sonra saçmalıklar ve dengesizlikler yüzünden servera gelip başlayıp hevesli insanlar da kopup gitcek.
tamam emek verilmiş edilmiş de yazık yani. dinamikleri değiştirmek yerine oyuna çok daha etkili eklemeler yapılabilir
en kısa zamanda eventler yapılarak sistemler zamanla açılmalı ve time of legends'e kadar olmasa da hızlı bir şekilde age of shadows'a geçilmeli bence. sonrasında samurai ve belki mondains legacy de görürüz.

olm sen de niye bu kadar agresifsin ya gel işte eski günler ld fln oynuoz anasını satim :d

gördük dün, okum bitti diye headless'tan kaçıyordun .p
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

Mesela, WoW camiasinda cok bulunmamama ragmen bircok kisiden Vanilla'nin cok ozlendigini duydum. Yani her audience icin new == better demek olmuyor acikcasi ya.

Misal GTA 1 in sacma sapan mekanikleri falan, ben hic bir gta dan okadar zevk almadim, keza vanilla wowdaki world pvp diger expansionlara dogru giderken drastic azaldi.

boyle bir suru ornek var, yazsan yazilir sabaha kadar.. delta force vs arma misal, delta force zamanindaki keyif nerde :)

lafi uzattim, bu benim gorusum, buna uymak zorunda degilsiniz, simple is better bence.

dediğin iyi güzel de bahsettiğimiz sorun yaptığın işin simplification olmaması
Sosyal ağlarda paylaş

Coldwind said:

Kendi kişisel fikrim, ultima online'ı wow ve vanilla özlemi ile bir tutmamak gerektiği. Çünkü wow hala devam ediyor ve gerçekten vanilla ortamı özlenebilir. Ancak uo'yu 10+ senedir oynamadığımızı düşünürsek en güncel versiyonunu bile getirsek nostalji gibi görünüyor gözümüzde.

Bunun yanı sıra, pre-aos özellikleri ile runuo'yu hybrid hale getirmek gm'ler için ekstra sıkıntılıdır diye düşünüyorum. İşte guild chat eklemek, başka şeyler yapmak vs. Tahminimce en son runuo versiyonu daha kolay insanların arkadaşlarıyla oynamasına imkan veriyordur. Ben şahsen oyunda bir arkadaşı kaybedince kolay kolay bulamıyorum :p

Ayrıca, insurance sistemi mesela güzeldi. Burada olmaması kötü. Evet şu anki de ekstra riskli ve heyecanlı olabiliyor ama insurance da crafterlar gözetilerek eklenebilir. Crafter demişken, para kasma konusu oldukça da sıkıntılı. Bir yerde enflasyon olmasın diyorsunuz ama bence olmalı. Sonuçta oyuncu kitleniz casual olarak oyunda yer alıyor ve çok fazla 'kasma' işine girmiyor. Girenler de en fazla kale koyarlar zaten o parayla. BOD olayını günde bir defaya düşürürseniz mesela o anlamdaki enflasyonu her türlü engelleyebilirsiniz. Zengin bir oyuncu kitlesi yaratırsanız tüm championları ve harrower'ı kesecek keyifli bir kadro da oluşturursunuz. Çünkü harrower'ı 40-50 kişi en az kesebiliyor diye biliyorum.

Kolay gelsin, ama bence en azından kendi oyuncu kitlenizle bir anket yapın serverın geleceği ile ilgili.

Merhaba :)

bir konuda fikrini sormak istiyorum, oyuna WoW daki gibi global chat system getirsem nasil olur ?

Bu bahsettigin konular kisa gelecekte cok daha yerine oturucaktir, zaten constant bir degisim var serverda, bende oyunculardan gelen feedbacki degerlendirmekteyim.

Mesela bonded olayini kaldirdim ama dragonlarin bonded olamamasi galiba cok zorluk yaraticak tamerlara, su anda onu dusunmekteyiz, acaba bonded'i sadece dragonlar icin izin versek mi diye.

Ama cok ciddi degisiklik olmayacak, misal insurance asla beklemeyin :)

Para kasma konusunda cok buyuk bir zorluk oldugunu zannetmiyorum, su anda server basindayiz zaten, ama evler alinmaya baslandi bile, 4. gun falan, ki inscription ve fishing gibi opsiyonlarda tanidim sirf grind yapmak istemeyenlere.

Onumdeki en buyuk goallardan biri, crafting e surekli content eklemek, serveri tamemen oturtunca, kendimi tamamen craftlara adiyacagim :)
Sosyal ağlarda paylaş

grinny said:

Herkes ne güzel her şeyi biliyor ya, bi' tek ben cahil kalmış gibi hissediyorum.

Şimdi bir heves archery kastım ama PvM'de iyi midir ki bu? 20-25 bolt ile Ogre Lord alabiliyorum lan, millet çatır çutur vuruyor.

Merhaba,

Bowyerlarin craft edicegi Elven Bow PVM de cok etkili olacaktir, ki dun pvm de Power Bow ile cok iyi is yapan arkadaslar gordum
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

grinny said:

Herkes ne güzel her şeyi biliyor ya, bi' tek ben cahil kalmış gibi hissediyorum.

Şimdi bir heves archery kastım ama PvM'de iyi midir ki bu? 20-25 bolt ile Ogre Lord alabiliyorum lan, millet çatır çutur vuruyor.

Merhaba,

Bowyerlarin craft edicegi Elven Bow PVM de cok etkili olacaktir, ki dun pvm de Power Bow ile cok iyi is yapan arkadaslar gordum

Teşekkürler. Şuan Archery, tactics, anatomy GM. Bunlar dışında archery dmg modifier skill var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

bunun disinda ok varmi

magery gerekio buna cunku :/
RaidenXelRu said:

grinny said:

Merhaba,

Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

Merhaba :)

bir konuda fikrini sormak istiyorum, oyuna WoW daki gibi global chat system getirsem nasil olur ?

Bu bahsettigin konular kisa gelecekte cok daha yerine oturucaktir, zaten constant bir degisim var serverda, bende oyunculardan gelen feedbacki degerlendirmekteyim.

Mesela bonded olayini kaldirdim ama dragonlarin bonded olamamasi galiba cok zorluk yaraticak tamerlara, su anda onu dusunmekteyiz, acaba bonded'i sadece dragonlar icin izin versek mi diye.

Ama cok ciddi degisiklik olmayacak, misal insurance asla beklemeyin :)

Para kasma konusunda cok buyuk bir zorluk oldugunu zannetmiyorum, su anda server basindayiz zaten, ama evler alinmaya baslandi bile, 4. gun falan, ki inscription ve fishing gibi opsiyonlarda tanidim sirf grind yapmak istemeyenlere.

Onumdeki en buyuk goallardan biri, crafting e surekli content eklemek, serveri tamemen oturtunca, kendimi tamamen craftlara adiyacagim :)

Global chat belki şehirlerde olabilir. Ancak ben daha çok line of sight dışındaki arkadaşlarımı targetlayıp parti kurmayı tercih ederdim. Veya guild chat'te kim olup olmadığını görmeyi.

Insurance yoksa eğer, şöyle bir şey olsa iyi olabilir: eskiden kişi kendi corpse'una çift tıkladığında cesetten itemları otomatik alıyor, tüm itemlarını üzerine giyiyor & regleri falan çantasına atıyordu eski konumunda. Tabii o esnaya kadar lootlanmadıysa. Dünkü barracoon gibi durumlarda mesela böyle bir şeyin olması iyi olabilir.

Ha bir de, beetle spawn please.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...