Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

yazdiydim daha once thailerin bilali bu adam baya baya :p

bu goruntu bisi diil misal

nsfw

http://i.imgur.com/OqywZQM.jpg

kopegine duzenledigi buyuk dogumgunu partisinda karisi sadece g-string ile geziyor filan ki buda anlatilanlara gore hafif kaciyor :p

taylandda bizle benzer sorunlar yasiyan bir ulke, fakirlerin oy vererek demokrasi diye iktidara getirdigi bir thaksin shinawatra sendromlari var. yolsuzluk ve otoriterlesme ile beraber gucunu kotuye kullanmadan iktidardan uzaklastirildi, thailer bunun yerine bu defa serbest secimlerde kiz kardesini iktidara getirdiler ki gezi olaylari donemi bangkoktaki o olaylarin buyumesi ile askeri darbe oldu ve iktidardan uzaklastirildi kardesi. e gene musluman ayrilikca teror gibi bir sorunlarida var.

thailer gercekten krallarina tapiyorlar, siyaset ustu adam ve cidden bu kadar karisik yillar geciren, 20 darbe vakasi olmus bir ulkede istikrarin ve ilerlemenin sembolu idi adam. cok iyi egitim almis hani o aydinlanma hareketini ulkesine tasimis biri.

Mongkut zaten thailerin Ataturku gibi bi figur, ilk batililasma ve asya ingiliz somurgesi olurken thailandin kurtulabilmesi filan hep chakri hanedaninin eseri. kral ve ben gibide sahane bir eser kaldi geriye Mongkut doneminden. kraliyetin yeri hani cok ozel adamlarin gunluk hayatinda filan ve bu kafada bir prens geliyor

shinawatra destekcileride, gelenekcilerde, muslumanlarda istemiyor bu adamin tahta cikmasini. buna kiyasla thai prensesi kafayi kirmis bir kadin, universitelerde aktif rol almis ve sosyal haytta uzun yillaridr kraliyet ailesinin yuzu olmus. bugun taylandda kralin, kralicenin ve prensesin resimleri her yerde iken prensin tek bir resmini goremiyorsunuz, ortak nefret ogesi olmus adam. askerin uzun suredir demokrasiye gecilmesine engel olmasinin tek nedeni kralin olumunu beklemekti. bilinen birseydi bu ki kraldan sonraki gecis donemi cok sert olucagindan onu kontrol etmek, asayisi saglamak istediler. sivil iktidara guvenmiyorlardi ustune prenses meseleside var iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...