Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basit düşünmek

moriarty

Öne çıkan mesajlar

sana önceki sayfada adapter pyi ilk ortaya attıtgında yazdıgım yazıyı bi kere daha okusan anlayacaksın, ama belki de okuyup anlayamıyorsun bilmiyorum.

her seferinde şu foruma uzun süre girmedikten sonra, şansa banlandığımda falan geldiğimde bir heyecanla geliyorum ama iyice boşa zaman yiyen bok gibi bir yer oldu çıktı abi. çocukken kendimizi geliştirmek için ne kadar güzel bir yerdi. burdan çok şey öğrenmiştim, artık hiç bir şey öğrenmiyorum. belki de herkes gelişmesi gerektiği gibi gelişmedi. peh.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle şeyler var, pillow hoodie sweatsrt vs
alıcısı var ondan bağışlanıyo değil begenilmiş vermişler işte cogu giymez bence bile
sonucta patates salatasına 55bin dolar bağış yapılan bi yerde o kadar abartılacak bişey değil kapşon içine naylon şişme yastık
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

baggy said:

bu ülkede para kazanmak için yenilik getirmeye çalışmak çok saçma çünkü. astarı yüzünden pahalıya çıkar ve tutturamama riskin çok büyük. o yenilik dediğin şeyler türkiye insanının çoğunda antin kuntin şeyler olarak görülür.

bak ben de iş adamıyım, böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum dünyayı yakalayacam diye. boş işler bunlar. örme makinem var 3-5 tane, bağlıyom fasona, müşterim belli, işçiler suriyeli sigorta yok. arada da satış yapıyorduk ama tayyip ilişkileri bozduğu için rus pazarı tıkandı biraz. sıfır yaratıcılıkla mis gibi para kazanıyom, tek yorulduğum haftalık istanbul'a tahsilata gitmek. ama 40 yıllık esnafız biz de yani, tahsilatımızı yapıyoruz, işin raconunu bildiğimiz için.

yol yakınken bırakın bu işleri bence yani. piyasa adamı, esnaf olun. gidin bir yerde çakal esnafın yanında 2-3 yıl karın tokluğuna çalışın, işi öğrenin. çünkü bu işte üniversite diplomanız sökmez. biraz sermayeniz varsa iyi ekmek yersiniz ama 5-10 sene içinde uzun vadede, kafanız da rahat eder.

ama şimdi bu postla 3 sayfa dalga geçilecek. halbuki doğruya doğru dosdoğru konuşuyorum. kuddusi abi vs. anlar, esnaf adamdır o da.

oyu da akpye mi atıyoruz?

oy kullanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

yabancılar boyle. azicik kullanilabilir bir konsept uret, ozellikle genclere hitap etsin ustune de urunu susle cak gitsin.

videoya bak ya, sanki atomi parcaliyorlar gibi tartisiyorlar. mahmutpasada bi atolyeye gidip anlatsan kralini yapar adam sana. :D

bir de herif 2 yıl çalışmış şu ürün için.
Sosyal ağlarda paylaş

baggy said:

bu ülkede para kazanmak için yenilik getirmeye çalışmak çok saçma çünkü. astarı yüzünden pahalıya çıkar ve tutturamama riskin çok büyük. o yenilik dediğin şeyler türkiye insanının çoğunda antin kuntin şeyler olarak görülür.

bak ben de iş adamıyım, böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum dünyayı yakalayacam diye. boş işler bunlar. örme makinem var 3-5 tane, bağlıyom fasona, müşterim belli, işçiler suriyeli sigorta yok. arada da satış yapıyorduk ama tayyip ilişkileri bozduğu için rus pazarı tıkandı biraz. sıfır yaratıcılıkla mis gibi para kazanıyom, tek yorulduğum haftalık istanbul'a tahsilata gitmek. ama 40 yıllık esnafız biz de yani, tahsilatımızı yapıyoruz, işin raconunu bildiğimiz için.

yol yakınken bırakın bu işleri bence yani. piyasa adamı, esnaf olun. gidin bir yerde çakal esnafın yanında 2-3 yıl karın tokluğuna çalışın, işi öğrenin. çünkü bu işte üniversite diplomanız sökmez. biraz sermayeniz varsa iyi ekmek yersiniz ama 5-10 sene içinde uzun vadede, kafanız da rahat eder.

ama şimdi bu postla 3 sayfa dalga geçilecek. halbuki doğruya doğru dosdoğru konuşuyorum. kuddusi abi vs. anlar, esnaf adamdır o da.

Nice try.
But fake.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

baggy said:

Nice try.
But fake.

kardeşim, ne yalan söyleyeyim. basayım buraya örme makinelerinin fotoyu?
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

pattisliborek said:

yabancılar boyle. azicik kullanilabilir bir konsept uret, ozellikle genclere hitap etsin ustune de urunu susle cak gitsin.

videoya bak ya, sanki atomi parcaliyorlar gibi tartisiyorlar. mahmutpasada bi atolyeye gidip anlatsan kralini yapar adam sana. :D

bir de herif 2 yıl çalışmış şu ürün için.

2 yıl 8-5 mesai harcamamış tasarım hobi olarak yapmış :D
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

said:

insanlarin cogunlukla hoodie giyebilecegi bir ofiste calisip ustune gununun belirli bir kismini otobus/metroda gecirmesi lazim ki basini cama dayayip uyuyabilsin. pazarlamacilar, beyaz yakalilari direk gec zaten.

senin için değilmiş demek ki. "Comfort For The Modern Traveler"

bu her şeyin "klas şık elit beyaz yaka ofis çalışanı"na yönelik olma şartı ne zamandan beri bu kadar önemli ki onu anlamadım. benim giysi topiğimde de koyduğum ayakkabılara "ayyy çok manchild botlar bunlar ıyyy" felan denmişti. bunda da insanların hoodie giyebileceği ofisler dışında gereksiz gibi tanıtılıyor :D

ofiste klas giyinmesi gereken beyaz yaka ofis çalışanları dışında da milyar tane insan var şu dünyada.

yav her şeyi geçtim, ofise arabasıyla gidip gelen kişiler ne yapsın metroyu ne yapsın otobüsü sdf.

bu olay gördüğüm kadarıyla otobüsle tatile giden insanlar, okula uzun mesafelerde (uzun mesafelerden kastettiğim 2-3 saat süren tren ya da otobüsler) giden öğrenciler, veya uzun aktarmalı uçak yolcuları için hazırlanan bişi. zaten ks kampanyasında da belirtmiş "designed for creatives, travelers, commuters" diye.

türkiye'de olan bişi değil elbette ama avrupa'da çok gördüm, uçağı veya treni bekleyen, geceleyin istasyonda uyuyan ve yanında da kocaman "turist çantası"yla takılan tipler. gayet ideal bişi aslında bu tipler için. yolculuklar sırasında uyumak isteyen ama "ya keşke bi yastık olsaydı" diye aranan kişiler için de tam aradıkları şey olmuş.

konsept çok basit, ama bunu uygulamaya koymak ve kaliteli malzeme kullanmak, işte önemli olan da o aslında :)
Sosyal ağlarda paylaş

basit dusunmek degil ki bu, cok basit bisi icin dunya kadar komplike cozum uretmeye calismak olmus sadece.

siz arabaya kapisindan mi giriyorsunuz? bizim muhtesem yontemimiz sizi yuruyen merdivenlerle parasut acilacak bir yukseklige cikartip sonra da sizi bir zipline+parasut mekanizmasi ile ustu acilir arabaniza yukaridan indirmek!! cunku cok harika!!! sadece 20000USD

tarzinda bir cozum uretmis adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

cok iyimiş ya
umarım çinliler cakmasını yaparda ucuza alırım
60$ ne ak

10 dolarlik hoodiye bitane poset dikip 60 dolara satmak baya adam duduklemeye giriyo.

2 sene neyiyle ugrasmislar bunun.

Yarinda pantolona koyarlat bi poset. "Oturanlar icin super cozum, artik totonuz yer gormicek, hep yumusak posete otutturucaz" diye 199 dolardan da pantolon satarlar.

Vuaaaa super fikir diye de alkislarsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...